Jump to content
FAS Goran
rupesmen

Fiat Punto - ugradnja alarma

Recommended Posts

Molim za savjet, nedavno sam kupio punto mjet,ima centralnu,al nema daljinski na kljucu.

Htio bi da ugradim alarm sa daljinskim, i da li neko moze dati savjet, jer bi da imam sve u jednom kljucu (da uradim nov kljuc) bez privjeska,a da mi je tu i alarm i daljinsko. :huh:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imas vec temu o alarmima na forumu pa prelistaj malo. :) A inace to da uradis novi kljuc i da na njemu budu komande za daljinsko otkljucavanje i alarm mislim da ce skupo da te kosta. Bolja je varijanta da kupis alarm sa nekim lepim daljinskim (ili kako ga ti zoves priveskom). Mada sacekaj da ti jos neko napise iskustva, zato sto ne znam dal moras da ugradjujes jos sta oko centralne brave posto nemas na kljucu komande za daljinsko zakljucavanje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pretraži malo forume sve ćeš naći. Ja imam isti auto i preporučujem ti Meta alarm jer su kablovi već podešeni za Punta. Original za fiata je okrugao, plavi, ima jedno dugme, i znak fiata. Jeste privesak ali je dovoljno mali da se kasnije može smestiti u jedinstveni ključ "skakavac", imaš i o tome temu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ok nije da ne bih sada uzeo alarm sa privjeskom,al mise cini da mi je mozda bolje uzeti sve od jednom,da se ne cimam vise,mada mi i cijena igra vaznu ulogu,a listanjem po forumima sam vidjeo da nije bas zanemarljiva razlika u cijeni,a provjerit cu i META alram sigurno,

hvala svakako

Share this post


Link to post
Share on other sites

ok al ako je taj alarm vec podesen za Fiat kao sto je Bane napisao,mislim da je mozda i bolje dati malo vise novaca za njega,a sto se tice automobila malo sam pratio forume a vidim da i ti imas isto auto cini mi se da je dobar izbor :) jel da

Share this post


Link to post
Share on other sites

Milim da je "malo" vise skuplji od obicnog alarma, ali opet pozovi i pitaj...ali nije ti ni obican alarm lose resenje. :thumbup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meta sa ugradnjom 180-200 evrica, za neki obican (excalibur, spy, enforcer) sa sve ugradnjom traze od 70-100 eur.

edit: a mozes uzeti onaj spy alarm sa skakavac kljucem i transponder iz tvog kljuca prebacis u taj privezak i imas sve u jednom (jedino sto to znaci da unistis jedan tvoj origigi kljuc da bi izvadio transponder :) )

edit2: ili kao sto rece BaneTV, uzmes Meta i upakujes ga u neki kvalitetniji skakavac, recimo ovako nesto

http://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?showtopic=42707&st=0&p=693790&hl=skakavac&fromsearch=1entry693790

Edited by MilanLaki

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sada sam vidio sta je covjek uradio i odlicno je ispalo :thumbup: ,najvjerovatnije da cu isto uraditi nasao sam skakavce na ebay,jos da nadjem alarm koji cu najlakse upakovati i to je to :thumbsup: ,

hvala mnogo svima na savjetima

Share this post


Link to post
Share on other sites

Resio sam da zamenim svoj stari alarm (univerzalni) koji je poceo da me zeza u zadnje vreme (trajao mi je oko 6 god),otisao sam na bubanj potok i kupio solidan alarm ,nista specijalno ima otkljucacanje zakljucavanje i jos par funkcija sasvim dovoljno za te pare...

Pokusao sam danas da ga ugradim ali bezuspesno slabo se razumem u elektriku,pa da nebi nesto zapalio ili pokvario,zanima me jel znate mozda gde mogu da ugradim taj alram i koliko bi me to kostalo? :)

Edited by neshaoct
spojena tema

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav druze.

Vezano za alarm, pitao bih te par stvari pa ako mozes valjalo bi da mi odgovoris.

1.koji alarm si kupio i koje cene,

2.da li si ga ugradio,

3.ako jesi gde i koliko to kosta i da li imas problema sa njim.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav forumasima,

nakon obijanja resio sam da ugradim alarm pa imam par pitanja i pomoc bi mi dobrodosla, jer od srednje skole nsiam sebavio elektrkom u autu....

menjao sam enterijer, ali nisam stavio tapacirunge jos uvek jer sam mislio da alarm se kaci tamo negde kod brave? ima li tu neka zica gde se ubode,ili kako? jos nesto sam video, mislim da cak mozda i to sluzi za povezivanje alarma... nalazi se na rubu prednjem kod vrata... ima oznake za zakljucavanje... evo i slike..e sad da li je to neka priprema za alarm ili..?

sq11011.jpg sq11012.jpg

Svaka pomoc dobrodosla!

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

To mu dodje za razvod zvucnika ako se dobro secam. U svakom slucaju, nema nikakve veze s alarmom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

zasto onda ima ulaz... i slicica zakljucan katanac i otkljucan?

klikni na sliku da se uvelica...

