Jump to content
FAS Goran

Recommended Posts

jel može da se rezimira na kraju šta treba raditi posle sudara, čisto da znam, vidim ima sve luđih vozača

kakav je to neki evropski zapisnik i jel treba ja da ga imam u kolima, zar ne prave panduri zapisnik kad dođu? koji je broj pandura? Šta ja treba da imam u kolima u slučaju sudara? kako funkcionisu dogovori bez policije i kada je bolje bez nje a kada sa njima itd itd?

 

ne znam ni ja šta sve da pitam

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uz polisu osiguranja treba da dobiješ i obrazac "jevropski"! Ako ne daju traži slobodno, verovatno pretpostavljaju da ga imaš od prošle godine. Čak sam negde pročitao da neka osiguranja daju popust ako tražiš obrazac...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni su registrovali auto kad sam ga kupio i nisu mi dali evropski sa polisom.. Nisam do skoro ni imao pojma da se taj formular dobija tako, a vala ni da mogu da ti pisu kaznu ako ga nemas...

Share this post


Link to post
Share on other sites

aha, to je onaj plavo žuti

bio je u kolima kad sam kupio, nisam dobio od osiguranja

 

ok sad može prelazak na ostalo što sam pitao, piše skoro sve na zapisniku ali mene zanima u praksi kako to funkcionise sve

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 8/26/2016 at 1:48 AM, dj90 said:

kakav je to neki evropski zapisnik i jel treba ja da ga imam u kolima, zar ne prave panduri zapisnik kad dođu?

 

Klik na

https://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?/topic/39225-evropski-izveštaj-o-saobraćajnoj-nezgodi

 

On 8/24/2016 at 6:11 AM, Jashim said:

Mene samo zanima sta mi je ciniti nadalje?

 

Opusti se.

1. Ne sređuj (popravljaj) auto, ne menjaj mu stanje u kojem je bio posle udesa.

2. Pre nego odeš u Ustaničku, možeš telefonom prvo proveriti da li je Zapisnik gotov. Broj telefona je 0113470122, 0113477427. Kažeš svoje prezime, mada je bolje ako znaš prezime tog lika koji te udario jer će njegovo ime biti prvo navedeno u Zapisniku, lakše će pronaći. Kada budeš išao da podigneš Zapisnik, ponesi do 2.000 dinara jer se plaća taksa na uzimanje Zapisnika. Čini mi se da je za to prekršajno nešto ispod 1.000 dinara, ali bolje ponesi malo više. :) 

3. Kada uzmeš Zapisnik, videćeš da u njemu piše kod kog Osiguranja onaj krivac ima polisu, koji mu je broj polise. Iskopiraj Zapisnik. Original ostavi kod sebe, a sa kopijom pravac u njegovo Osiguranje. Prijaviš štetu, popuniš obrasce koje ti daju.

4. Par dana posle toga dolazi njihov procenitelj da ti slika oštećenja na autu, da napravi Zapisnik o šteti.

5. On ima rok 15 dana da po tom Zapisniku pošalje obračun štete, tj. koliko po njegovom računu košta popravka. Delovi, ruke, sve će biti obuhvaćeno. Izabereš servis sa liste sa kojima sarađuju, a možeš i u bilo koji drugi servis i biće ti sređen auto.

 

Ne treba da imaš strahove, zamisli da si krivicom drugog učesnika u saobraćaju imao ovakav udes:

 

zza4105.jpgzza4104.jpg

 

Šta onda...ne bi nikada više uhvatio volan? ;) 

Kao što vidiš, vozim auto i posle toga, sve ok. Saobraćajke niko ne želi, ali se dešavaju, a ovo sitno čukanje koje si imao ćeš imati još nekoliko puta tokom svog života. Ovo ti je samo prvenac sitnog čukanja. :):thumbup: 

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 8/26/2016 at 1:48 AM, dj90 said:

kako funkcionisu dogovori bez policije i kada je bolje bez nje a kada sa njima itd itd?

 

Kad si kriv za udes, a nemaš kasko. Jedino tada i samo tada pokušavaš da se dogovoriš, tj. odmah nudiš pare.

Kad je drugi kriv, priznaje i daje dovoljno keša, možeš da učiniš uslugu i da ne zovete Policiju, naročito ako do udesa nije došlo zbog njegove bahatosti ili sl., nego prosto eto...desilo se. Izađi mu u susret kad god bi želeo da i tebi neko izađe u susret u obrnutoj situaciji. Ali, samo ako odmah daje pare. Ništa ''sutra'', ništa ''kasnije večeras''...

U svi ostalim situacijama Policija. 

Kažu da za sitne štete treba popuniti onaj Evropski, ali ja (ako ikada dođem u tu situaciju), zvaću Policiju i za to, kao što je zvao @Jashim. Lično nemam poverenja (možda i neopravdano) u taj evropski izveštaj.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Naleteo sam na ovo

https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=1769190306681825&substory_index=0&id=1585825335018324

Screenshot_2016-11-04-23-48-20_mobi.mgeek.TunnyBrowser.png

 

Kad neko misli da je faca" da projuri autom kroz naseljeno mesto jer ima xy konja i dobar motor koji lepi u sedište, nek bude "faca" i nek stane iza svojih postupaka.

