Jump to content
FAS Goran

Recommended Posts

reci ti njima da vrata nikad nisu bila ispravljana vec nova i naravno trazi nova, jer logicno je je da ako ti nesto rikne na autu da uvek zamenis novim originalnim delom, drzi se te price i ne popustaj ni slucajno, sta ce ti vrata za koja ce neko sutra ukoliko prodajes auto reci da su peglana, drndana. Novo je novo, nemoj da ih zalis

sto se tice cena pogledaj na linku ne vidim tacno jel to Z10 ili Punto mk2B sa troje vrata

http://www.tuning-shop.rs/fiat_auto_delovi_1.html

Edited by beli_Punto

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo sad sam dosao iz amssa, kod osiguravajuceg drustva okrivljenog, sve je proteklo u najboljem redu, zavrseno sve za pola sata od papirologije do slikanja auta (policija nije izlazila na lice mesta, dogovor je bio uz evropski izvestaj) odlucio sam se za sredjivanje auta u 3m servisu na vozdovcu, a ovo sam dobio u izvestaju:

sw4005.jpg

sta mislite jel ok ovo?

I jos nesto sto se tice ne materijalne stete (pretrpljen strah) to mi niko nije spominjao, jel sad za to kasno ili?

Hvala!

Share this post


Link to post
Share on other sites

nematerijalnu stetu treba da ti plati onaj ko te je ostetio, mislim da osiguranje ne placa to, jedino ako ti pokrenes postupak protiv njega, a za to je kasno jer verovatno nisi isao kod doktora i nemas nikakav papir da si povredjen i slicno

i gepek vrata si trebao nova da trazis

sta mu dodje sablon karoserije

Share this post


Link to post
Share on other sites

I ja mislim da si mogao bar da pokusas da izmuzes i nova zadnja vrata posto pise da su u jednom delu srednje do jace deformisana. Mada i ovako mi deluje sasvim korektno, bar iz ove tvoje price...

sta mu dodje sablon karoserije

Valjda provera geometrije vozila (karoserije) i dovodjenje u fabricke mere, ukoliko je potrebno?

Share this post


Link to post
Share on other sites

ok, da trazi novu skoljku bas ne ide, ali od delova sto se skidaju trazio bi im sve novo ... jer svi oni nesto paradiraju, mlate pare, a kad treba da se plati ne moze covek puskom da ih natera

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ulubljenje na vrata gepeka je 10x10 cm, kao kad bi rukom jace udario (pricam figurativno)

Edited by pilauda

Share this post


Link to post
Share on other sites

Onda ok, valjda ce napraviti da se ne primeti, mada mislim da si mogao koji put da ih sutnes, da bude veca steta ...

za ovaj drugi deo se zezam, ne shvataj me ozbiljno :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

hahaha taj fazon, nego jel zna neko kakav je taj servis 3m u zarkovu gde treba kola da vozim da mi rade?

Edited by pilauda

Share this post


Link to post
Share on other sites

ne mogu da editujem post a ocu da pitam jos nesto, trebam da idem u banju sutra, a ako odvezem auto u servis ko zna kolko ce biti kod njih, sta mislite da li moze policija da me smara sto vozim havarisan auto, evo slika

sw9920.jpg sw9921.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

ne bi trebalo da te cimaju, jer drugar je svog doterao sa udarenom haubom i ulubljenim krilom, cak sa granice Crne Gore bez problema, a ovo tvoje se i ne primecuje toliko

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije klasican udes vec mi srna istrcala na kolovoz , munjevito! Iako sam brzo reagovao nije joj bilo spasa a nisam ni isao brzo cca 80km\h. Nisu se jastuci otvorili a razbila je branik, hladnjak klime i motora. Bila je nekih 20-25kg i udarila donji deo auta pa racunam da se zato nisu ni aktivirali jastuci.

