Jump to content
FAS Goran
Sign in to follow this  
LDEX

Punto mk.1 - odmagljivanje šoferke?

Recommended Posts

Ovih dana imam veliki problem da odmaglim soferku. Do pola ok a od polako nikako. Ne znam sta da radim i u cemu je problem. Polenski filter nemam. U pitanju je punto I. I nema razlike dal nas je cetvoro u kolima ili samo ja.

Daj jer neko zna sta moze da bude problem?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Proveri da li ti je otvorena klapna za dovod spoljasnjeg vazduha. Ona mora biti otvorena da bi mogao da razmaglis stakla.

Share this post


Link to post
Share on other sites

klapna radi, to siguran, ako mislis na poziciju rucice u kabini ona radi. sinoc sam oprao sva stakla sa merom isto.

poludecu gde god da krenem kao da vozim po magli:).

Share this post


Link to post
Share on other sites

pa niš, ako ti je klapna otvorena za svež vazduh, staviš da duva na stakla tj gore, odvrneš na max i ono i dalje isto...odškrini prozor :)

znam glupo je, ali nisi jedini koji je kukao :wallbash:

u principu razlog magljenja može da bude ili dah tj ugrejan vazduh u kabini ili nedostatak kiseonika tj klapna na vrti u krug režimu...kod modela sa klimom polen filter...ne gubi ti rashladnu tečnost tj ne izlazi para iz malog hladnjaka u kabini? :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

ne gubim tecnost, dolijem ponekad ali jako rekto jednom u 2 meseca po 100, 200 grama. nista ne isparava ne osecam antifriz, osetim ga samo na 2,3 sek kad rebacim na ful grejanje i to je to.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nema veze dal je grejanje upaljeno na 1 ili 10 svejedno antifriz ne sme da se oseti :thumbup: ne vidim razlog zasto bi se osetio kad je upaljeno na najjacem ne? Treba da zavuces ruke dole,da popipas tapacirung ispod konzole,da ne kaplje na crevu nekom...ako ne ni to onda definitivno mali hladnjak negde curi...druge nema pored navedenog :rtfm:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa i to malo sto dospes, znaci da negde malo vlazi i dovoljno da pravi problem. Moguce da mali hladnjak negde pusta... Postoji mogucnost da ti negde drugo mozda pusta vodu u kabinu. Proveri tepihe da li su suvi, gepek... ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

ma proveravao sam to prosle zime i tada je bilo sve suvo, i tada sam imao isti problem. dal to moze da pravi problem?

ima jedno mesto gde flisuje malo ali to je u motornom delu i zato mislim da gubim tecnost, mrzi me da se zezam oko toga jer je nepristupacno a gubitak vode nije velik. ako je zvekno mali hladnjak jer mogu to da resim sa nekim sredstvom za krpljenje hladnjaka iznutra, sipam a on sam nadje rupu i zacepi, pametna tehnologija:). znam da je maltret skidati sve to i krpiti mali hladnjak bas mi se to i ne radi iskren da budem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja moj prozor celu zimu držim 1-2cm otvoren, a klapne za vazduh je stalno zatvorena, to pomaže mada mi inače ne magli naročito. Možda ti dišeš žestoko a mi ostali sitnije. Šalim se, ali para ne dolazi niotkud.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja kada sam imao problem sa meglenjem bilo je zbog vode u gepeku :) . A probaj onu staru foru, da namazes limunom ili krompirom ili cime vec...zaboravio sam vise ta narodna resenja problema... :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mi smo prosle godine putovali sa komsiom u kliju kaze ne moze da odmagli nikako covek okreno da mu duva u noge :rofl: proveri jel ti na max okrenuto ali ne samo na max brzine nego i smer vazduha noge napred gde ti duva i zatvori prednje klapne ispred sebe i suvozaca, ruku kad stavis mora da ti duva do soferke da bi moglo da je odmagli.

Edited by Veki

Share this post


Link to post
Share on other sites

svi ovi saveti su ok, vecinu sam proverio. klapna ok, pare nema, vazduh pici ka soferci kad to namestim na prekidacu. nisam pametan, vodu gubim zato sto mi malo gubi na selni creva koje ide ka malom hladnjaku ali to je u motornom prostoru. evo jutos sam kad sam dosao ispred firme, da prostite, gurnuo ruku unutra i nista vlazno nisam napipao :thumbsup: . u ovom slucaju bolje kad je suvo :thumbsup: do creva se ne moze doci ni rukom jer je sve zatvoreno u plastici i tunelima, jedino sam po plastici osetio da je hladnjak topao.

videcu sta cu da radim, nisam pametan. slobodno javite ako imate jos neku ideju sta moze da bude.

Share this post


Link to post
Share on other sites

meni je izgleda sajla od te klapne pukla ili se otkacila jer je pomeram a nema razlike i nemam pojma kako je ostalo a stakla mi se magle u kolima i kao da cujem sustanje vetra.kako da to napravim,majstor u fiatu mi trazi 2000din da to napravi :wallbash: neko jeftinije i bezbolnije resenje bi bilo lepo...pozzz

Share this post


Link to post
Share on other sites

^^ otvori kod suvozačevih nogu onu rešetku, ne znam kakvu konzolu imaš, pa zavuci ruku ili gledaj šta se pomera iza kad pomeraš ručicu, pa probaj da napipaš ili vidiš gde bi trebalo da završava sajla, mada možda sajle i nema, samo prenos neki pa da nije pukla neka plastika...

a mogao i i da skineš celu konzolu, imaš temu ovde: http://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?showtopic=35283&st=0&p=615813&hl=+o%C4%8Distite%20+kontakte&fromsearch=1entry615813

Share this post


Link to post
Share on other sites

Preporuka koja te neće puno koštati: i ja sam prošle godine imao problem sa magljenjem šoferke i sa grijanjem, ali sam riješio tako što sam u 0.2 litra vode sipao aluminijumski prah, sve to pomiješam, pa u hladnjak (ostaviš da auto bude upaljen nekih 15-ak minuta). Prah zakrpi eventualne otvore na crijevima i grijaču. Rezultati: pod nije više mokar, bolje grijanje u kabini i šoferka više ne magli. Jedino nikad nisam shvatio otkud voda ulazi u gepek (nađem je ispod rezervnog točka)?

Share this post


Link to post
Share on other sites

resio sam problem magljenja soferke. kupio sam tecnost za krpljenje hladnjaka iznutra i uzeo sam neki prah, mozda aluminijum u prahu, i sve to surduknuo u hladnjak. ostavio da radi 15-20min. tako stoji u upustvu. evo vec tri dana grejanje na maksimumu i nema magljenja a greje. nadam se da ce tako ostati dugo dugo.

evo da podelim iskustvo sa vama pa mozda nekom pomognem, sve je dobro ako ne mora da se skida cela tabla :no

Share this post


Link to post
Share on other sites

nadam se da nije, na kraju krajeva vreme ce pokazati pa cu javiti ako bude vraceno na staro. navodno oba sredstva sluze za prava i trajna krpljenja, ali na tarabi svasta pise. videcemo tokom eksplatacije.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...