Jump to content
FAS Goran
sandros

Grande Punto 1.2 TNG - problem sa paljenjem

Recommended Posts

necete verovati ,posle dva meseca auto ponovo nece da pali,opet sam izvadio stari benzin stavio novi palio par dana i opet nece.rece mi neko da pogledam map senzor kao ne sme da bude masan, moj je bio masan kad sam ga skinuo, malo ga izduvao i tad mi je upalio , posle opet nece.

Ne znam sta vise da pogledam kad na dijagnostici sve pokazuje da valja. koliki pritisak pumpa treba da daje i dal kad prestane da radi pritisak opadne

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pritisak oko 3 bara a ne bi smeo da ga totalno ispusti ni preko noci. Izvadi dizne komplet sa magistalom odmah nakon gasenja i bez raskacivanja dovodnog creva. Stavi papir ispod njih i proveri da li kaplju nakon nekog vremena. Moraju da 100% zaptivaju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

BIO sam kod gorana na altini,kaze da je oprao dizne map senzor i leptir gasa i sad auto pali,dal sve to moze da utice na paljenje

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nadam se da nisi sipao neke aditive u rezervoar za benzin. Ja sam sipao u predhodnom autu pa mi je pomoglo samo pranje rezervoara. Možda je dobro kada se vozi samo na benzinu,gad se vozi na autogasu izleda da pravi neki talog koji zapekne.

Share this post


Link to post
Share on other sites

opet ja

evo posle 15 dana auto opet zajebava ,izgleda da sam baksuz samo takav.Auto opet nece da upali iz prve,desi se da upali iz prve radi cudno,oce da se ugasi i cujem kako pumpa radi pa stane tj. kad u tom radu oce da se ugasi pumpa stane pa pocne ponovo raditi( radi isprekidano ) nonda cujem negde tak i obrtaji se dizu na 1100rpm radi malo i ugasi se ( 4-5 sek. )upalim ponovo ,obrtaji su odmah 1100rpm i auto radi ko sat.idem kod Gorana na altini u pon. pa da vidim sta cu sad.

Share this post


Link to post
Share on other sites

cime da se pere ,neka posebna hemija ili ne ,posto sam prosli put licno ja ispraznio sav benzin iz rezervoara i sipao sam nov benzin ali ga nisam oprao iznutra nego samo krpom obrisao

Share this post


Link to post
Share on other sites

Onda nije to! Mislim da je to dovoljno.

Mada je majstor skinuo rezervoar i vodom sa česme,crevom, oprao rezervoar i ostavio da se suši!

Share this post


Link to post
Share on other sites

danas sam isao kod gorana,resetovao je komp,pa sutra da vidimo kako pali,ako pali onda plinska mapa ne valja, videcemo ujutro

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako imaš landirenzo omegas, on se ne šteluje. Barem ja tako mislim. Nekako sam ukapirao da poslednja generacija sekvent sistema landirenzo,landi i brc preuzimaju sami mapu od benzina. Doduše kod mene je fabrički gas i nema štelovanja, a mislim da je i kod svih najnovijih sistema tako.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Najnoviji Zavoli se jos uvek klasicno kalibrise u radu, ali je ukinuta mogucnost manuelnog podesavanja smese. Ostaje mogucnost prepravljanja gasne mape i automatska korekcija preko CAN konekcije sa motornim ECU-om.

Share this post


Link to post
Share on other sites

juce ujutro sam palio auto i nije hteo da upali iz prve,prvi put ni da cuje,drugi nesto bezveze radi,treci upalio , radi 4-5 sek.ugasio se, cetvrti put upalio i nastavio da radi.

Ono sto me cudi je ta stvar da sam auto palio dva dana za redom izmedju 17 i 18 sati i oba puta je upalio iz prve ,treci dan palim ga u 6 ujutro prvi put upalio i onda se ugasio,drugi put upalio kako treba. Kod Gorana sam otisao u ponedeljak, resetovao komp, auto se palio u 13h i u 22h i upalio bez problema, u 22,30 ugasio sam auto ,ujutro u 7,30 nece ni da cuje prvi put, kao da se nesto desilo tokom noci. razlika imedju ova tri paljenja je bila oko 9 sati, stim sto je auto prenocio i ujutro nece.

Sad je auto kod Gorana na Altini pa se nadam da ce ga resiti, ako ne resi on ne znam ko moze.

Share this post


Link to post
Share on other sites

sad sam uzeo auto od gorana ,.kaze da pali,proveravao je ponovo dizne,cistio map rece da je upalio jutros,sad ga vozim na benzin malo pa cu videti

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja i dalje mislim da ti je prljav rezervoar i kada voziš na gasu da se napravi kao suvi ostatak koji ti zapekne benzinske dizne i neće ujutru da upali. Možda je rešenje kada ostavljaš auto da prenoći da ga prebaciš na benzin i da odradi u miru, malo pre gašenja, kako bi oprao benzinske dizne. Usput sipaj gorivo samo na Nisovim pumpama. Kazu OMV,EKO itd, da stavljaju aditive u benzin pa možda je to problem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

evo sad sam palio i upalio auto iz prve,problem lezi verovatno u map senzoru ili diznama,siguran sam.Goran je samo to cistio ,doduse i klapnu gasa ali mislim da nije ona.da li mozda da stavim neki filter pre dizni u slucaju da mozda pumpa gura prljavstinu u dizne pa da to zajebava

setio sam se da je u casopisu SAT revija ( ili vec kako se zove )bilo nesto o polovnjacima i njihovim problemima i secam se nesto je pisalo za grande punto problemi u sistemu napajanja gorivom ali ne znam tacno sta je problem, da neko nije mozda procitao to?

Share this post


Link to post
Share on other sites

jutros upalio radio 3-4 sekunde i ugasio,upalio iz drugog puta.kad je poceo da se gasi prvi put cuo sam pumpu za benzin kako radi isprekidano

Share this post


Link to post
Share on other sites

Što bi bila bogata smeša? Jedino ako te zeza lamda sonda. Valjda kada je bogata smeša auto hoće da radi kad je hladan, ali kad kreneš i zagreje se on zeza, cima i gasi se. Barem je bilo tako sa karburatorom i običnim sauhom.

Ipak je u pitanju dovod goriva, ako nije prljavština onda je pumpa, samo je pitanje da li dok motor radi i ona radi non stop. Znaš kada uključiš kontakt ona radi malo i stane, zaverglaš i automobil bez problema upali.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...