Edited by cirkul

Share this post


Link to post
Share on other sites

zato rodjeni sto tom plavom zakackom otkljucavas i zakljucavas dzek, tj, prikljucak, tj, to je fora osigurac da se ne iscupa samo od sebe. Kao recimo onaj mali rogic na ATX prikljucku racunarske ploce

je l' to 72-ka na avataru, il'mi se cini :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

aha, hvala... dakle to ide od radia do vrata, i odatle zabodem zicu za prednje zvucnike? a nazad na cinceve? auto mi je bio van...

cini ti se, beretta model 70 :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovako, dugo sam imao auto bez alarma samo sa Lk, ali onda su neki mangupi hteli samo da me opeljese unutra tako sto su razvalili bravu. Racunam ako stavim alarm barm cu te klince i narkomane odbiti od tih razvaljivanja brave na vratim.

Tako sam resio ta sam ugradim alarm marke Bear, da lisu mi bas taj sto ima za odlozeno gasenje svetla u kabini..."navodno tako kazu'' i to sam isao bas u tu firmu u Zemunu sto ih uvozi.

Pa da krenem sa problemima koje imam sa ugradnjom:

1. problem je kod centralne brave, sve je spojeno i fukcionise na taster za odkljucavanje odklucava, na taster zaklucavanja zakljucava, zice sam uzimao iz vozacevih vrata tj. kod stuba sa unutrasnje strane. Ovde sam odstupio od seme povezivanja jer tako nije nista reagovalo, tako da sad sve funkcionise sem kad hocu sa kljucem da zakljucam centralno bez alarma na vozacevim vratima ne reaguje, dok na suvozacevim sve radi kao i pre.

2. problem sa povezivanjem unutrasnjeg osvetljenja i sa svetlom u gepeku koje treba da da impuls alarmu da su vrata otvorena.

Posto se meni prekida pozitivna (+) zica od svetla za svetlo u kabini kad se otvore vrata, kontam ako nema onog malog prekidaca u stubu kod vrata da se to pali preko centralne brave, jer kad okrenem kljuc bez otvaranja vrata svetlo se pali...

Kad spojim oseveljenje iz gepeka i unutrasnosti sa tom zicom za "door switch-er" alarm se sam upali posle 10-15 minuta, a kad spojim samo na masu od haube sa prekidacem koji sam dobio uz alarm sve funkcionise.

Sto bi znacilo da svetlo u kabini i gepeku daje neki odlozeni kontakt jer sam i ranije primetio ako svetlo ostane upaljeno dal u gepeku ili u kabini posle odredjenog vremena samo se automacki ugasi, a mislim da se tad i svi potrosaci gase.

Svaka pomoc bi mi dobro dosla pa i servis koji bi mi to korektno odradio :)

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koliko imas zica u bravi u vozacevim i suvozacevim vratima? 6 mozda?

Jesi ih sekao i dodao od alarma ili kako...?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Interesuje me jel neko ugradjivao neki alarm na punta u skorije vreme. Od drugara koji radi te stvari sam cuo da je onaj bear zesce sra.je tj da zna dosta da baguje pa mi je preporucio excalibur koji bi me kostao nekih 80eur sa ugradnjom i garancijom. Kaze da je to neka osrednja klasa alarma i da je sasvim dovoljna protiv ove nase manguparije i dzankija sto drpaju sta stignu sa kola. Imate li vi neko misljenje, preporuku?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Komsija, ja imam neko domace cudo zvano Jaguar. Radi se dugo godina ovde kod nas u Rakovici. Vodice ili ne znam kako tacno bese ulica.

Jaguar je jedno vreme bila ugradnja kojom se ne gubi garancija. Pored njega je bio i META, skuplji X puta.

Nema senzore pokreta u kabini u osnovnoj verziji, ali je u ovlascenom servisu sa sve ugradnjom kostao 90 E. Verovatno je van servisa cena bila upola manja. Ima imobilajzer, zatvaranje prozora i sve moguce neke dodatne opcije, koje sam rekao da kod mene ne vezuju i ne ukljucuju.

Radi bez greske vec 5 i po godina.

Ta firma se hvali alarmima jos sa pocetka proizvodnje kod njih, koji rade bez greske na vozilima vec 15 i vise godina.

Ma, uzmi bilo sta, tipa Excalibur, Cobra, Jaguar, sve je to isto i vrsi posao.

Ovo sam cisto naveo svoje iskustvo. Na kraju mi je drago sto sam uzeo nesto domace. Bar nije mede in PRC :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moje razmišljanje ide ka ovim sa pejdžerom. Džabe pišti kad nikad svoj ne čuješ (za nas koji živimo po zgradama).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imas li neku njihovu sadasnju adresu ili sajt ili bilo sta da bacim pogled da vidim sta nude?

Pa auto mi je stalno pod prozorom, a sad se selim na divlji zapad (NBG) pa mi treba i puska :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Razmisljao ja i o tome. Pa sta, treba u sred noci da skacem ako je komsija naslonio vrata na moja kola i aktivirao prvu zonu sok - senzora???

Ili treba da istrcavas sa posla da vidis sta mu je, ako je dete udarilo loptom po haubi ???

Neki sa dojavom imaju domet( auto-privezak) nekih 1.000 metara maksimalno, pa i to ne znaci puno kad se parkiras negde u gradu.

Na sve to, cene nisu naivne ni malo.

Ako se preselis na dovoljno visoki sprat, dzabe ti i dojava kad dok ti sidjes, oni mogu u delovima da ga citavog odnesu :) Ne daj Boze...

Svi ti alarmi nisu svemoguci, ali je dovoljno da ga ima da bi auto bio manje interesantan sitnim lopovcicima.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...