Jump to content
FAS Goran
Terza

Fiat Stilo - tuner na fabričkom radiju

Recommended Posts

Javice se vec neko ako ima na prodaju...mada sam i ja gledao po oglasima, trebalo bi da ima da se nadju, sad, cene su diskutabilne...Znam za slucaj jednog mog poznanika, radio je dubinsko pranje, pa nije mogao da sedne u auto jer su sedista bila mokra, tapacirunzi, i odma se pozalio na kas, nije radio :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Za sve clanove foruma koji muku muce sa Stilo tjunerom neka se jave privatnom porukom, cena radova iznosi 2700-3000 dinara...garancija 6 meseci (zakonski minimum), realno probleme necete imati minimum 5 god .

Pozdrav.

Edited by humungus

Share this post


Link to post
Share on other sites

imam problem sa fabrickim radijom u stilu nehvata stanice i to odjednom nesto smo pretiskali ja i kum i sda ne da uhvati nijednu stanicu,pitao sam jednog majstora koji vazi za medju najboljima u nisu za elektroniku i on mi je dao odgovor da je to mana kod radija na stilu.sta vi mislite ako moze neka instrukcija ako je imao neko isti problem

Edited by zarkotekica

Share this post


Link to post
Share on other sites

imao sam i ja taj problem i jos mnogi koje poznajem, fabricka mana, popravke nema jer je tesko naci deo, moj savet ti je da potrazis drugi, krecu se od 25 do 50e, a sa cd/om od 50 do 100e. cuvaj svoj u slucaju da ti zatreba neki deo. OBAVEZNO KADA BUDES KUPOVAO OBRATI PAZNJU NA ,,KOD RADIA,, DA LI IMA JER KOMPJUTER NECE PRIHVATITI DRUGI RADIO TRAZICE TI SIFRU RADIA. U PITANJU SU 4 BROJA ako se dobro secam, pozzz

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ili da kupis nesto od onih cuda sto se povezuje na fabricki radio...narokas mp3 muziku i cepaj, ja sam tako, mada meni i dalje radi radio, ali ga ja ne slusam uopste! :D

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

OBAVEZNO KADA BUDES KUPOVAO OBRATI PAZNJU NA ,,KOD RADIA,, DA LI IMA JER KOMPJUTER NECE PRIHVATITI DRUGI RADIO TRAZICE TI SIFRU RADIA.

Za Stilov Visteon to odavno nije nikakav problem, imam programcic (a i vrtelo se ovde po forumu) koji na osnovu SN uredjaja (M...) daje kod.

http://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?showtopic=42458

Share this post


Link to post
Share on other sites

To vam je problem naseg posla (serviseri ,usluzne delatnosti).Kod mene u servisu (BG elektronik) se cesto srecem sa takvim folirantima koji prijave samo neku glupost od kvara a ozbiljnije kvarove slucajno zaborave misleci da ce tako jeftinije da prodju......btw, ovaj kvar na Visteonovom tjuneru se resava ;)

Da li to vi radite i koliko bi to koštalo za fabrički visteon cd uređaj?

Share this post


Link to post
Share on other sites

zdravo na radiu mogu da trazim stanicedisplej radi sve funkcije rade ali ne cuje se nista od te stanice kaseta radi peva pesme ali nece da pusti glas kad je u pitanju radio

ako treba kod imam kartice ali ako treba da unesem kako da to uradim od 1 do 4 ne znam nije mi jasno?

goran skopje pozdrav

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mada tvoj problem nema veze sa kodom, evo ti da imas i proceduru unosa:

Screenshot22.jpg

Kodom se uredjaj identifikuje racunaru, a potreban je samo pri prebacivanju u drugo vozilo. Stilo ne trazi kod na radiju pri skidanju klema akumulatora.

Ako ti sve ostalo radi, verovatno je zveknuo tuner, pogledaj celu temu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Verovatno kao i kod vecine, crkao tjuner...popravljanje za sad se ne isplati. Mada javice se jos neko sa nekim predlogom. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Poštovanje momci i devojke,

Morao sam da dodam ovom forumu jer sam imao veoma sličan problem sa našim radio aparatom iz Fiat Stila 2002 1.6 Active. Imamo factory original Visteon radio sa kasetom.

