Jump to content
FAS Goran

Recommended Posts

Kao sto kaze @andreja.micovic, lik je kriv 100%, ali bez tog coveka iz Seicenta, ovo moze lako da se izvrne u klasicnu varijantu, da ti nisi gledao kad si se isparkirivao. Mislim da je lik iz Seicenta kljucan za ovo, jer bez njega, ovaj sto te udario mozda moze da kaze da je isao svojom trakom i da si ti naglo isparkirao skroz do njegove...

 

Ako sam dobro shvatio, nema tragova kocenja, tako da se ni ne moze jasno dokazati u kojoj se traci to stvarno desilo? 

 

Ne bih da zvucim pesimisticno, svakako kriv nisi, i treba da naplatis svoju stetu, kako za automobil, tako i za svoje povrede, samo budi oprezan i temeljan u tom procesu, raspitaj se dobro, pribavi sve sta ti je potrebno, da ne bi bilo posle iznenadjenja nekih, jer ne mozes da znas kakvu onaj drugi pricu sprema... 

 

Svakako najbolje prvo neke strucne konsultacije, agencije, advokat, sta ja znam, a ako jos mozes da dodjes do lika iz Seicenta, super :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Stvarno se desilo njemu u suprotnoj traci1a.thumb.jpg.bab696e9923e1541881d14f21aa22de2.jpg

 

Kao kad bi ova marea sa slike krenula da obilazi zamisljenog seicenta kao stro sam nacrtao, a ja izsao 80-90%, i bio je apsolutno u mojoj traci tj traci na dole.

Trake su uredno iscrtane, ovde ih nema na gmap

A ja sam bio gde i ovaj Punto 4 po redu

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja ne sumnjam ni malo, nego samo razmisljam 'detruktivno' u smislu, sta bi sve tom liku sto te udario, moglo da padne na pamet, kao potencijalna lazna prica, u interesu prebacivanja krivice. Na sve su ljudi spremni kako bi izbegli krivicu, a svrha mog posta je samo da ti kazem da budes spreman na sve zivo, i ne dopustis mu da izvrda krivicu, i isteras pravdu. 

Share this post


Link to post
Share on other sites
59 minutes ago, andreja.micovic said:

Da li sam dobro zakljucio, on je obilazio crvenog seicenta? Tj dosao je iz pravca Kneza Milosa?

Samim tim nije smeo da pretice vozilo koje je ispred njega i koje je dalo levi migavac da se parkira vec kad on zavrsi parkiranje on da nastavi svojom trakom.

 

Em lici na oduzimanje prava prvenstva vozilu ispred sebe, em nasilnicka voznja. Samo nadji ovog iz seicenta da potrvrdi da je tako. 

 

 

Da, isao je gore ka hramu krenuo da obilazo vozilo suprotnom trakom i pljas u mene, bas kao na slici, kad bi putno krenuo unazad a ova marea lupila u njega, a kocka je seicento

8 minutes ago, horvat said:

Ja ne sumnjam ni malo, nego samo razmisljam 'detruktivno' u smislu, sta bi sve tom liku sto te udario, moglo da padne na pamet, kao potencijalna lazna prica, u interesu prebacivanja krivice. Na sve su ljudi spremni kako bi izbegli krivicu, a svrha mog posta je samo da ti kazem da budes spreman na sve zivo, i ne dopustis mu da izvrda krivicu, i isteras pravdu. 

 

Ma da, skontao sam da je rekao da je samo obisao vozilo a ja mu izleteo, tipa stao je prvo iza tog fiata pa kad je skontao da stoji resio da ga zaobidje ( moguce da je rekao da je ovaj dao sva 4 ) a ja mu kao  izleteo.

 

Tako sam skapirao tuziteljku koja nudi tu opciju priznanja krivice ( a ne daju spise da vidim )

 

Naravno na slikma se vidi da me je bacio skoro 2 metra ka sledecem vozilu, moj auto kazem skoro 80-90% izasao sa parking mestau u toj "mojoj tracii" a on ceo u toj suprotonj ka gore tj ka hramu, sa blago  skrenutim tockovima ka desno, valjda je probao da cimne volan da pobegde tj da se vrati u svoju traku.

