Jump to content
FAS Goran
tacica

Fiat Nuova Croma MJet - prosečna potrošnja / troši puno?

Recommended Posts

Presao sam sa Cromom 1.9-150 ks oko 3000 km i ne pratim kolika joj je potrosnja, samo vidim na board-u prosecna potrosnja mi stoji 8.0, a 90% je vozim po gradu, manje na otvoren put.

Share this post


Link to post
Share on other sites

citam temu i moram se nadovezati

imam cromu jtd 150 kupljena sa 70000 i odmah mi je prisjela uz nju imam i stila koji vadi mu mast nece preko 6,5 potrositi, a ovo rastrosno cudu  u startu 10 litar,

no dobro krenimo redom

odradim dpf i egr off

i naravno na 70 tkm ja kreten i dizne izvadim i nosim ih na kontrolu za svaki slucaj sve bile u pravilu +- 0,10-30

manje trosi prosjek 8

odem kod drugara u novi sad na finu turpiju

sad ako ja vozim i pazim mogu se voziti sa 6.5  zamolio bi decke koji navode 5.5 litara da mi objasne kako se voze jer majke mi na sve mile i nemile nacine sam probao i 5l nisam nikad vidio

uglavnom sad je na 192 konja normalna voznja 7 divljanje do 8 l

 

iskreno da sam znao da toliko pije

bila bi 2.4 pa bi bar imao ergelu i konja i ventila ispod haube 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako ti je neki orijentir, mom kolegi s tim motorom u Cromi trosi u gradu oko 8, retko kad manje.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imas auto od 190 konja tezak 1500 i cudis se sto po ovoj zimi trosi 7 8 litara ?? sto se tice potrosnje od 5 litara ona je moguca na magistrali u 4 oko 70 80, ali samo u tim uvjetima. Ja sam iz Varazdina isao magistralom do jednog mjesta, samo 4 2000 okretaja i 5,5 je bio prosjek i naravno tempomat ali sad po zimi po gradu ide do 7,5 l. Bio sam na tehnickom prosli tjedan, i covjek iza mene ima golfa, petica cini mi se da je bila, kaze da mu trosi 7 litara sad po gradu. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

I meni je petica dizel trosila 7 po gradu. Toliko joj je i bilo predvidjeno.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 2/1/2017 at 4:20 PM, ediedi said:
Imas auto od 190 konja tezak 1500 i cudis se sto po ovoj zimi trosi 7 8 litara ?? sto se tice potrosnje od 5 litara ona je moguca na magistrali u 4 oko 70 80, ali samo u tim uvjetima. Ja sam iz Varazdina isao magistralom do jednog mjesta, samo 4 2000 okretaja i 5,5 je bio prosjek i naravno tempomat ali sad po zimi po gradu ide do 7,5 l. Bio sam na tehnickom prosli tjedan, i covjek iza mene ima golfa, petica cini mi se da je bila, kaze da mu trosi 7 litara sad po gradu. 


Uzeo si mi komentar auto te snage sa 1500 i nesto kg i sada zimi trosi 8 po gradu??!!....ne vidim da je to nesto mnogo ili za cudjenje...
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma nije, onaj njegov Stilo je mnogo laksi i zato mora da trosi manje. Mada i neki sa Stilom trose toliko.
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa meni trošio i na papiru i na boardu isto,put Vrnjačka Banja-Berlin 5,5l na 100km....kada sam se vraćao bio sam teži,pun gepek,ali totalno,četvoro odraslih i jedno dete,i već poznat put,kroz Nemačku prosečno 130 ili 140km/h, a kroz Austriju i Češku i Mađarsku oko 120/130 km/h, onda mi je bila potrošnja 5,7l na 100km. Mislim na pojedinim delovima kroz nemačku sam terao i 170km/h a isprobavao sam i maksimum dok su svi spavali. E sada po lokalu ovde u Banji 6,6 l potrošnja 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo sad bas stigo sa puta i vrsio proveru...Krusevac-Zlatibor tur-retur 375 km, prosecna potrosnja po boardu 5,2.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo i ja da ostavim komentar.

Croma 150 konja , sve fabricki. Potrosnja u gradu uredno 8 a ne ulazim cesto u velike guzve. Do Grcke vise puta, dovozenje iz Nemacke .....potrosnja malo manje od 6 litra na auto putu pri brzinama do 140.

Pre toga 166 JTD podignut na 185 konja je trosila manje pa sam posle nabavke Crome bio malo zatecen ali izgleda da je to neka potrosnja i cao.

Sva merenja su po principu pun rezervoar, voznja i onda opet pun rezervoar....... mada se pokazivanje na bord kompu uvek poklapalo sa realnim stanjem.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kod Fiata bord laze od 0.5 do 1l, tacan je samo kada ga napunis i vozis u kontinuitetuu, tipa more ili planina a onda opet dopunis.

 


 

Edited by neshaoct
prebačeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ok cak ako je i litar vise, da je 7.1, a ne 6.1 kako board pokazuje i to mi je ok, obzirom da je 60 odsto grad, 40 odsto magistrala. I to gradske guzve sa puno kreni stani.

 

Za grad mi je sve do 8 u ovom periodu za ovako tezak auto, skroz ok.

Edited by Nidza Savin

Share this post


Link to post
Share on other sites

8 tesko, mozda neki manji grad ili van spica, ali stvarni grad sa prosecnom brzinom od 15 do 20 km/ h racunaj od 9 do 10 l kao dobar dan.
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koliko sam citao o potrosnji Crome, 120 ks, deset bi bilo ipak previse, mada bas u spicu ne sumnjam da posrce toliko. Prema iskustvima ljudi ovde na forumu, ta od 120 ks, ako se normalno vozi

moze da drzi grad na 8.5 max sto je ok. Naravno, spicevi, zima, klima, podizu potrosnju, ali govorimo o nekom proseku u gradu.

Edited by Nidza Savin

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imam problem uradio sam veliki i mali servis na fiat cromi 2008 godiste 150konja bord mi pokazuje trenutnu potrosnju od 25 do 55 litara to je pocelo da se desava od kako sam radio veliki servis da li neko zna sta je problem

 

 

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Vladimirrrrrr
Da kojim slucajem na bordu nije L/km umesto IC (instrument/instant consumtion) ? Eventualno da ti nije stajalo na prosecnoj potrosnji.

Imas tipku na kraju rucici za brisac (bar je tako na Bravu, na Cromi verujem da je isto) pise TRIP pa menjas.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kada resetujes, mora da se vozas neko vreme, jer uglavnom treba da racunar ima neku 'podlogu' u smislu kilometraze na osnovu koje ce da racuna.

Vidis na displeju na sta je podesen (IC/ l/km ili slicno)

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Probao sam restartovao sve podesio ali nesto nije ok mnogo veliku potrosnju pokazuje naprimer potrosnja u prvoj drugoj i trecoj na nekih 50km/h pokazuje 25l nikad nije tako pokazivalo a prosecna potrosnja do velikog servisa mi je bila 6,7 sada je 12,5 da li iko zna sta je problem

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da li ti se u realnosti (u smislu po cajgeru za gorivo) zaista moze zakljuciti da je takva potrosnja ? Ako da, proveri protokomer (MAF) ili najbolje prikaci na dijagnostiku.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...