Jump to content
FAS Goran
tacica

Fiat Nuova Croma MJet - prosečna potrošnja / troši puno?

Recommended Posts

Auf kakva situacija :)

Čudno da niko od "majstora" nije poledao bord. Kaže dizne ne valjaju?

Drago mi je da je problem rešen. Sada si začepio egr i izvadio dpf. Uživaj u vožnji ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

ediedi, ako si se izljubio sa svima kojima dodjes☺ samo kratko pitanje: kako u HR prolazi na tehnickom auto sa zatvorenim EGR i bez DPFa a po papirima ih ima?

Share this post


Link to post
Share on other sites

ivane dizne nisu bile dobre, tri dijagnostike su pokazale da nisu u redu, ovlasteni servis prvo, onda sad ovi koji su mi slozili auto i na kraju test u puricu na masini, prije je bilo oko 11 12 do 13 km po litri i manje a sad oko 13 14 15 i vise km po litri, 

regolari nema papira koji pokazuje da auto ima dpf, samo knjizica vozila a unutra ne pise cini mi se, provjereno sve se svodi na to dal lik vidi dal je dpf vadjen, masu njih je to radilo i nema greske, poanta je u tome da zacrnjenje mora biti dobro tako su mi rekli ovi koji su skidali dpf a i u ovlastenom isto, imam vezu za to, ali zacrnjenje mora proci

sto se tice parametra, covjek je mislio da boardu treba neko vrijeme da srusi potrosnju od prije, jucer dok sam ga zvao i sam je rekao da trenutna potrosnja nemoze biti 15l ali da pricekam, lik je bio zbunjen nije mu bilo jasno kako sad 14 15l trosi :D

oni su koliko sam shvatio pratili preko dijagnostike u voznji kako dizne otvaraju itako zakljucili da auto dobro radi

izgubio sam novac kod lika kojje tvrdio da su dizne ok ali nisu bile

kako god glavno da je gotovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

@ediedi, ja sam kada sam kupio moju Cromu i krenuo kuci i obratio paznju na trenutnu potrosnju i zaprepastio se, normalna voznja 12-16l, sto ga vise cepam sve manja, a kada pustim gas 25l (ili 50l) :o

 

jedno 5-10 min sam bio sokiran/srecan sto imam probne table/razmisljao koliko cu izgubiti ako ga odmah prodam :lol:

 

e onda sam primetio tu sitnicu km/l

 

kada sam prvi put video tvoj post pomislio sam e znam kako se covek oseca, samo sto on stvarno ima problem

 

@siciliano za slucaj da te zanima ja sam bez problema registrovao Cromu bez DPF-a i EGR-a

Edited by Srebren Croma

Share this post


Link to post
Share on other sites

ediedi, Srebren - hvala obojici na odgovorima.

Ja da kucnem u drvo, jos uvek nemam problema I vozim Cromu u originalnom stanju ali ocigledno da se pre ili kasnije ocekuju problemi....Znam da to kod nas bas I ne gledaju ali sam mislio da su u EU propisi malo stroziji. Naravno, ne sumnjam da na nasim prostorima veza ili malo eura resave sve, ali me je interesovalo kako formalno izgleda propis. Kada ukuca na tehnickom pregledu VIN auta, trebalo bi da mu izmedju ostalog izbaci I verziju a po tome I zahtevanu emisiju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo odradio sam prvi odlazak na more, bio sam u Rijeci posjetiti svoje, sve ono zbog cega sam kupio cromu sad je doslo na svoje, krstarica bez premca, udobna, lijepo ide uzitak za voziti 600 km autoputa i 300 km grad i to grad pun uspona i brda prosjek je bio 6 litara, s time da sam vozio pomalo ali i potezao dok je trebalo, autoput ispod 110 nisam isao, 90 posto tempomat, stvarno odlican auto. Eto polozila je i zadnji test :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

E sada ti ostaje da je čipuješ pa da vidiš onda stvarno kakva je draž biti vlasnik crome. Moja danas ide na servis klime,hladnjak se menja i sređuje se klima,a za mesec dana ide na face lifting, otišo lak na haubi i žena udarila branik zadnji.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jesi konacno probao merenje potrosnje metodom cep-cep? :)
Ajde da cujemo pravu potrosnju, sad bar smes da ides na pumpu bez straha. To je najmerodavnije, a ne komp.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ivane cipanje nema sanse, ja sam cromu kupio radi toga jer trebam pouzdan karavan i jos k tome fiat koji se lako odrzava u odnosu na konkurenciju, meni je 150 konja i previse, kako sad ide ja sam prezadovoljan.