Bio sam u nedoumici sta da radim i da li sta mogu izvuci od osiguranja ali smo na kraju konstatovali da ce mi lokalno lovacko drustvo nadoknaditi stetu a ja necu podnositi izvestaj osiguranju vec samo zapisnik policiji. Dogovor kucu gradi ! :laughing:

Share this post


Link to post
Share on other sites

ne mogu da editujem post a ocu da pitam jos nesto, trebam da idem u banju sutra, a ako odvezem auto u servis ko zna kolko ce biti kod njih, sta mislite da li moze policija da me smara sto vozim havarisan auto, evo slika

sw9920.jpg sw9921.jpg

ovaj gepek tj zadnja vrata su za zamenu!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zašto bi te neko smarao za ovo, tablica stoji signalizacija radi, delova koji bi mogli odpadnut nema i ja ne vidim razlog zašto bi te neko smarao.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije klasican udes vec mi srna istrcala na kolovoz , munjevito! Iako sam brzo reagovao nije joj bilo spasa a nisam ni isao brzo cca 80km\h. Nisu se jastuci otvorili a razbila je branik, hladnjak klime i motora. Bila je nekih 20-25kg i udarila donji deo auta pa racunam da se zato nisu ni aktivirali jastuci.

Bio sam u nedoumici sta da radim i da li sta mogu izvuci od osiguranja ali smo na kraju konstatovali da ce mi lokalno lovacko drustvo nadoknaditi stetu a ja necu podnositi izvestaj osiguranju vec samo zapisnik policiji. Dogovor kucu gradi ! :laughing:

Imao sam utisak da nije "mnogo" ali slike govore drugacije! :thumbdown: Bice ovde branja usiju... :no Koliko vidim sve na prednjoj strani je za zamenu pa ako imate komentar tipa koliko ce me izaci ova igranka slobodno recite.

IMAG0446.jpg

IMAG0447.jpg

IMAG0448.jpg

IMAG0449.jpg

IMAG0450.jpg

IMAG0451.jpg

IMAG0452.jpg

IMAG0453.jpg

IMAG0454.jpg

IMAG0455.jpg Da, i ona plocica na gornjoj sini sa brojem i ... Sta da radim sa njom posto je sve iz komada a mora se menjati?!

Edited by Mijailović P.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jadan auto :ouch: Što se same pločice sa brojem tiće, drugar je imao sličan problem i morao je da se otkuca ponovo broj motora. On je sve slikao kako je bilo, otišao kod limara da mu otkuca broj i prijavio sve u policiji, a kao dokaze ostavio slike automobila kada je bio udaren, fiskalni račun i mislim da su mu i u policiji da lineku potvrdu što se toga tiče. Najbolje da prijaviš i to pre rada da ne bi posle bio problem ako vide da su prepravljani brojevi..

Share this post


Link to post
Share on other sites

ma nije jadan auto,nego tesko vlasniku auta sto treba sad da placa penale,a stilu prednjina sva u plastici,jbg ono kad krene sve ono ide u Pm..

Edited by vlada012

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jel moze malo pojasnjenje za nas neupucene.

Udario si srnu i sta onda?

Zvao policiju,napravili zapisnik.

KO ce nadoknaditi stetu?Lovacko drustvo??? Na osnovu cega?

Jel bio znaka na putu?Ako je bio znak da li ima uticaja na isplatu stete od N lica to sto nisi prilagodio brzinu uslovima saobracaja?

Vidimo i mi da ce to da kosta poprilicno,mozda i cela 1000 ali ima li sanse da neko drugi plati stetu?Jel ovo uopste pokriveno obaveznim osiguranjem?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zvao policiju. Nema znaka. Brzina je bila 80km/h sto je posvedocio i uneo u zapisnik policajac kog sam povezao dva naseljena mesta pre !

Nezvanicno smo se dogovorili da snose troskove popravke posto je to u njihovom reonu.

Ne znam koliko je to pametno s moje strane ali racunam na ljudsku iskrenost i rec koju su dali.

U svakom slucaju ako i gresim postoji kec u rukavu o kom sada ne bih....

Nisu mi sve stvari jasne oko obaveznog osiguranja a sada i nemam mnogo vremena da ga tumacim iako znam za slucajeve gde je osiguranje na osnovu iskaza potrazivalo sredstva odstete od nadleznog za konkretne situacije sto mu u ovom slucaju dodje lovacko udruzenje.

Ako neko zna vise neka nas malo prosvetli jer ovu oblast jako malo poznajemo a cesto smo na drumu suoceni sa situacijama u kojima mozemo lose da prodjemo!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa vidi, meni je malo cudno bilo ali u kasnijim razgovorima neki ljudi su mi potvrdili da je to moguce realizovati pod uslovom da izvesna gospoda imaju pokrice. Kazem , sve je moguce ali idemo na cinjenicu da su ljudi da lirec.

Nista me nece iznenaditi ako i ne bude od svega nista jer ipak je ovo suburbija.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne bih ja verovao u "rec".