Ovo nije kul niti je promišljeno. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Je l' imao neko iskustvo u cukaranju sa postovanim policajcima :D tacnije, policajac u Ustanickoj svratio na klopu i onda je hteo da se okrene, predje u suprotnu traku, na tom putu nije obratio paznju na ostale ucesnike, naleteo na mene, ulubio mi desna prednja vrata (da ne detaljisem, to se dogodilo kod raskrsnice, meni je bilo zeleno, isla sam srednjom trakom, pa sam morala da predjem u levu kako bi ga izbegla, ipak me je ocesao).. Dosle su kolege policajci, napravili uvidjaj, uzelli izjave, sad cekam da podignem zapisnik.. Nakon svega toga oni ne daju nista, neki dokument? Samo sam zapisala reg.br. tog policijskog vozila. Ima li neko neki savet, da na nesto obratim paznju, nekako sam skepticna, jer je drugi ucesnik policajac, koji je bio kriv, ali svasta mi pada na pamet... 

Share this post


Link to post
Share on other sites

@sofia.mildin

 

Sve je za sada ok...došli su, uradili uviđaj, verovatno uzeli od tebe izjavu na licu mesta u kojoj si opisala kako je do nesreće došlo.

Ne treba da daju nikakvu potvrdu tada, zaista se samo čeka Zapisnik da bude gotov. Podižeš ga tamo u Ustaničkoj u zgradi Dunav Osiguranja (tu MUP ima svoja dva šaltera za podizanje Zapisnika).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala na odgovoru. Prvi put mi se ovako nesto dogodilo, pa bas i ne znam sta je procedura.. Iz opisanog, da li biste mogli da mi kazete sta dalje, ja ocekujem da ce njihovo osiguranje pokriti troskove popravke? Citajuci postove od ranije vidim da neki clanovi predlazu da se ode u osig.drustvo sa predracunom, kako ne bi minimizirali troskove, da li traziti peglanje ili nova vrata, da li pristati na isplatu stete pa onda otici kod nekog majstora ili sve to preko ovascenog servisera...?

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 11/12/2016 at 9:21 PM, sofia.mildin said:

da li biste mogli da mi kazete sta dalje

 

@sofia.mildin

 

Možeš telefonom da proveriš da li je Zapisnik gotov na brojeve 0113470122 i 0113477427. Kažeš da si imala sudar sa vozilom MUP-a, pošto su oni krivi, oni će biti prvopomenuti u Zapisniku kako bi onaj lik lakše moga da ga pronađe (oni uvek gledaju prvopomenutog, po tome klasifikuju Zapisnike). Ali, možda je najbolje prvo reći da si imala sudar sa MUP vozilom, možda onda ide nešto drugačije, pa će mu biti lakše da vidi po tvom prezimenu.

U Zapisniku će pisati kod kog Osiguranja, i koji je broj konkretne polise za to vozilo. Ovo bi trebalo tako da piše jer kada su npr. vojna vozila u pitanju, znam da oni nemaju klasične polise nego država plaća sve iz budžeta kao vlasnik tih vozila. Ali, sa MUP vozilima trebalo bi da bude isto kao i sa svakim drugim automobilom.

Ako je sve isto kao i sa svakim drugim autom, onda prijavljuješ štetu kod tog Osiguranja koje piše, dolazi njihov procenitelj, slika tvoj auto, sastavlja Zapisnik o oštećenjima. Na osnovu tog Zapisnika dostavlja ti obračun štete (materijal, ruke, ako treba farbanje...sve je navedeno), i ti onda ostavljaš auto kod nekog od servisa sa kojim oni imaju Ugovor o saradnji, a imaju sa svim ozbiljnim servisima. Možeš da imaš predračun, ali ne bih trčao sa tim (plaćaš tu uslugu servisu), sačekaj da vidiš obračun koji će ti Osiguranje napraviti, verovatno će sve biti ok, tj. neće ništa pokušavati da minimiziraju i sl. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

hej jel zna  neko da mi objasni imao sam sudar auto presao u moju traku i ja da ga ne bi udario skrenem i udarim parkirani automobil sa desne strane a ovaj sto j eizazvao nezgodu se pravi lud kao nije presao ja zvao policiju i oni napravili zapisnik sad cekam aj nek mi nesto kaze neko pls

 

prvi put sam na forumu pa bas ne znam kako da se ukljucim...sta da radim ako oni mene proglase krivim dacu polisu tom ostecenom a ja verovatno treba sam da popravim kola

 

 

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

@tondac

 

Kao što ti reče @beli_Punto ako taj koji je prešao u tvoju traku tvrdi da nije, i nema dokaza da jeste (snimak kamere, svedok), ti ćeš biti kriv, tj. tvoja polisa obaveznog osiguranja će isplatiti štetu tom parkiranom, a štetu na svom autu ćeš plaćati sam (osim ako nemaš kasko). Paradoksalno, ali bolje bi bilo da nisi bežao, odnosno da si pustio da te udari taj koji je prelazio u tvoju traku. Ali, lako je to reći kada svi mi instinktivno prvo gledamo da izbegnemo udes.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Teeeeže će sada to ići jer je Zapisnik već napravljen, a u njemu je OSL napisao ko je sve bio u jednom i drugom autu (kao vozač i kao putnik).

Ovako ''svedok sa ulice''...može dati izjavu da je video taj prelazak iz trake u traku, ali...obično se te izjave ne vrednuju nešto posebno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

hteo sam jos  da pitam  preveo sam auto ali nisam polisu da li cu imati nekih problema posto sam imao sudar pa trebaju da nadoknade stetu tom liku molim vas odgovor

 

 

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

@tondac

 

Ako sam dobro razumeo, kupio si auto, imaš novu saobraćajnu na svoje ime, ali je Polisa i dalje na ime starog vlasnika (onoga koji ti je prodao auto)...i imao si udes?

Šteta se nadoknađuje vlasniku automobila, a to si ti. Tvoja imovina je oštećena, tebi se nadoknađuje. Bitno samo da je auto registrovan, tj. da ima polisu obaveznog osiguranja. 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...