Jump to content
FAS Goran
rupesmen

Fiat Punto - ugradnja alarma

Recommended Posts

Uzmi neki dobar prigušivač, ovi sa NB su malko nezgodni kad ih probude u gluvo doba.

Za ove sa pejdžerom mi pričao kolega (inače živi na XI spratu) ali nema pojima ni marku ništa. Prošao samo sa razbijenim staklom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma ovo je novo naselje, ono u Ivana Ribara tako da ce s navici od pocetka na buku :D tako da me boli uvo. Ma necu te kneze da stavljam pa da imam muku sa njima posle.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zato ti i kazem. Nesto od ovoga sto navedosmo.. I ova domaca varijanta kao kod mene radi bez greske u svim uslovima.

Cim blinka i svira kad ga opale nogom, nista drugo ti ne treba :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Raspitao sam se jos malo kod par drugara koji ugradjuju razne sigurnosne sisteme i zaista se pokazalo da je excalibur najbolje resenje u pogledu cena kvalitet i da sa njim mogu savrseno mirno da spavam.

Interesuje me da li je neko na puntu ugradjivao neki tip prekidaca za prekidanje struje ka kompjuteru ili pumpi za gorivo ili tako nesto? :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nece niko da ga krade, opusteno... Samo to da ti svirka i to je to :)

Ja sam se nosio mislju kad je bilo novo da mu to ugradjuem, ali malo po malo, stigle ga godine, tako da ga vise niko nece.

A sumnjam i da ga je neko hteo novog :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja ugradio excalibur, oznaka 500 ili nesto slicno. Bez obzira na bateriju, moram da se priblizim na 10m od auta da bi ga aktivirao tako da sam sa te strane razocaran :) . Kupljen u servisu za alarme, ali ugradjen kod Mikija pre 2-3 godine.

Inace isti taj ima i na bubnju za 35-40 eur.

Iskreno razmisljam se da ovaj izbacim i kupim SPY jer svi kazu da imaju nenormalan domet :thumbsup: Ih Kinez je to, baca daleko, ali verovatno i zraci malo :D

Edited by MilanLaki

Share this post


Link to post
Share on other sites

Taj domet je meni bio manje bitan, jer ne znam zasto bih otkljucavao kola sa 500 metara.

Ispostavio se da moj alarm, sa novom baterijom u daljincu, ubija sa dometom. Jednom ga slucajno aktivirah sa nekih 150-200 metara :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Auto je ispred zgrade, deca se igraju, lopti ima na sve strane :D i sam si rekao...alarm se aktivira pa pistiiiiii eto 1 razloga zasto bi voleo da mogu sa terase da ga iskljucim ;) Takodje sam morao osetljivost na minimum da stavim da se ne bi palio kad god prodje GSP ili neki motor pored...

Edited by MilanLaki

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma neka pisti i na musicu, gospoda romi su naseljeni u blizini :D nadam se da moze i neki soker da se ugradi u kvaku :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sve moze :)

Romi si napisao malim slovom, to je vec uvreda na rasnoj osnovi. A, oni su na to posebno osetljivi. :)

Ziveo sam 9 godina u kraju gde je bilo Cigana koliko hoces. Zvao sam ih prosto : Ej, Cigani...

Znas da mi za to vreme nista nije falilo kolima. U to vreme sam uzeo nov auto, bez alarma. Tek sam ugradio kasnije, ali kolima apsolutno nista nije falilo.

Imaju neko pravilo da u komsiluku ne kradu. Tako da si ti izgleda apsolutno zasticen :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa ne znam kakvi su, ipak cu biti nov u kraju. Sad mi je isti taj lik ponudio da mi ugradi Bear onaj kineski za 50 eur pa ne znam, ipak je excalibur excalibur . . .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kupio sam polovnog Punta pre par meseci, ali mi je sa auto placa tek danas stigao rezervni kljuc sa daljinskim otkljucavanjem. Uz njega sam dobio i par manjih kljuceva kojima ne znam namenu. Tj kad otvorim haubu, sa desne strane postoji neka kutija, u koju pasuje kljucic, ali joj ne znam namenu. Da li neko moze da mi pomogne i otkrije mi enigmu misteriozne kutije? :laughing:

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

To je verovatno alarm. Uz Meta fabrički alarm dolazi takav ključić kojim se može deaktivirati u slučaju potrebe. Bravica je baš na tom mestu gde si opisao. Ta "kutija" je centrala alarma sa ugrađenom sirenom.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako izgleda kljuc kao onaj za poker aparate sto se nekad koristio onda je za to sto je Sasa_NS napisao. Izgleda kao ovi na gomili sa slike.

kljucevi_poker_ili_druge_razne_aparate_slika_170.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gde se nalazi konektor pin to pin za fabricki alarm. Da li neko ima semu ili raspored zica.

Pogledao sam kutiju sa osiguracima levo od volana. Samo obd2 konektor i druge stvari.

 

cxcb480701.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mooooolim Poooomooooc da ugradim "medveda" u puntica...
 
Na celom internetu , pa i ovom forumu, nailazio sam na dosta saveta i shema, medjutim....
Pre puntica imao sam Yugica i u njega sam uz shemu koju sam dobio uz Bear automotive alarm i par motorcica bez nekih problema ugradio isti koji je sljakao kod mene nekih 2-3 godine...tada sam auto prodao kumu koji ga je u roku mesec dana iskljucio ( kaze da mu ne pojede akumulator)...Da ne duzim, alarm sam dobio nazad, ali ne i shemu za povezivanje, Na moju VELIKU zalost) i sad kad sam hteo da ga ugradim na puntica....mrka kapa...jednostavno BLOKADA...
I evo patim se vec duze vreme sa ovim BEAR alarmom i mojim punticem i nikako da se saberem...
Naime za centralnu sam nasao zice koje okidaju za zakljucavanje vrata i otkljucavanje(na autu), ali ne i na koje zice na bazi alarma da povezem???
 
