Jump to content
FAS Goran
Terza

Fiat Stilo - tuner na fabričkom radiju

Recommended Posts

Ae da se član humungus obrati meni na PP, pa se lepo otvori tema i sve napiše u njoj...a, ne ovako ko neki partizani, sve nešto tajno, PP i sl.

Šta se tripujete da će neko to da zabranjuje ili šta već. :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bas to, primetio sam da se ljudi opasno boje da daju svoju ponudu javno, a realno nema nikakvog razloga.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav,

 

nema nikakve bojazni niti razloga za to....popunjen je profil tao da sada imate dodatne informacije.

Za sve dodatne informacije obratite se na PM.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne može to tako na PM.

Treba da ti se otvori tema u odgovarajućem delu foruma za to. Ne znaju svi članovi šta je PM. Gosti na forumu i ne mogu da pošalju PM. 

Ali, svi mogu da čitaju tu posebnu temu, vide šta piše u njoj, razumeju, vide telefon i okrenu te. :thumbup:  Još ja izgleda treba da te ubeđujem da ti je reklama dobra stvar, da ćeš imati više posla, da će Google da indeksira tu temu...a da tu reklamu dobiješ za džabe. Mislim, ljudi bre... :D ne komplikujte nego samo radite kako vam se kaže. :thumbup:

 

Zato, zovi me na 069/111-3527 da se ta tema uredi kako treba. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kupio sam Stila pre mesec dana i radio mi hvata samo dve stanice.Probao sam da promenim "local-distant" ali nema razlike. Da li neko zna sta da mu radim? :guitar:

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pročitaj sada, nakon spajanja, prethodno napisanih 198 odogovora jer su upravo o tome što te zanima. :thumbup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

@neshaoct Partizane mi ne diraj :) . Konacno neko da nadje neko jeftinije resenje za taj problem sa tjunerom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@neshaoct Partizane mi ne diraj :) . Konacno neko da nadje neko jeftinije resenje za taj problem sa tjunerom.

 

Pa, suština mog posta je upravo bila da SVI imaju dostpunost do tog rešenja tako što se otvori posebna tema, u njoj piše telefon.

Ovako...evo vidiš, sad Dragan pita za broj, sutra će neki Pera, pa Jovan, a booogami verovatno i neki Duško...i tako će ljudi partizanski da se domunđavaju preko poruka koje će neko videti ko zna kada...dok ovako lepo otvorimo temu, vide je svi uvek, vidi je Google i svi zadovoljni. :thumbup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Danas bio kod.clana humungus-a. Svake reci pohvale su suvisne. Momci su ekstra. Veliko hvala Dejanu i Rasi na odlicno odradjenom poslu. Zamenabtunera na stilovom fabrickom radiu zabsat vremena. Dosao momci izvadili hu, ja.otisao na pice i za sat vremena se vratio i sve gotovo. Svaki dinar za koji su to naplatili je vredan kad kad vidite koliki je to mali chip i sa koliko nogica jabsam sebzaprepastio. Jos jednom hvala vam na pomoci i naravno ko me pita za tuner popravku sa lakocom cu vas preporuciti. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

DraganUS stavi tel. i adresu trebaće.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kao sto kaze naslov, imam radio/kasetofon koji ne moze da nadje ni jednu stanicu. Ni kada idem na scan, ni kada manuelno podesim neku frekvenciju koju znam.. Cak nece ni fm modulator za upaljac da nadje. Samo pretrazuje frekvencije u krug i kada ga zaustavim na nekoj on susti...
Probao sam da menjam one modove (distant i local), nikakve razlike nema.

 

Onda sam nasao ovo u uputstvu:

 

cxca39000.jpg  cxca39001.jpg

 

i izvadio radio da pogledam kakva je situacija. Kod mene su prikljuceni pinovi A1, A3, A7 i A8. Nema ni jednog kabla koji stoji sa strane a da nije vec povezan... Imam plus povezan jedan deblji, crni kabli koji izgleda kao prikljucak antene za tv (da li je to i ovde antena stvarno ne znam; ali vidim da u uputstvu pise da je A5 - Radio aerial connection, a kod mene tog kabla nema).

Antenu na krovu imam, malo je ostecena ali smatram da bi morao da nadje bar nesto...

Da, da napomenem da kasetofon radi, nasao sam neke stare kasete i probao, sve je normalno.

 

Zna li neko u cemu je ovde stvar, i zasto ovo ne radi? 

Izvinjavam se na podugackom opisu problema  :)

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Verovatno ti je zveknuo tuner, problem koji se javlja na Stilovom fabrickom Visteon uredjaju. Resava to covek u BG za oko 2500din.

Sve ti je dobro povezano, A1 i A3 su ti CAN B i CAN A magistrale, A7 stalnih +12V, a A8 masa, to je sve na tom A konektoru. Pored toga, treba da imas i koaksijalni kabl od antene, koji si i pomenuo da je ustekan.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala puno na odgovoru  :) 
Pokusacu ipak ovde u mojoj okolini da nadjem nesto posto mi je BG relativno daleko, pa cu videti vec...
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Iz nekog razloga mi nije ispisao linkove ka odgovarajucim temama koje sam ti ostavio:

 

http://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?showtopic=37487

 

Samo napred i opusteno, svi smo mi ovde nekad pisali po prvi put ;) .

Share this post


Link to post
Share on other sites

kako da dodjem do tog coveka sto resava tuner u stilu za 2500? posto i moj ne hvata FM stanice, a inace ima cd plejer koji cita audio diskove.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tako što ćeš pročitati temu na kojoj si. ;)

Čak ti je i najkorisnije moguće da potrošiš 15 miniuta i pročitaš šta se pisalo u prethodnih preko 200 napisanih odgovora u ovoj temi...dok ti nisi postavio svoje pitanje...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Iscitao celu temi i nisam naleteo dal moze da se nabudzi na ovom stilovom kasetashu AUX ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...