Jump to content
FAS Goran
sandros

Grande Punto 1.2 TNG - problem sa paljenjem

Recommended Posts

ma pumpa radi,kad dam kontakt pumpa se cuje,zaverglam,upali odma ali nakon 3-4 sek.cujem u istom trenutku kako se auto gasi i pumpu koja radi isprekidano.evo sad sam probao cim sam upalio auto da mu dam malo gasa ali on jje poceo da se gasi i isto cujem pumpu koja radi isprekidano samo u tom trenutku.uradicu test,spojicu neku sijalicu na dovod pumpe pa da vidim da kako radi .Pomislio sam da mozda nije i klapna gasa .

ne znam dal da probam sa plinom da ga palim ,Goran rece da ga malo vozim na benzinu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni ovo mirise na slab kontakt u instalaciji.Imao priliku da se mucim sa jednim slicnim.

Probaj da izmeris napon na akumulatoru za vreme verglanja.Moze biti da je slab kontakt uglavnom mase pa kad se optereti verglanjem nema dovoljno napona za pumpu ,senzore i ostale gluposti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

jutros auto upalio iz drugog puta

stavio sam unimer na akumulator,12.15 v ,burazer daje kontakt 11.75 v ( svetla bila upaljena ),ali pre svega toga sam skinuo poklopac tj filter motora da bi mogao da vidim klapnu gasa .primetio sam da kad dam kontakt leptir se na trenutak otvori i odma zatvori, zuji nesto jos par sek.i prestane zatim upalim auto i vidim da se leptir polako otvara ( pomeranje nije bilo vise od mozda 2-3 mm ,na oko vidljivo pomeranje ) i tad se auto ugasio.prvo je poceo da se trese i onda se ugasio .drugi put dajemo kontakt ,leptir isto otvori zatvori,zuji malo ,verglam ,upalim i leptir se ne pomera uopste i motor radi kako treba.

1. dal je problem mozda napon akumulatora, mada ne verujem

2. klapna gasa

3. neki senzor koji daje signal klapni gasa pa je taj senzor otvara

4. ili nesto deseto

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mali je to napon na prazno to u trenutku alnasovanja bude oko 10V i pogasi svu elektroniku.Probaj da promeniš akumulator sa nekim za probu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam ubedjen da imaš problem sa dotokom goriva. Verovatno pumpa povremeno prekida ili je neka prljavština koja se rastvara u benzinu a ostavlja suvi ostatak koji ti verovatno začepi dizne za benzin. Kod mene je na starom automobilu ovo drugo bilo problem i rekao sam ti kako sam ga rešio.

Share this post


Link to post
Share on other sites

auto vec poslednjih 10 dana pali iz prve samo sto se zna nekad i ugasiti kad upali ,da su dizne mislim da nebi ni palio iz prve,mozda tj, ne znam dal mozda moze kad ostoji da se gorivo vrati u rezervoar a creva se napune vazduhom pa ujutro kad ga palim mozda u sistemu ima i benzina i vazduha pa se zato gasi

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja nemam pojma sta je to, automobil mi je star godinu ipo dana. Neka da Bog da nista oko punta ne znam!!! :rolleyes:

Sto i svakom zelim!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

sad sam sto posto siguran da kad auto upali nakon 2-3 sek pocne leptir gasa da se otvara ,cuje se da vuce vise vazduha i tad se ugasi.drugi put isto tako ,treci put upalio bez problema.to otvaranje leptira se vidi golim okom

merio sam otpor motrica na klapni gasa i on je 13oma

Share this post


Link to post
Share on other sites

Potpuno isti problem imam sa Renault Thalion 1.2 16v 2009 godiste mozda 2500 km sam ga vozio na gas

i ujutro ili kad je auto hladan neće da pali od prve nego ima kad na 5 put upali.

Nosio sam i ja u Subotici kod ovlaštjenog servisera i jos kod par majstora ali na jednom mestu je konstntovano cvećice pa zamenjeno na drugo lambda sonda pa i to zamenjeno pa filter goriva a to uopšte ni nema.

Ali kod mene ne postoji ta funkcija da ga pali na gas.Probao sam kao što je napisano ali neće inače je Landirenzo sistem u njega.

Filter za vazduj je čist.Na forumu sam čitao za zatvorim ventil od gas boce pa da proba se tako.To kad stignem sa posla kući probat ću.

Mislio sam i ja na akumlator pa ga stavio na punjač aliskroz je bio napunjem.Izmeriču koliko je voltaža kad ga palim.

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 26.8.2012. at 0:23 PM, kizami said:

popravio sam auto kod majstora zorana

ta je bilo rešenje ovog problema ako se može znati

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...