Nema sanse da je mogao da razvuce toliko da me tako udari

Edited by saledelagano

Share this post


Link to post
Share on other sites

E bas tako neki scenario se i meni cini da je on rekao u izvestaj, cim kazes da ti nude priznanje krivice.

Share this post


Link to post
Share on other sites



 
Ma da, skontao sam da je rekao da je samo obisao vozilo a ja mu izleteo, tipa stao je prvo iza tog fiata pa kad je skontao da stoji resio da ga zaobidje ( moguce da je rekao da je ovaj dao sva 4 ) a ja mu kao  izleteo.
 
Tako sam skapirao tuziteljku koja nudi tu opciju priznanja krivice ( a ne daju spise da vidim )
 
Naravno na slikma se vidi da me je bacio skoro 2 metra ka sledecem vozilu, moj auto kazem skoro 80-90% izasao sa parking mestau u toj "mojoj tracii" a on ceo u toj suprotonj ka gore tj ka hramu, sa blago  skrenutim tockovima ka desno, valjda je probao da cimne volan da pobegde tj da se vrati u svoju traku.
Nema sanse da je mogao da razvuce toliko da me tako udari


Skontao je da je z***bo stvar, a cim ti je stiglo da ti naplatis stetu i da si glavni okrivljeni, logicno je da je nesto lazirao u zapisniku.

Pusti to 'nije mogao da razvuce', masa x ubrzanje i ne reagovanje na vreme dovoljno govori koliko te je bacio. Dodaj na to 'brate opet neki smarac sa sva 4 upaljena' i nervozu sto neminovno utice na koncentraciju u voznji.

Nista pre uvida u zapisnike + advokat.

Sent from my S10 PRO using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nazalost , ali mislim da si ti kriv za izazivanje saobracajne nezgode. Jeste cudno, i verovatno će svi reci da nisam u pravu , ali ti si njemu oduzeo pravo prvenstva prolaza a ne on tebi.

 

Nije ni on bez krivice , daleko od toga, on ce odgovati za preticanje preko pune linije, mozda i prekoracenje brzine...

 

Drugarica je imala slicnu situaciju, izlazila na stop levo ali je lik krenuo u preticanje preko pune linije prakticno u raskrsnici i udatio je direktno. Ona bila kriva i krivicno odgovarala zbog materijalne stete i povreda.

 

Najbolje ti angazuj advokata, da prodjes sto bezbolnije, nemoj slusati nas ovde. Dobar advokat moze cuda da ucini

Share this post


Link to post
Share on other sites

Lično sam prisustvovao kad je sudija presudio u korist lika koji se isparkiravao i bio udaren od pozadi, od lika koji je ipao regularno svojom/njegovom trakom. Obrazloženje sudije je bilo da nije adekvatno reagovao i pustio vozilo da se isparkira, a koje je bilo već delom u traci. Te da je imao bolji pregled situacije na ulici od ovog što se isparkiravao. Nešto kao kad udariš od pozadi i po autizmu si kriv.

Možda je ovo izizetak i možda su postojale još neke okolnosti.

U svakom slučaju si odgovoran za svoju traku. A sudija pokušava da napravi nagodbu. verovatno taj lik povukao neke veze. Ne nasedaj.

Poslato sa WAS-LX1 uz pomoć Tapatoka

Share this post


Link to post
Share on other sites

Samo iz tog razloga kazem da uzme agenciju sa advokatom, dace 20% od ukupne naplate sto je nista, oni ce svakako da mnogo vise naplate tu stetu nego ti sam, tipa da i ne budes ti kriv osiguranje ce ti umanjiti isplatu za 20% zato sto si eto i ti bio delimicno neispravan, po njima.. I eto vec ti se samo na tome isplatio advokat, plus nematerijalna naplata, izvuku mnooogo vise, jos ti i tvoja agencija radi procenu stete a ne osiguranje koje i isplacuje, sto svakako nema nigde samo kod nas.