Bingo nako sto sam skuzio da je potrosnja ipak normalna ohladio sam se od metode cep cep, iskreno trenutno nemam love za cijeli tank, dok zena placu dobije onda cemo :D

kako god javim sigurno kroz neko vrijeme.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo da se javim sto se tice potrosnje, normalna voznja po gradu je sad oko 7 litara, dok sam zadnji put pisao tu je bio i autoput u pitanju, uglavnom cep cep je 7 litara, board je pokazao 6,9, dakle tocan je. Isto tako probao sam malo zivlje voziti, ali ne sad ono gas do poda cijelo vrijeme nego dok je prazna cesta stisnes malo, prestizes cim imas priliku i tako oko 8 litara trosi onda. Ali mislim da kad bi pazio da bez problema moze i 6 litara trositi, s obzirom da sam zatvorio egr i maknuo dpf onda nije problem voziti 1700 1800 okretaja 3 4 brzina po gradu jer se ne gusi lijepo ide a potrosnja onda bas pada, doduse ja sam u Varazdinu tu nema puno semafora i puno je rotora ali zasad ne mogu tako voziti jer gustam u autu :D naprimjer danas sam dok sam isao sa posla 5 brzina 80 4,3l je trosio ali onda noga poleti i leti :D odusevljen sam, tako dobro ide dok treba a opet dok hoces i razumno vozis potrosnja je skroz ok. Bas ono sto sam htio, malo luksuza, dosta snage, jeftino odrzavanje u odnosu na konkurenciju, puno prostora, svaka cas talijanima za taj motor ali i za auto.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisam pratio temu, u čemu je bio problem ?

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Potrosnja je sve vreme bila u granicama normale ali je trebalo prebaciti metriku na board compu. Prikazivao mu je kilometara po litri umesto litara na 100 km.

Share this post


Link to post
Share on other sites

A šta je sredio kompletno tačno?

Koliko od tih stvari je uradio bespotrebno i na nagovor majstora da bi mu samo uzeli pare? Može i da ga ofarba pa da ne razmišlja ni o tome bar....

Kako promašeno razmišljanje.....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Marko nemoj se ljutit ali vec malo postajete zlocesti, vec sam napisao prije, dizne NISU bile dobre, jos na pocetku su u ovlastenom preko examiner dijagnostike rekli da 1 ili druga dizna nemaju dobre korekcije. Jedini nepotreban trosak bio je covjek koji je rekao da su dizne u redu a nisu bile. Na kraju su dizne testirane u puric samobor, da ne filozofiram o njima odi pa vidi na google, najaci bosch servis kod nas, nije isto ako trosi litru na 11 12 13 km ili 14 15 i vise kako je bilo poslije zamjene dizni. Egr i klapne sam odmah odradio kako sam i htio a dpf je jedino neplanirano maknut ali svi su me uvjeravali da ga treba maknuti jer prije ili kasnije se to moralo odraditi. Pitas sta je tocno sredjeno

ociscena usisna grana

maknute klapne i zavarene rupe na grani

egr off

dpf off

dvije nove reparirane dizne

i nova mapa

takodjer imam godinu dana garancije na dizne i sve sto se tice mape i softwera ukoliko bi bilo kakvih problema (povecano dimljenje, ako se upali kakva lampica itd)  javim im se imam basplatan pregled i dijagnostiku godinu dana premda ako do sad nije nista bilo ni nece.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sicilano naravno ;)

 

Regolari, sto se mape tice, majstor koji je to radio kaze da kad dpf ide dole mora se auto prilagoditi tome, kaze da je nekih 2-3 sata to stelao, nije konjaza dizana gore ako na to mislis nego bez dpf-a malo dimi ako se mapa ne prilagodi, isto tako rekao mi je da sad on ima tu moju mapu spremljenu i dok sljedeci put dodjem radi nekih eventualnih problema radi softvera ili sta vec onda je sve lakse.

