Jump to content
FAS Goran
tacica

Fiat Nuova Croma MJet - prosečna potrošnja / troši puno?

Recommended Posts

Egr je softverski zatvoren, dpf je bio na 100 posto zacepljen, stavili su novu mapu i onda prisilnu renegeraciju i auto je izasao iz safe moda, uglavnom auto sad opet ide normalno. Dpf ide dole ali nisam ga sad mogao skidati jer mi auto treba, u cetvrtak opet idem tamo i onda se dpf skida dole, sve su mi zaracunali kao da je radjeno u jednom danu i sve je dogovoreno, uglavnom kako sad stvari stoje razlog povecane potrosnje nije dpf nego dizne nisu dobro pregledane, dok se egr softverski zatvara onda uz sitnu nadoplatu se i dpf skine pa sam odlucio ga maknuti jer sad je nakon regeneracije na 70 posto i kaze covjek da dalje budu samo problemi sa njim. Nazalost isao sam prije kod bosiste koji ocito ne zna radit posao, taj bosch servis postoji vise od 30 godina ali ga vise ne vodi stari nego njegov sin i to vise nije to, i sve upucuje na to da jedna dizna pisa i samim time je veca potrosnja i zbog toga se dpf brzo zacepio. Dok sam skinuo bio dizne prvi put i vratio ih stanje se pogorsavalo i evo sad lagano dimi bjeli dim na leru, presao 2000 kilometara, ne trosi ulje, ne trosi vodu, turbina radi normalno, na dijagnostici sve u redu i kazu sve upucuje na dizne jer nema sta biti drugo, uglavnom u cetvrtak dpf ide dole i dizne opet u kontrolu. 40 eura sam u vjetar bacio za kontrolu dizni kod onog prvog al dobro ako se sad to rijesi bit ce ok.

Share this post


Link to post
Share on other sites

skinuo i dpf, nova mapa i dve nove reparirane dizne, auto ide super ali po boardui dalje ista potrosnja ?? rekli su mi u servisu da treba neko vrijeme da board povuce nove podatke, jel to istina ?

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

ali ima i trenutna potrosnja, ona kaze 14 litara, morat cu ga do vrha natankat i onda prec 100 km i tocit i vidjet koliko je potrosio jer ne kuzim vise nis :angry:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zvao sam ja servis odmah i kazu da prvo prodjem 500 km dok sve ne sjedne a onda nek dovezem auto ako je potrosnja velika, ali mene hebe to sto na otvorenoj u 5 6 brzini 90 100 110 on ima trenutnu potrosnju iznad 12l a penje se i do 14, ukljucim tempomat ista stvar, ne kuzim kako moze tako trositi na otvorenom, a ne dimi ne trosi vodu ulje, u leru miran rad vuce sve pet, jedino sam imao to biiip sa dpfom ali to je rijeseno sad, servis nije neki amaterski, dizne su odradili puric samobor najaci su u hrvatskoj bez dileme, sad cu jos probat natankat do vrha preci 100km i vidjet koliko stvarno trosi. Dok stiscem gas sve pet cim se ustali brzina potrosnja ide gore, recimo na tempomatu 6 110 oko 2000 okretaja trosi oko 13l i dodje uspon i normalno auto doda vise gasa da ostane ista brzina i na usponu i tad potrosnja ode dole i dok se opet ustali brzina potrosnja ide gore.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mislim da tu nije problem sa potrošnjom nego sa setovanjem BC-a. Proveriti ipak da nije setovan BC da obračunava km/l umesto l/100km.

Ako je setovan da pokazuje km/l , ispada da je 13km/L negde oko 7,7 L/100km a to je za taj auto normalna potrošnja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

A kako tebi ispada potrosnja po onome sto sipas? Da libse uklapa sa tom povelikom potrosnjom sa borda? Meni je to bas cudno, posle svega sto si odradio da i dalje imas isti problem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako ispadne da je do setovanja baci čovek para i para ninašta!:o

 

Tako ja pozajmio burazeru Dobla, ovaj ga sve terao u crveno i vrati mi ga sutradan uz izjavu ''jeb.o te Fiat troši ko nevreme a još luđe da što ga više stiskam on manje troši....jedva mu spustih potrošnju na 13km/l''  

Ja se iskrivio od smeha!

Share this post


Link to post
Share on other sites

ZNACI NE VJERUJEM !!

samo je trebalo staviti l/100km i ispada 7,3 litre

pa jel moguce da sam ispao tako glup, evo sad trcim u garazu i promjenim to i ispada 7,3 e ja sam lud sad, tresem se od muke

eto sad znate ko je najveci naivac foruma

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Auuuuuuuu jbt. koliko ti nakraju izbaci novaca?Treba da castis kolegu @Forrestgump kako si krenuo redom generalnu bi uradio.

Share this post


Link to post
Share on other sites

egr of i dpf of softverski i fizicko zatvaranjei micanje dpfa sam ionako morao napraviti

u puricu su rekli da su dve dizne gotove, stvarno su sanse male da su muljali jer oni su broj 1 u HR za to

al svejedno, ispao sam bedast

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nekoliko puta ti je predočeno da ne gledaš potrošnju po bordu već da istestiraš metodom čep-čep. Da si tako uradio video bi odmah da se nešto ne slaže i verovatno bi rešio problem mnogo ranije sa manje para a ponajviše sa manje živaca!

 

Edited by Markobgd

Share this post


Link to post
Share on other sites

ee nisi lepo gledao sta pise na bordu,a jest malo i to zajebano,ako dobro negledas,al sta je tu je,sad polako,bilo sto je bilo,sad znas da je sve dobro sa autom

Share this post


Link to post
Share on other sites

ljudi nemojte tako nije mi lako :D  lako za novce, pa morao sam dpf i egr rijesiti kako god

sad kad racunam sve unatrag potrosnja i je pala malo

sad sam isao napraviti krug

nakon 50km prosjecna potrosnja je 6,9 pala je vec sa 7,3 na 6,9

u 5 110 5,8 do 6 na tempomatu

sreci nema kraja, hvala svima sto se trpili ovo :D

forest poljubio bi da te mogu :D

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dvoje su se tako smuvali:lol:

 

Sad svo ono gorivo što ustvari nisi potrošio a mislio si da jesi naspi i napuni gepek pića pa skokni na skup u Košutnjak sa tim autom što malo troši da častiš!:lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Polako s'ljubakanje nije ovo neki pederaški forum:rofl:

Nek casti pivkana

Edited by @bane@

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zahvaljujem Totti, delim pivo sa tobom! :)

Htedoh jos davno to reci, padne mi na pamet, al covek kazs trosi, po meni izmerio je :)

Za mene moze na bordu da pise i 50 da trosi, bole me ako pumpa kaze 6. 7, 8 :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tih, kakav obrt situacije. Ali agonija je završena. Ali i ovako i onako dobra stvar ti je EGR i DPF i usisna. Jedino što su te zeznuli su ti dizne, za te pare si mogao da dodaš KS i da smanjiš potrošnju još, i da imaš ubicu na drumu......Šta kažu vozi 500km dok komp ne povuče podatke, stručnjaci neki ?! Aj što si ti pogrešio ali toliki majstori......

 

Edited by Ivan_KV

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...