Sent from my LYA-L29 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisi nam rekao glavnu stvar, da li imaš kontakt čoveka iz seićenta? Od toga u mnogome zavisi savet šta dalje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Što se zapisnika tiče, imaš i elektronski. Bilo je i na SAT-u.

Slažem se da je najbolje da se konsultuješ sa advokatom. Ali bi trebalo da nađeš i čoveka iz seicenta. Svakako, šta on ima da traži u tvojoj traci?!

A evo i akako su nas učili u autoškoli, a i stoji u ZOBS-u:
 

Redosled operacija koje vozač treba da uradi prilikom preticanja ili obilaženja vozila.
Pre nego što započne preticanje ili obilaženje vozač je obavezan:

  • da se uveri da ne ometa kretanje vozila koja dolaze iz suprotnog smera odnosno da na putu ima dovoljno prostora za bezbedno izvođenje tih radnji,
  • da se uveri da vozač vozila iza njega nije započeo preticanje,
  • da se uveri da vozač vozila ispred njega nije dao migavac za preticanje,
  • da uključi pokazivač pravca - migavac,
  • da izvrši preticanje pri tome držeći dovoljno odstojanje od vozila koje pretiče,
  • da se posle preticanja vrati u svoju saobraćajnu traku, bez ometanja drugih učesnika u saobraćaju.

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 26/03/2019 at 7:15 PM, Smireni said:

Nisi nam rekao glavnu stvar, da li imaš kontakt čoveka iz seićenta? Od toga u mnogome zavisi savet šta dalje.

 

Nemam jbg, u tom soku i stresu tesko ramisljati o takvim stvarima.

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bez svedoka ces ovo vrlo tesko dokazati. Prema ovome sto nam pricas, on je kriv. Ali sta je istina, a sta je moguce dokazati...

Konsultuj se sa dobrim advokatom, ne nekim koji ce biti u fazonu - Ma nemaj brige rodjeni, ovo je iz keca u keca!

Da ti predoci realnost procesa, i da doneses informisanu odluku. Da ne platis jos na kaznu i troskove sudjenja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovako ljudi, pred novu godinu imao sam cukanje u Ruzveltovoj ulici. Iz bulevara skretali smo levo. Na semaforu su autobus, ON (tako cu ga zvati) , dva automobila pa ja. Ko zna tu raskrsnicu zna da autobus uvek skrene u dalju desnu traku jer mu je stanica odma malo nize. Za njim na sine je krenuo i on (drugi ucesnik u nezgodi) , ja sam normalno skrenuo u svoju bliznju traku odnosno u levu traku. Kad je autobus krenuo da staje na stanicu on je video da si zeznuo i naravno smotao ulevo, i koknuo me.

 

Kad je dosla policija njegova prica je bila da sam ja njega odpozadi udario i gurnuo na sine, na sta je policajac rekao "pa nemojte pogledajte kako vam auto stoji"

 

E sad, pogledajte zapisnik i sta je nacrtano. Takodje zapisnik kaze da smo oboje krivi.

IMG_20191022_173322~2.jpg

IMG_20191022_173315~2.jpg

IMG_20191022_171311~2.jpg

IMG_20200209_120740063~2.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

A ne razumem, na osnovu cega si i ti kriv? Isao si svojom trakom i vozilo se naglo ubacilo ispred tebe.

Edited by shomispc

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pogledaj zapisnik i strelice kretanja, ispada da smo u krivini skrenuli jedan u drugog. Van svake pameti. Prvo i prvo, izmedju njega i mene je bilo 2 automobila, u trenutku kad je on bio u krivini i da je stvarno hteo da se prestroji u levu traku ja sam bio dva auta iza njega. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vozilo je sluzbeno, sad ce to da ide preko advokata. Ima da se otegne do sledece nove godine. Inace policije nije imala u zapisniku ove fotografije koje sam ja postavio, jer smo policiju cekali 2.5 sata. Posto smo opsti haos napravili, dosao je jedan pandur sam i rekao da sliakmo i da se pomerimo. Ali kad su dosli saobracajci pokazali smo im slike.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pricao sam sa par ljudi koji su pogledali zapisnik i slike i receno mi je da je taj lik verovatno imao neku vezu u muriju i da je zapisnik prepravljen, laziran ili kako se to vec zove, sto je donekle svima bilo jasno. U zapisniku takodje pise da je nezgoda nastala u raskrsnici, a ne u ruzveltovoj ulici kao sto vidite na slikama.  Ma u zapisniku i nema ruzveltove ulice (skica).  

