Jump to content
FAS Goran

Recommended Posts

Da ne poveruje covek udari me pre neki dan taksista sara na gumama mu ispod 1mm presao u moju traku 2metra udario mi vrata i krilo izasao policajac i kaze ako hoces zapisnik moram supu da platim 11 000 jer je steta manja od 2000 evra a onda ako ja insistiram zapisnik moram da platim iako sam ostecen ne 100 posto ispravan nego 200 posto posto mi je prednji tocak na ivicnjaku a zadnji 2 cm od ivicnaka a taksistin prednji kraj 2m i nesto od njegove ivice puta a zadnji 1.8 a izgleda je u talu sa gazdom iz taksija i na kraju sam na poverenje oterao komsiji koji je vrhunski majstor a i poznaje ga gazda tog taksija koji su mi garantovali da ce mi auto napraviti do utorka inace se umalo nisam potapo sa policajcem kada sam uzeo da slikam taksisti gume oduzeo mi aparat i rekao ne radis ti nego ja uvidjaj i onda je pocela opsta svadja itd...U sustini poceli su mi da rade auto...Evo slika guma od taksiste da vidite ako ide i 20 na sat on ne moze stati i sta da radi covek majmunu!!!

SDC19630.jpg

a evo i stete

Fotografija0093.jpg

a da nepricam hteo sam evropski izvestaj a osiguranje mu je nekos sava nikad cuo za njih i nakraju izaberem

Edited by Veki

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ih, što im nije Dovla bio... :D Čim ti je policajac hteo zabraniti da slikaš, tražiš njegovo puno ime i broj značke i kažeš da ćeš podneti ''pismeno'' (namerno reci ''pismeno'', nemoj reći koju vrstu akta) njegovom šefu stanice, a isti papir proslediti i unutrašnoj kontroli.

Inače, koliko kontam, sa taksistom nisi imao problem, tj. čovek priznao da je kriv, našli ste majstora i auto su počeli da ti rade. Sa te strane sve korektno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

"kaze ako hoces zapisnik moram supu da platim 11 000 jer je steta manja od 2000 evra"

Poznanik sa drugog foruma je platio zapisnik u supu 1000 dinara.Na parkingu,city ekspres, mu razvalio prednji kraj i20.Steta oko 1500 evra u ovlascenom.Policija dosla i napravila uvidjaj.

http://www.politika.rs/rubrike/potrosac/Uvidjaj-moze-i-da-kosta.sr.html

Edited by sasha015

Share this post


Link to post
Share on other sites

ljudi samo da sam mogao da snimim policajca imao bih ostnova da ga tuzim a na you tubu bi imalo 100 000 pregleda za dan kakva je to stoka.Ma taksista je odmah priznao inace to se vidi kao dan ceo njegov auto je na mojoj strani pa koliko je presao u moju traku govori cinjenica da su manji auti isli i dalje njegovom stranom :up:ja sam mu za ovo rekao da laze jer je to do skora bilo 1800 din kaze ako hoces zapisnik moram supu da platim 11 000 jer je steta manja od 2000 evra"U sustini auto se radi covek ce platiti i to je to toliko me je policajac iznervirao da sad posle 3 dana kad se setim u meni neki bes vri kao sta ti hoces sta slikas jer ja radim uvidjaj il ti da neces da me ti ucis poslom a sve zato sto sam rekao ako bude uvidjaj da pise i za gume i da je to jedan od razloga zasto nije mogao da stane...

Ih, što im nije Dovla bio... :D Čim ti je policajac hteo zabraniti da slikaš, tražiš njegovo puno ime i broj značke i kažeš da ćeš podneti ''pismeno'' (namerno reci ''pismeno'', nemoj reći koju vrstu akta) njegovom šefu stanice, a isti papir proslediti i unutrašnoj kontroli.

Inače, koliko kontam, sa taksistom nisi imao problem, tj. čovek priznao da je kriv, našli ste majstora i auto su počeli da ti rade. Sa te strane sve korektno.

Tacno tako al sad znam nedaj boze za sledeci put toliko smo se svadjali samo oko toga sto sam ja rekao da ovaj nema ni milimetra gume i uzeo aparat da slikam a onda je on uzeo aparat i rekao brisi slike i onda je konflikt nastupio do besvesti.

Edited by Veki

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imaju oni para (tek sad sam video tvoj problem), okreni ih telefonom i pitaj koliko košta da u njihovom lovištu ubiješ neku divljač.