Prekjuče tokom redovnje vožnje i stajanja kod benzinske pumpe naravno ugasim motor i stime se gasi radio automatski. Kada završim s tankiranjem i hteo bi da krenem, naravno pali se radio sa autom ali nije više bilo zvuka :( moram vam reći malo sam bio razočaran jer sam se vraćao iz Budimpešte :) bez radia ... čačkao sam dugmag, nisam pritisnuo Mute ali čisto da proverim i to sam nekoliko puta pritiskao...ništa. Đžabe palim/gasim auto i radio ... ništa se ne menja.

Radio upali kako treba, nađe kanale koje znam da su sugurno dobre jer ih često slušam, probam i kasetu da ubacim (kaseta converter sa audio jack priključkom za mp3) i dalje đžaba, radio je izgubio pojačalo.

Kada sam se vratio kući za Suboticu proverio sam sve self testove radia pomoću kombinacije dugmadi "3" i "6" i onda Checksum OK, Short test OK, Signal strenght 4.2 V, Display test OK, CAN communication OK... :( bio sam zbunjem šta mu fali sada kad svi testovi OK a nema zvuka... Čitajući na Fiatforum.com-u sam skontao da ne mogu da škodim ako izvadim aparat, isključim ga, ostavim koji minut da odstoji da mu se resetira software i vratim sve nazad.

Upravo sam to i uradio i PRORADILO JE :)

SVE JE OK SADA! Verovatno se zablokirao software radio, jer nije hteo da uključi svoje interno pojačalo. Nikada do sada nije ovakve simptome pokazao, sve je radilo sasvim ok eto sve do sada.

Preporuka svima koji imaju ovaj problem, probajte prvo izvaditi radio, sečakajte koji sekund ili minut i vratite sve nazad... kod mene je na sasvim da ne poveruješ način ali rešio problem.

Upravo sam se provozao malo i isključivao/uključivao i malo maltretirao radio, sve je OK.

S pozdravom,

Zoltan

Share this post


Link to post
Share on other sites

I ja imam problem sa tjunerom. Ponaša se identično kao u svim prethodnim postovima.

Ne mogu da verujem da ima ovoliko problema a da niko ne može da to reši.

Evo pogledao sam za ovaj čip IC TEA6842 i cene su stvarno smešne (i manje od 1$) naravno na veću količinu ali ko se bavi elektronikom sigurno može da naruči i još nešto.

Pa zar neko ne može da kupi 100 kom mislim da bi to planulo za čas. I onda ne bi bile ovakve lude cene za popravku.

Ako je neko uspeo da po poravi neka mi se javi na post. Nema šanse da menjam i narušavam enterijer pa čak i po cenu da moram da kupim drugi uređaj.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zdravo terziconi,

Nećeš ništa gubiti sa probom da izvadiš aparat, razvučeš kablove sačekaš koji sekund i vratiš sve nazad. Ne moraš otklonjavati klemne akumulatora samo izvadi radio, otkopčaj kablove i spoji sve nazad i vidi kako se ponaša onda. Ako je samo softverska greška to će ti rešiti ako je veći problem odham će ti biti jasno jer i dalje će pokazivati iste simptome.

Sve najbolje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa čoveče, ponuda ovih kineskih tea6842 je ogromna. Cena je smešna - 0,1-5 USD. Čak i na nemačkim sajtovima cena ne prelazi 11Eur, međutim izgleda da je poštarina problem...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ok pokušaću i to za vikend. Ionako sam dogovorio da pošaljem uređaj u Pančevo pa svakako moram da ga skinem.

Sigurno nije softverski problem jer nema pravila nekad radi 5 min a nekad 2 min ali probaću. Očigledno dok se ne zagreje.

Ali nada me drži da će da ga Humungus popraviti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Problem tjunera na fabrickom uredjaju se uspesno resava zamenom pomenutog IC-a, za dosta manje novca od pomenutih 70 e.

Prelistajte prethodne strane i obratite se clanu 'humungus' za vise informacija.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Za sve clanove foruma koji muku muce sa Stilo tjunerom neka se jave privatnom porukom, cena radova iznosi 2700-3000 dinara...garancija 6 meseci (zakonski minimum), realno probleme necete imati minimum 5 god .

Pozdrav.

Veoma zainteresovan...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bio kod Humungusa, zavšio, radi kao sat - cena 2500 din. Topla preporuka za one kojima je bitno da fabrička muzika, tj. tuner, radi...

Edited by zoranbr1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...