Kod mene,na dzeku koji ide na bazu(centralu) alarma postoji raspored zica koji ne mogu da pronadjem na NET-u (pisem s leva na desno) , ostale zice sam resio kao i konektore na samoj centrali, na ali ovo mi zadaje glavobolju.
 
1)dve roze zice sa osiguracima-one idu na pokazivace smera skretanja,
2)siva koja je + za sirenu,
3)Crna koja je masa,
4)Crvena sa osiguracem,koja ide na stalnu struju
5),zelena koja ide za otvaranje gepeka....
...i onda mrka kapa,zice koje ne mogu da skontam a ticu se brava....
6)Zuta,(nisam siguran da li je to za poziciju-na bravi)
7)Plava,
8)Crna,
9)Braon,
10)Zelena sa osiguracem
11) na kraju bela
 
Inace relej za blokadu motora necu ni povezivati, mislim da je fiat to pitanje resio kodiranjem kljuca, i to dovoljno dobro...Eventualno bi pored shock senzora povezao i zice za aktivaciju alarma kada se vrata otvore, mada mislim da bi se shock senzor oglasio prilikom otvaranja vrata...

baza_sa_konektorom.jpg Konektor.jpg

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nasao sam shemu centrale,ali nema drugog dela....kako ide vezivanje zica bas onih koje meni trebaju...

 

cxcb480700.jpg

 

Obecavam ako uspem sve ovo da odradim-slikacu i (ili) snimiti kao tutorijal ostalim clanovima koji zele sami da povezu auto alarm ovog, pomalo neobicnog alarma u smislu da se ne pominju boje zica nigde na NETU u smislu povezivanja...nema belo crne,dve braon,dve zute koje idu na crnu i sl....

Share this post


Link to post
Share on other sites

:unworthy: To JE To,tako mi se čini.............. :unworthy:  o, hvala puno,puno, punooooooooooooooooooooooooo  !!! (naročito zbog ovako brzog odgovora)

Toliko vremena sam izgubio, i na svu srecu (samo) osigurača, a ČOVEK za par sati mi posla' kompletno uputstvo-crno na belo...... E sad mi je sve jasno...i nadam se da spajanjem zica nece biti Hirošima ...." I HOPE "  :guitar:

U koliko vremenske prilike dozvole, sutra sledi montaža , propraćena Slikanjem ili Videom, pa da i ja olakšam nekome posao - onima koje mrzi da čitaju, a vole da prepisuju... :laughing:

:unworthy: Još jednom, Nidžo CARE....hvala do neba  :unworthy:

Share this post


Link to post
Share on other sites

... samo da javim - kasnije cu slike ubaciti...(kad zavrsim sve) Ugradjeno delimicno !!!

 

Sta smatram pod delimicnim...Centralna radi na daljinac otkljuca-zakljuca i aktivira alarm, povezan na shock senzor, postavljen taster za "reset", ubacena led dioda koja blinka - plavo, i prekidac koji ide ispod haube( ja ga stavio na gepek) i sve ovo savrseno radi...Osim jednog malenog problemcica...sad kod vozacevih vrata mi kljucem zakljucava-otkljucava samo vozaceva vrata - ne i suvozaceva,dok ako koristim kljuc na suvozacevim vratima centralna zakljuca-otkljuca i vozaceva??? Sad moram videti sta je po sredi (osigurac nije, bar ne na tabli sa osiguracima-provericu da li je na samim zicama alarma, posto ih ima i tamo)  :construction:

Juce me "uhvatio" mrak pa nisam mogao zavrsiti (proveriti ovo sa zakljucavanjem), i povezati signal za otvaranje (obijanje) vrata-sto je pod obavezno jer prilikom otkljucavanja automobila i iskljucivanja alarma ,nakon nekoliko sekundi isti se aktivira i ako su vrata zatvorena zakljuca ih(ako nisu pokusa da zakljuca) i ukljuci senzor alarma...pa svira ko lud na svaku vibraciju...Mislim da Centrala bez tog signala za to da su "Vrata otvorena"(vozac je tu) nakon iskljucivanja alarma, "misli" da je automobil ostavljen(vozac otisao i zaboravio da ponovo aktivira alarm) da se automatski aktivira da bi stitio vozilo(proverio tako sto kad otvorim gepek nakon otkljucavanja daljincem, isti se ne ukljucuje automatski).

 

Jos jednom hvala Nidzi za uputstvo koje mi je poslao,,,

 

Narode cujemo se kad resim ovo i postavljam slike... Nista tako strasno i komplikovano verujte (bez obzira na to sto ima puno zica) kad imate semu vezivanja istih i nadjete odgovarajuce zice na kolima(ako kao ja nemate semu)... Bolje da pare namenjene za ugradnju potrosite na rostilj i pice sa ortakom koji ce vam pomoci za ugradnju....zabavite se, da vam prodje vreme i pri tom naucite nesto...Ja nisam elektromehanicar ali umem da citam...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne, nije nista od osiguraca...ima li ko neki predlog...ideju ???

Idem da tracim zicu - koja ce da "disarmed alarm" i ukljuci alarm kada se vrata otvore

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...