Ako posle znaka rokneš neku životinjku, trpaš u gepek (spereš tragove krvi) i tutanj. Naravno moliš boga da te niko nije video.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Brat mi je imao sudar pre par dana ... Pijan čovek je prošao kroz stop i zakucao se u desnu stranu mog Fiat Brava.

E sad, da li bi neko mogao da mi pomogne savetima - šta je najbolje činiti u toj sitaciji. Pokušaću da postavim slike

jer zaista ne znam koliko bi popravka mogla da košta ! Unapred hvala svima !

dcv1.jpg

dcv2.jpg

Edited by neshaoct
ispravljeno pismo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma ne znam šta će reći onaj iz osiguranja ... Nisu još bili !

Edited by neshaoct
ispravljeno pismo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pretpostavljao sam ali vidi sta ce ti ponuditi, ako nude da se radi u ovlascenom servisu to moze biti ok ali oni mnogo to razvlace ali znam da u sapcu kad urade uradili su. U svakom slucaju dobices pare za popravku . . .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Najpre, Pravilnikom Foruma je zabranjeno pisanje ćirilicom pa bih te zamolio da ubuduće pišeš latinicom.

Što se teme tiče, mislim da se oštećenje B stuba tretira kao totalna šteta bez obzira na cenu popravke, tako da ti počni lagano da gledaš oglase za kupovinu drugog auta jer osiguranje mora da se otvori prema kataloškoj vrednosti koja je sasvim u skladu sa realnošću tj. realnim cenama vozila.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Najpre, Pravilnikom Foruma je zabranjeno pisanje ćirilicom pa bih te zamolio da ubuduće pišeš latinicom.

Što se teme tiče, mislim da se oštećenje B stuba tretira kao totalna šteta bez obzira na cenu popravke, tako da ti počni lagano da gledaš oglase za kupovinu drugog auta jer osiguranje mora da se otvori prema kataloškoj vrednosti koja je sasvim u skladu sa realnošću tj. realnim cenama vozila.

znaci ako bravo kosta okvirno 2500, a on je u njega ulozio jos 1000 u felne muziku i ko zna sta jos, oni mu isplacuju samo 2500 ???

Share this post


Link to post
Share on other sites

Strogo govoreći - da s tim što je obično kataloška vrednost u većem rasponu pa se onda tu može nagoditi u par stotina evra... npr za Stila je kataloška vrednost od 2500-5000€ ;) S druge strane, muziku, felne i sl uglavnom možeš prebaciti na drugi auto ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala vam na informacijama ! Zaista znači ! Treba biti spreman na borbu sa proceniteljem. Njegovo osiguranje je Delta, videćemo !

Proverio sam katalošku vrednost na sajtu AMSS - a, minimalna 300 000 maksimalna 400 000 ! Verovatno ću uzeti advokata jer

je brat imao povredu na oku pa da se "ćeramo" !

Share this post


Link to post
Share on other sites

Katalog AMSS, umanjuje se za godine starosti vozila. Ako cena popravke prelazi vrednost vozila isplaćuje se tzv totalna šteta. Pare u džep, stari auto rasturiš u delove i sve sa papirima u oglase. Dobra zarada samo traje.

Za moj Stilo prošle godine kad sam razmišljao o kasku kataloška vrednost novog je bila 1 845 000 din.

Share this post


Link to post
Share on other sites

E sad, kada je u pitanju totalna šteta, koliko sam uspeo da shvatim, oni oduzimaju vrednost ostatka vozila ?!

U svakom slučaju, ja ću vas obaveštavati o razvoju situacije - proceni, naplati itd. Možda će moje lično iskustvo

nekome značiti !

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kada je totalna šteta vozilo više nema nikakvu vrednost tako da se ne ofuzima ništa i trebalo bi da dobiješ realan iznos para koliko je otprilike vredeo auto pre udesa da se profavao, a ako si dobar pregovarač možda i malo više ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Postovanje,

Zamolio bih boxon-a da skenira i negde okaci onu izjavu sa sve slikom i da napise eventualno u kojem Sluzbenom listu je objavljeno o 300 000 hiljada dinara.

