Jump to content
FAS Goran
Sign in to follow this  
peca_88

Punto HGT...da ili ne?

Recommended Posts

Kolege,da li bi bili ljubazni da mi uputite sve mane i vrline ovog modela punta mk2....i zanima me da li ima varijanta sa 5v,koliko trose,kolika je registracija i kakvi su motori...

Hvala puno :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Neka me neko ispravi ako grešim, ali mislim da Punto HGT sa 5 vrata ne postoji, tj ako misliš na 1.8 benzinca mk2a, pošto je kasnije naziv HGT dobio mk2b sa dizel motorom...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne postoji,tek sam sada video...zanima me ako je neko vozio ili vozi HGT 1.8 od 130KS,treba mi sto vise informacija...jer bi ga kupovao u nekom bliskom vremenu...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Svideo mi se jedan HGT 2001-vo god. 1.8 od 117ks i verovatno bih menjao mog Yugića(1.4 Fiat Tipo) za njega naravno uz moju doplatu nije mi hitno jer me Yugo odlično služi pa ne bih da se zajurim pa da pitam iskusnije i upoznatije o opštem mišljenju o ovom modelu ? Upoznat sam već o njegovoj malo većoj potrošnji,takođe i o određenim razlikama u kočionom sistemu i trapu u odnosu na klasičnog puntića što je i normalno u odnosu na jači motor pa samim tim kažu ljudi da je i održavanje skuplje,naravno to su i autu koji su žustrije voženi jer su za to verovatno i kupovani.E sad mene zanima da li imaju neki problem ti modeli na koji posebno treba da obratim pažnju pri kupovini, neku manu slabost ili tako nešto ? Unapred hvala :)

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

To je i meni čudno jer sam video da je većina 131ks,tako da je vlasnik pogrešio sigurno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mozda ga je under-chipovao :turned:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ima takav "isti" motor u marei i u bravu 1.8 samo bez varijatora on ima 116ks, ko zna mozda je stari crkao pa je ubacen taj. Isto izgledaju...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zvao sam vlasnika čista zabuna,pre je vozio neki motor od 116-117 ks u Bravu pa je pobrkao.Al svejedno od nikog još nisam čuo neko konkretno mišljenje o HGT-u,vlasnici ga hvale,e sad... :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imaš ovde predstavljenih Puntića HGT:

http://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?showforum=12

Imaš i ovde o problemima, npr.:

http://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?showtopic=40981

Slobodno čitaj forum, ne mora baš sve da se ponovo sada piše ovde, vidiš posredno šta ljudi misle o tom autu.

Trošiće ti po gradu 11, 12 litara. Varijator može da bude problem. Jedini je koji ima japansku elektroniku, nema zato čipovanja bilo koje vrste. Mada, ne bi ni dalo neke posebne rezultate jer je atmo. motor, ali opet...nema diranja ECU. :thumbup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ništa ja ne bih dirao u svakom slučaju :) Samo što problem predstavlja konkretno taj koji mi se svideo vlasnik kaže da u saobraćajnoj pište ipak 86kw tj. 117ks što aludira da to nije original motor u njemu to još pospešuje priča da mu onboard nije ispisivao potoršnju preko 10l,to me je sad nažalost jako ohladilo od tog auta ali pozvaće prvog vlasnika pa ćemo videti šta i kako,jel postoje neki serijski brojevi na broju motora kojim bi ipak mogao da utvrdim da to jeste HGT ? On tvrdi da to možemo preko dijagnostike da ustanovimo-u to se ne razumem preterano pa i nemam neko poverenje u te metode...

Edited by Yugiša

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ima cackanja ECUa ali kosta 600e :) A sto se motora tice cuo sam samo za probleme sa varijatorom. Mozes pre svega da proveris preko broja sasije imas ovde na forumu link da ti izbaci koji je to tacno auto, kad je proizveden itd itd...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma to je izgleda papirološka greška u saobraćajnoj,ali opet danas nažalost nije verovati svakome.Jel bi bili ljubazni te brojeve da mi prosledite? Jer sutra idem da pogledam auto.

EDIT: Ukoliko sam dobro razumeo,neko je i neki program spomenuo,ta karoserija(školjka jeste HGT) nego mene zanima sam motor pa da li možda u broju motora ima nekoliko brojeva na početku recimo koji su kod svakog HGT-a upisani a ostatak se razlikuje recimo dajem primer.Jer da bi utvrdili da li ima varijator moramo deklu skidati,možda je ovako lakše,dečko kod koga je auto je pozvao prvog vlasnika i rekao je da je to njegovo original motor nikad vađen,a u saobraćajnoj piše da je 117ks / 86 kw ja se najiskrenije nadam da je to samo papirološka greška,ali sam sad jako sumljičav :/

Share this post


Link to post
Share on other sites

Broj šasije ZFA18800000011451

Broj motora 183A1000*1545447*

Eto tako mi je vlasnik poslao u poruci :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Punto 1.8 16v HGT, 130 KS

Proizveden: 08/1999. godine

Broj motora: 1545447

Serija motora: 183A1000

Boja unutrašnosti: crna/plava

punto.jpg

Sad samo proveri uživo da li je taj motor (taj broj) ispod haube i to je to. Ako jeste (a, 99% jeste), greška je u saobraćajnoj oko snage.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Naravno to bih svejedno proverio i da piše tačna konjaža u saobraćajnoj.E sad ta greška kako da se ispravi ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hahahaha moj cale je zamalo dobio kaznu jer su odmah zakljucili da su prekucavani brojevi i hteli su da pokrenu prijavu jer je on skrenuo paznju da postoji greska oko tih brojeva i jedva dokazao da je njihova greska, tako da se bolje praviti mutav oko toga :turned:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa ne bih zbog mene menjao,nego ako ga kupim i jednog dana budem želeo da ga prodam možda će onda opet neko biti skeptičan prema toj grešci kao što sam i ja sada upravo :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Iskreno meni to malo miriše da je nešto muvano sa saobraćajnom, a i kad već gledaš HGT, daj bar nadji neki sa euro 3 motorom, ne verujem da je značajna razlika u ceni, ali je 100% legalnije

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...