Jump to content
FAS Goran
rupesmen

Fiat Punto - ugradnja alarma

Recommended Posts

stelovao ne stelovao ili je mnogo osetljiv ili slon moze na njega da se popne nece se oglasiti ... posto ga je postavio najvise zbog kradje benzina nema svrhe da ne reaguje na male vibracije ... zato bi i hteo da se malo smanji buka ali da se zato pale zmigavci uz sirenu ... probali stelovanje ... nema sredine ... a mi ne znamo kako da povezemo da kada se oglasi isrena ujedno pali zmigavce ... 

Share this post


Link to post
Share on other sites

   Ne znam kako  "SPY" alarm funkcionise, ali kod mene (plava kutija Bear-a, starija varijanta) i kod kolege sa posla (noviji bear u crnoj kutiji) funkcionise tako da u koliko se alarm deaktivira daljincem, a pri tome vrata ne otvore neki vremenski interval (nekoliko sekundi), alarm "misli" da ste zaboravili da ste ga deaktivirali i napustili vozilo (razgodili da udjete u vozilo, okrenuli se i otisli )- pa se alarm automatski ponovo sam ukljucuje da zastiti napusteno vozilo.... medjutim ako daljincem iskljucimo alarm i makar samo otvorimo i zatvorimo vrata - alarm se nece ponovo sam uljuciti.( ovo mu omogucava prekidac koji pali svetlo na plafonu "nebu" automobila - kod nas je to plava zica).

 

Upravo tako treba da funkcionise. Kod mene na jugu je bilo tako, ali pre dva dana ugradim isti model Bear alarma (stariji tip, plava kutija, S003) na punta (5 vrata) ali ne funkcionise isto. Kad deaktiviram alarm i NE otvorim vrata, posle 10-15 sekundi bi alarm trebao ponovo da se aktivira i zakljuca vrata, ali to nije slucaj. Svetlo u kabini se upali, ostane upaljeno oko 15 sekundi i ugasi se, ali se alarm ne aktivira sam. Isto tako, kada je alarm aktiviran i kad pritisnem trece dugme (sirena precrtana), trebalo bi da zmigavci pocnu da blinkaju bez zvuka nekoliko sekundi (brze pronalazenje auta na punom parkingu) ali se to ne desava (na jugu je bilo tako) nego zmigavci blinknu par puta ali sa zvukom, isto kao kad bi se aktivirao sok senzor. Sta bi tu mogao da bude problem? Kod ugradnje nas je zezala i aktivacija alarma kad se otvori gepek, triger je svetlo u gepeku koje radi, pali se i gasi kad se otvori/zatvori gepek (sivo crna zica), ali se alarm jednostavno nije oglasavao kad se otvori gepek, nista, a svetlo u gepeku se upali. Posle jedno 2 sata i na desetine puta ponovnog povezivanja zica, sve je proradilo ali ne znam kako, sve smo uradili isto kao i na pocetku (tipujem na gremline :) ).

Mozda automat za usporeno gasenje svetla u kabini pravi problem, ne znam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

E taj automat je meni majstor pominjao nesto kada mi je ogradjivao alarm, ako sam ga dobro shvatio hoce da se akivira alarm sam od sebe ako je svetlo u kabini ugaseno na prekidac, a to mi se i desilo dva puta, da se aktivira alarm sam od sebe dok je plafonjera bila ugasena.

 

Spy koji je kod mene posle 30 sekundi od deaktivacije se ponovno aktivira, a gasi ga kontakt. Otkljucam auto, otvorim vrata i zatvorim vrata i on je i dalje u rezimu "rearm" i posle 30 sec se aktivira, tek kada dam kontakt lampica prestane da blinka, milion puta sam usao u auto, sedim i cekam i alarm me zakljuca i aktivira se, dam kontakt i onda me otkljuca.

 

 

Ja sam primetio da mi vise Silent mod ne radi, nemam pojma zasto

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da, kad je prekidac za svetlo na nebu iskljucen alarm se aktivira, tj. kad hocu da zakljucam posle par sekundi se alarm oglasi isto kao kad su recimo otvorena vrata i hocu da zakljucam, alarm krene da svira i time signalizira da su vrata ostala otvorena, tako je i kod mene. Mislim da je to zbog toga sto je triger za alarm povezan za svetlo u kabini pa kad iskljucim svetlo na prekidac alarm misli da su vrata ostala otvorena (nema zatvorenog kola, prekidac je prekinuo kolo, isto kao kad su vrata otvorena) i onda se aktivira i pocne da svira, sto moze da bude nezgodno kad pregori sijalica.

Kod mene kad deaktiviram alarm lampica vise ne blinka i nema nikakve veze sa kontaktom, jedino sto se ne zakljuca sam ponovo ako ne otvorim vrata, sto mislim da je korisna opcija, jer neki put moze slucajno da se desi da dok se udaljavas od auta, stavis kljuc u dzep i slucajno pritisnes otvaranje, auto se otkljuca i ostane tako, a kad bi radilo kako treba sam bi se ponovo zakljucao.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jos nesto, kad je alarm aktivan i otkljucam kljucem vozacka vrata, znaci samo otkljucam i ne otvaram, samo se ona otkljucaju i nista se ne desava. Kad otkljucam suvozacka vrata otkljucaju se sva i alarm se oglasi (upali se svetlo na nebu). Da li to tako treba?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Trebalo bi da otkljuca sva vrata i se aktivira alarm.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zavisi kako gde si povezao kontakt sa alarma. Ali svakako bi trebalo da odkljuca sva vrata.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Povezan je preko svetla na nebu, a kad se otkljucaju vrata pali se svetlo pa alarm konta da su vrata otvorena i aktivira se. Mozda da se stavi neka dioda na zice koje idu od vrata do svetla na nebu... A sto se tice toga da nece da otkljuca sva vrata kad otkljucam vozacka, verovatno nije sama centralna dobro povezana...

Share this post


Link to post
Share on other sites

ako je vezan na svetlo kabine onda mora da pali alarm koja god vrata da otkljucas. I da upali svetlo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

2002. Piat Punto 1.9 JTD

Ne treba mi alarm vec samo da mi se vrata odkljucavaju i zakljucavaju, i gepek ako moze ali nije obavezno. Onamo dje ja zivim daljisko je oko 20e, pa reko da uzmem ovde ako ce da radi. Da li će ovo raditi na mom Puntu:

 

Screenshot_18.jpg

https://www.ebay.com/itm/Central-Kit-Tail-Box-Switch-Door-Lock-Keyless-Entry-System-Auto-Alarm-Systems/264355377493?_trkparms=aid%3D555018%26algo%3DPL.SIM%26ao%3D1%26asc%3D20131003132420%26meid%3D0e210c2129c04873a4a5417b998a6c5c%26pid%3D100005%26rk%3D1%26rkt%3D12%26sd%3D183835202307%26itm%3D264355377493%26pg%3D2047675&_trksid=p2047675.c100005.m1851

 

 

Edited by neshaoct
spojeno & edit

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koliko vidim sa daljincima ide centrala(normalno), a uz centralnu ide i uputstvo za montazu....tako da ako umete da citate semu(upoutstvo), sve povezete i sve šljaka....naravno preduslov je da imate motoriće na bravama(na pijaci na Bubnju u BG su oko 300rsd/komad)....i sve radi ko da je fabrika ugradila...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...