Imao sam neki dan udes (ne svojom krivicom) pozvao sam policiju i na njihovu preporuku posto su mi i oni rekli da evropski papir pokriva stetu do 1000 Eura ( i to mi se cinilo malo), napravili su zapisnik i otisli su. danas kad smo se pojavili u Triglav osiguranju, procenitelj mi je rekao da je u pitanju nekih 50 000 dinara. Na net-u sam samo pronasao Zakon o obaveznom osiguranju u saobraćaju u kojem pod tackom 27 spominju iznos od 1000 Eura, a na kraju zakona ima neki dodatak (clan 106) u kome kazu da se isplacuje iznos od 500 Eura dok Srbija ne postane clanica EU.

Molio bih Vas za pomoc. Hvala

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo posto mi se covek obratio za pomoc, a ja mu ne mogu pomoci, posto je proslo puno vremena, cak sam morao da procitam post da se setim sta se sve zbivalo, dajem generalni savet.

Ja nisam pravnik, ali postoje agencije i pravnici koji su se specijalizovali za borbu sa osiguravajucim zavodima. Cudi me da se ni jedan nije do sada obratio klubu da se oglasi, ali ako neko ima kontakt ili zna podatke agencije, ajde neka postuje da imamo svi.

Mozda je bila bitna cinjenica da je u tom trenutku moj Stilo imao manje od 5 godina starosti, tj. te godine je postojao limit cene za kola starija od 2005, a moj je 2006, gde se primenjivala druga tablica stete i priznavao servis u ovlascenom servisu. Mada se sa tim ovlascenim servisom i nisam proslavio, mozda bih bolje prosao sa onim klincima iz barake.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Postovanje svima,

Evo sta sam pronasao na net-u. Nadam se da ce ovo pomoci svima nama.

http://www.rts.rs/page/tv/sr/news/20/RTS+1/60/SAT.html?position=-14&

(Sve o Evropskom izveštaju o saobraćajnoj nezgodi)

http://www.rts.rs/page/tv/sr/news/20/RTS+1/60/SAT.html?position=-5&

(Dileme oko policijskog uviđaja ...)

Podrav

Share this post


Link to post
Share on other sites

Malopre je moj mnogo dobar drugar imao udes, tačnije zakucao se u neosvetljen traktor, a poznavajući ga, uopšte ne vozi brzo, striktno prati ograničenja itd. Vozi BMW e36 i uništen mu je ceo prednji deo, nisam video da sad iznesem stručnu procenu, ali imao je ksenone i na kratkim u na dugim, angel eyes u farovima, letos je spojio prednju masku sa haubom, baš je zaljubljen u taj auto i svaki dinar ulaže u njega.. Slučajno mi je burazer rekao da je video udes i da je crveni bmw razbiven, ja ga pozovem, on mi je samo potvrdio da je njegov i šta se desilo i rekao mi da nije u stanju da priča, pa bih na bilo koji način da mu pomognem bar sa te pravne strane ako kojim slučajem ne bude uspeo da se snađe... Burazer mi je rekao da je na sred puta stojao razbiven auto, a da traktora nije bilo i da je u tom trenutku policija pristigla i po svemu sudeći traktorista je napravio ogroman prekršaj time što je otišao sa lica mesta, e sad da li će da mu plati i šta će da bude ne znam, ali sam se i sam skenjao jer je letos ofarbao i sredio kompletan auto

DSCF0350.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Opet ja ovaj put sa argumentima.. Drugar je ušao u desnu krivinu iz koje su izašla dva auta i zaslepela ga i čim je drugi auto prošao traktor se stvorio ispred njega neosvetljen bez rotacije, on je samo pipnuo kočnicu na trenutak i trznuo volan u levo da ga izbegne, udario ga je u točak i izbacio ga je sa puta, traktor je pao u njivu sa strane preko 2-3 metra visine, sva sreća niko nije povređen... Policija je napravila uviđaj i navodno je on kriv jer je udario traktor odpozadi, neprilagođena brzina i odstojanje uslovima puta, a traktor je kriv jer nije bio osvetljen, tako da će obojica da popiju po kaznu i svako će morati o svom trošku da sredi svoje vozilo... Drugaru je otišao branik, desni far, hauba, krilo, verovatno i hladnjak, kaže da se još nije usudio da podigne haubu da pogleda kakva je situacija ispod jer se ubio u pojam, ali kaže da je motor krenuo pozadi i da će imati dosta posla da se sve to vrati na svoje mesto i da opet bude auto... tuga..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...