 

Spojio je vanjsku bezicnu jedinicu na auto i onda unutra preko kompa on stela, bas sam bio tamo dok su prvi put regeneraciju radili, ja pored auta a auto turira a nikoga u njemu :D poslije sam skuzio da i bezicno to moze, dok idem do 4000 okretaja ne vidim dim po danu a po noci na svjetlima se vidi malo ali mislim da je to normalno, poslije 4000 nisam isao ali na hr fiat forumu kazu da bez dpfa iznad 4000 vec pocne jace dimit. Inace dok egr i dpf idu off ima tu dosta posla sto se tice mape jer mi je rekao da sve mora rucno upisivati.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo vratio sam se sa godisnjeg iz rijeke i napravio oko 1200 kilometara u dva tjedna, pa da rezimiram potrosnju jos jednom, po magistrali peta oko 90 trosi oko 5 litara, autoput od 110 do 150 izmedju 6 i 7 litara, grad ne prelazi 7.5 litara sto je za rijeku odlicno s obzirom da je rijeka dosta brdovita, klima manje vise non stop upaljena, uglavnom kako god da vozim a pogotovo varazdin di i zivim 7.5 ne prelazi, jedino ako bas stiscem sto sam sad sve manje radim :lol:. E sad imam jedno pitanje, od kad sam kupio auto nisam dolijevao ulje, presao sam 6000 kilometara u 8 mjeseci, dok sam mjenjao ulje stavio sam shel 5/40 i stavio 4.3 litre i do sad nisam ulio ni kap, ne mogu vjerovat da auto koji ima 190000 tisuca tako malo ulja trosi, dok ugasim auto nakon 10min izmjerim ulje i ajmo reci 3/4 sipke ima ulja dakle 1/4 do maksimuma fali, koliko sam shvatio na cromi se tako gleda ulje jer dok je hladan sipka je sva zasrana ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mjet motori ne trose ulje. Sve je u redu, nema potrebe da dolivas. Ne znam sta si vozio ranije ali ovde se ulje menja od servisa do servisa i ne doliva se izmedju. Ako budes trebao da dolivas znaci da ti je masina u problemu

Share this post


Link to post
Share on other sites

Retki su jtd/mjet motori koji troše ulje. Evo ova moja raga juri ka 230 000km i ništa ne troši.

 

Obično i ta "potrošnja" koju ljudi vide bude neko sitno curenje ulja.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Evo vratio sam se sa godisnjeg iz rijeke i napravio oko 1200 kilometara u dva tjedna, pa da rezimiram potrosnju jos jednom, po magistrali peta oko 90 trosi oko 5 litara, autoput od 110 do 150 izmedju 6 i 7 litara, grad ne prelazi 7.5 litara sto je za rijeku odlicno s obzirom da je rijeka dosta brdovita, klima manje vise non stop upaljena, uglavnom kako god da vozim a pogotovo varazdin di i zivim 7.5 ne prelazi, jedino ako bas stiscem sto sam sad sve manje radim default_laugh.png. E sad imam jedno pitanje, od kad sam kupio auto nisam dolijevao ulje, presao sam 6000 kilometara u 8 mjeseci, dok sam mjenjao ulje stavio sam shel 5/40 i stavio 4.3 litre i do sad nisam ulio ni kap, ne mogu vjerovat da auto koji ima 190000 tisuca tako malo ulja trosi, dok ugasim auto nakon 10min izmjerim ulje i ajmo reci 3/4 sipke ima ulja dakle 1/4 do maksimuma fali, koliko sam shvatio na cromi se tako gleda ulje jer dok je hladan sipka je sva zasrana ?

Potrosnja je identicna mojoj, to je to. Jedino sto po gradu ode i 8 sa klimom sto opet zavisi od stila voznje. Ja sam se skoro vratio sa odmora, 1500 km razne voznje i prosecna potrosnja 6,0 po bordu...realnu nisam bas pratio ali se uklapa. O ulju ne brini , vidim da su i kolege isto napisali. Pozz

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...