Jump to content
FAS Goran
Sign in to follow this  
SevenByEight

Stilo 1.9 JTD - automatska klima ne duva u svim pravcima

Recommended Posts

Pozdrav,

Imam problem sa klimom u mom Stilu. Naime kad zelim da vazduh struji u podnom delu iako pritisnem dugme i ono svetli kao na slici, vazduh ne struji dole. Cak ni kad je ventilator pojacan do maksimuma. Izduvni ventilatori za stakla i ovi sto se nalaze ispred vozaca/suvozaca kao i onaj sto se nalazi iza naslona za ruku funkcionisu kako treba.

capturegs.png

Share this post


Link to post
Share on other sites

....to je najlakše što možeš da uradiš-zameni filter klime......dijagnostika bi trebalo da prijavi kvar na toj klapni a moguće je ispitati actuator testom.....postoji još jedna opcija a to je osnovno podešavanje(Basic Setting) tih klapni....pozzzz!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne verujem da je filter, jer onda ne bi nigde duvao jer sav vazduh koji klima izbacuje mora proći kroz filter. Ako već duva u pojedinim pozicijama ok, a neće u pod, onda filter nije.

Pogledaj ovu temu oko motorića za klapne, a i to podešavanje se pominjalo:

http://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?showtopic=41104

:thumbup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Defintitivo,klapna ne odracuje kako treba,a verovatno zato sto motor ne odradjuje dobro,ne usmerqava je u zadati polozaj.Inace samo klapna usmerava vazduh,gde ce ,na koje delove ventilacije da izduvava!

Share this post


Link to post
Share on other sites

On svakako najjače duva kad se podesi da duva u putnike, tako da je moguće da je filter baš mnogo zapušen, pa ne može da se oseti da duva kad se podesi na noge ili stakla. Najlakše je da zameniš filter, pa tek ako se ništa ne promeni da razbijaš glavu. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Promenio sam polen filter, nije bio narocito prljav. E sad, mislim da je u pitanju klapna. Nasao sam na FF sledecu sliku na kojoj se vidi ova bela, plasticna poluga pa me interesuje da li neko zna cemu ona sluzi, tj. da li je njena funkcija otvaranje klapne za ventilaciju u podnom delu? Takodje me interesuje koliko bi mogla da kosta popravka te klapne ako ne uspem sam da resim?

pollen2.jpg

Hvala unapred =)

Edited by neshaoct

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ipak nije to. Izgleda da ipak moram ispostovati onu proceduru sa eLearna, da se dodje do boschovih motora i zupcanika. Interesuje me da li je moguce, kao privremeno resenje, rucno otvoriti klapnu da makar malo vazduha struji u tom delu ?

nareadu.png

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav,... imam fiat stilo 1.9 jtd i imam problem sa automackom klimom. kada se upali grejanje ili hladjenje ono duva samo u gornjem polozaju u staklo, a kada upalim da duva u putnike i u noge nista se ne desava?

Auto je bio na dijagnostici zbog klime i pokazuje da su u pitanju povratne informacije od motorica toplp-hladno, leva strana vozila ijos nesto ne mogu da se setim.

Sta bi trebalo raditi da lisu crkli motorici ili samo treba da se nasteluju?

Da li neko zna gde bi mogao da oteram auto da se to sredi i koliko bi kostala ta popravka? Unapred HVALA;...

Edited by neshaoct
spojena tema

Share this post


Link to post
Share on other sites

problem sa digitalnom klimom uglavnom se resava zamenom motorica (ima ih mislim 5 kom) ... od kojih crkava samo 2 ... usmerivanje vazduha i deljenje na 2 zone

meni je crkao jedan koji je radio usmerivanje vazduha soferka, noge ..

narucio sam nov u delti (5900 din) jer prevaranti na auto otpadima traze i do 40 eur za polovan ..

takodje, treba promeniti i plasticnu zabicu na samom motoricu koja ustvari i prenosi obrtaje na klapne klime (delta - 900 din)..

cak se nekada desava i da je motoric ispravan a da treba samo plastika da se promeni ..

nadam se da sam nekome pomogao

poz

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozzz...koliko je tesko zameniti taj motoric odnosno klapnu? Gde i kako si to sredio?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Poz... Motoric se menja dok mi izgori pljuga.. Preporuka za Saleta iz Bitoljske ulice

Naravno kad se zameni treba na dijagnostici da se odradi reset polozaja klapni... Valjda da nauci pozicije ponovo. To mozes kod bilo koga... Recimo Tim servis na Vidikovcu... (10 min od Saleta)

Sale servis klima i elektronike

+38163226686

p.s. Pre par nedelja sam kod Saleta i odradio ciscenje i punjenje klime. Prezadovoljan i stvarno profi

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala...odlicno...znam Saleta...tamo inace sredjujem klimu...jos samo da vidmo koliko je taj motoric sada u Delti... :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Problem duvanja u svim pravcima resen :D...bez skidanja table kako je i receno...sve pohvale za Saleta...totalno profi...pedantno...vrhunski...

Moram da dodam da je i problem sijalica za tablicu ( u onoj duguljastoj plastici) uspesno resen na moje veliko zadovoljstvo posto polovnih nigde nema a nova kosta bezobrazno mnogo,,,

Hvala svima...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imam problem sa automatskom klimom, kod fiat stila 2006 mjet. Ustvari klima radi, na suvozacevoj strani i pozadi, a kad je ukljucim, na vozacevu stranu duva vruc vazduh... Ako zna neko u cemu je problem, molim vas da mi pomognete...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav drugari. Imam Fiat Stila 1.9 jtd. Imam problem sa grejanjem u donjem delu. Gore i sa strane greje super,ali na noge ne duva u opste. Isto se leti desava i sa klimom. Sta bi mogao da problem? Hvala.

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...