 Misllim da se nismo pomerili ne bi mogli da ovako naprave zapisnik, u zapisniku pise 'fiksna pozicija vozila-nema" to je verovatno pozicija vozila posle nezgode. 

Eto ljudi moji sta se desava u ovom cmaru od drzave, i kako se menja zapisnik za jedno krilo i retrovizor cija je ukupna vrednost 9.000 din. (novo) 

Boli me i to sto vozim od 18 godine nikad nisam ni najmanji udes imao, i onda ovo. 

Sutra kad vam kazu da pomerite vozilo posle nezgode dva puta razmislite.

Edited by kaskabgd

Share this post


Link to post
Share on other sites

Rasplet. Juce kad sam krenuo na posao zvali su me sa posla da odem u Savsku da vidim da li mogu da podignem kompletan zapisnik zbog advokata itd. Zapisnik ne moze da se dobije, pa je pandur krenuo da mi objasnjava kako to ide direktno u osiguravajucu kucu itd. Pustim ga ja da isprica pa mu kazem da se taj krug zatvorio, da zapisnik nije dobar da nam treba isti zbog advokata itd. Rekao mi je ako imam prigovor za zapisnik da idem u tu i tu sobu. Ja tamo, kancelarija sam covek unutra reko tako i tako. Kad je rekao dajte mi datum i tablice, uuu reko u sebi super odma na tu na licu mesta gleda, nema pogledacu javicu videcu itd. Po datumu i tablicama je nasao zapisnik u kompu, gledao, pa rekao dajte mi vase slike da pogledam. Pogledao moje slike i rekao ove slike su morale da odu u zapisnik. Te mi je rekao napravite ove fotografije u boji i donesite meni licno u ruke, da ne bismo odugovlacili. Kad mi je to rekao meni je bilo jasno sve.Kad sam mu doneo slike pitao sam ga kad i sta mogu da ocekujem, rekao mi je nisam ti uzalud trazio slike situacija je poprilicno jasna. Rekao mi je zvace me do petka najdalje. Jutros u pola 10 covek me je zvao i rekao da je zapisnik povucen da ce poslati novi i da cu ja biti oslobodjen odgovornosti. 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Auuuu bratac....dobro si ti otisao i postupio, ovo kao da je bila klasicna premetacina i podvala.
Zadrzacu u sebi sta bih po tom pitnju rekao, ali vecina bi se i slozila samnom...

Sent from NOMU S10 PRO using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Upravo to... ceo život se zadovoljavamo najosnovnijim sitnicama. Ja se recimo dobro sećam kako se cela nacija oduševila kad nam je posle sankcija ponovo stiglo gorivo na pumpe i svi su u jednom danu zaboravili i na uzrok i na odgovorne.

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Juce sam bio ucesnik u lanacnom sudaru. Autobus se zakucao u Q2, Q2 u skodu, a skoda u mene. Nije bilo povredjenih, a na mojim kolima je nacinjena manja materijalna steta, pukao branik. Napred nisam udario u kola jer sam zakocio.

 

Posto imam kasko, zanima me da li treba da kontaktiram njih ili osiguranje koje mi je na polisi i da li imam pravo da odem u ovlasceni servis i trazim predracun za uslugu (ne znam da li bi menjali ili krpili i farbali branik) i da na osnovu tog predracuna trazim da mi se novac isplati u kesu/na racun?

 

Zelim da se pripremim pre nego sto ih nazovem posto je ovo prvi put da sam ucestvovao u saobrajnoj nesreci. Branik je plasticni deo na koji se ne uracunava amortizacija ako sam dobro obavesten.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ti mozes da aktiviras svoj kasko, a onda ce oni to da regresiraju od onoga ko je kriv za nesrecu. A mozes i da prijavis i stetu direktno njegovom osiguranju, po standardnoj proceduri..

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...