Ko je dao "rec"?Predstavnik lovackog udruzenja?

Okreni svoje osiguranje i vidi moze li se nesto uraditi,dok nije kasno.Vec si poceo rasturati auto.NIje to malo para.

Ovo moze svakom da se desi.

Edit:

nadjoh ovo.

Udario sam neku životinju dok sam vozio i oštetio automobil. Nisam zvao policiju. Kakva je procedura oko naplate štete u tom slučaju?

Udarac divljači u vozilo je isključivo kasko rizik. Dakle, da bi ste mogli da naplatite štetu na Vašem vozilu, uslov je postojanje ugovorenog kasko osiguranja. Ukoliko je ovaj uslov ispunjen, ne bi trebalo da imate problema za likvidacijom ove štete. Istini za volju, pojedini osiguravači insistiraju na postojanju zapisnika policije u svojim Uslovima za kasko osiguranje, ali u ovoj situaciji je nerealno očekivati da bi policija i izvršila uviđaj. Dakle, procedura je vrlo jednostavna - prijavite štetu Sektoru šteta, kod osiguravača kod kojeg imate ugovoreno kasko osiguranje. Ukoliko nemate ugovoreno kasko osiguranje, ne postoji osnov za naplate štete na Vašem vozilu.

* Divljač gine pretrčavajući puteve, ali i pravi štetu vozačima na automobilima?

- Veliki problem su štete koju divljač nanese vozilima na putevima, kad ih pretrčava. Takvih šteta najviše je u Vojvodini, jer je tamo putna mreža najrazvijenija, a i vozači zbog takvih uslova brže voze. Međutim, i tu se šteta ne plaća tek tako. Policija uviđajem utvrđuje je li vozač prekoračio brzinu i da li se pridržavao svih propisa. Tek kad se utvrdi da nije kriv, može da naplati štetu od osiguravajućeg društva ili lovačkog udruženja. Pretežno su u pitanju štete od stradanja srneće divljači. Posle Vojvodine, najviše štete u sudarima sa automobilima dešava se na putevima Zaječar – Negotin i Negotin – Kladovo. I tamo su putevi solidni, pa se brže vozi, a ima i divljači.

* Šta preduzimaju lovačka udruženja da spreče takve ekscese?

- Neophodno je da lovačka udruženja u skladu sa Zakonom o bezbednosti saobraćaja upute zahtev za postavljanje saobraćajnog znaka “divljač na putu”, uz dodatak eventualnih dokumenata o stradanju životinja na mestu (putu) za koji traže postavljanje znaka.

* Kakva je situacija sa štetom pričinjenom divljači?

- Štetu je dužan da nadoknadi onaj ko je upravljao motornim vozilom, ukoliko se utvrdi da je kriv za gaženje divljači, odnosno da nije vozio po propisu.

Edited by sasha015

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako mogu ja da se ubacim sa jednim pitanjem....

Sta ako se udes desi u inostranstvu (tudja krivica). Kako se onda vrsi naplata stete ako neko zna.

Share this post


Link to post
Share on other sites

E'o male dopune.

Na sugestiju naseg drugara Saleta iz ranijeg posta kontaktirao sam osiguranje ali nisam ocekivao nikakva cuda. Tako je i bilo , ali su mi kao korisniku njihovog osigurnja uradili BESPLATNO zapisnik o proceni stete kako bih eventualno imao dokaz da pokrenem postupak u slucaju da druga strana ne ispostuje dogovoreno. Inace u pitanju je DDOR osiguranje , nije reklama, ali su me iznenadili svojom ljubaznoscu!

U medjuvremenu mi se javio gospodin iz L. udruzenja da ugovorimo detalje. Mislim da su ljudi korektni.

Sad, kad je u pitanju zakon i bezbednost mislim da smo kao vozaci nagrabusili u buducnosti jer znak za divljac na putu ili slicno mogu postaviti na vecim razmacima te na duzoj deonici pa smo prinudjeni oprezno i sporo voziti tako da se samo putovanje jako oduzi i postane neprijatno. Ne smem ni pomisliti sta bi se desilo u slucaju da postoji upozorenje ! Mislim da bih izabrao resetke.

Po mojim saznanjima cifre su tada i preko 200k domacih + prekrsaj. Ispravite me ako gresim.

Mislim da bi se neko trebao pozabaviti ovim problemom !

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...