Jump to content
FAS Goran
Terza

Fiat Stilo - tuner na fabričkom radiju

Recommended Posts

Dakle prekida mi radio tuner, iz cista mira je poceo da gubi signal ove zime.

CD radi bez problema. Nemam pojma sta je u pitanju. Isprobao sam sve kombinacije i podesavanja

pa je ocigledan zakljucak da je tuner kaput!!!

Da li ga popravljati i koliko to kosta ako neko uopste to radi?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dragi forumasi,

da vas resim svih dilema kada je ova tema u pitanju. osnovni kavr SVAKOG tjunera u Visteon konfuguraciji kao i kod Clariona a i kod Sony radio aparata gde je isti tip tjunera je u PROCESORU oznaka je TEA86...

Svaki procesor posle odredjenog vremena izgubi unutrasnji nivo kapaciteta na odresdjenim pozicijama i jednostavno prestane da prima stanice ili da prekida u prijemu ...prostim recnikom receno.\

Doticni procesor poznajem vrlo dobro borio sam se sa njim oko Clarionovih i Sonijevih problema a onda i kod radia u Stilu. Sve sam probavao. prelemlkjavanje, zamena blok kondezatora, skidanje i vracanje sa grejanjem procesora. Znaci ulozili smo novac u eliminator cancheck provere, duvalice, flux za lemljenje, mikroskop,...... i jos sto sitnica da bi se sve to moglo raditi. Naravno osim sporadicnih popravki ranijih godina kada u stvari i nije bio kavr u procesoru vise uspeha nismo imali.

Kada smo dosli do procesora novih sa novim datumom izrade shvatili smo da je sav rad do tada bio uzaludan. Zamenom procesora radio aparat radi najnormalnije i neogranicen vremenski period. Doci do procesora mi smo uspeli za tricavih 22 eura plus carina plus porez plus transfer novca . dobijamo cenu od 32 eura ukupno.

E sad , dolazimo do zamene izvaditi uredjaj skinuti limove izvaditi mehaniku i razlemiti hladnjake . zatim skinuti lim koji stiti procesor, uzeti duvalicu u ruke i skinuti procesor . Staviti novi procesor na mesto starog zalemeiti sve noge ( POD MIKROSKOPOM ) oprati plocu sklopiti uredjaj i izvrsiti probu...e ja za tajd eo posla uzimam oko 35 eura. dolazimo do ukupone cene od 67 eura...dati garanciju raditi minimum dva sata...da li se isplati ili ne stavrno ne znam ...meni je to ok ne znam za druge .... . veliki pozdrav i nemojte se vise truditi da trazite sami kvar ...najjeftinije je ucenje na tudjem znanju

Srdacan pozdrav

Vojce

Share this post


Link to post
Share on other sites

:)

hvala na pozdravu

nisam do sada bio na ovom forumu ali vidim da je jako ozbiljan i da daje dosta saveta i pomoci oko raznih stvari. Ako je ikome potrebna neka pomoc oko popravki servisiranja ili oko resavanja problema koje ja poznajem stojim na raspolaganju.

Vojce

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne znam da li sme da se napise gde mi je radnja . Ne bih da krsim pravila foruma . imam Servis za audio video sisteme u Beogradu koji radi vec 25 godina . ako nekome treba adresa moze da pronadje na netu VOJA ELEKTRONIK. Takodje iskreno ne zna da li se isplati popravka radia ali kada se uzme sve u obzir mozda se i isplati.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja mislim da si mi bio komsija ranije dok se nisi preselio...zato pitam...inace za tebe sve pohvale!

Share this post


Link to post
Share on other sites

http://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?showtopic=37263&st=0

Da li može da se izvede aux In na fabričkom CD Stila tako da se preko najobičnije 3,5 mm bananice poveže sa nekim no name MP3 plejerom. Ima na toj temi dosta pokušaja i raznih scenarija ali nijedan ne funkcioniše

Share this post


Link to post
Share on other sites

evo ovako

ono sto ja znam i sto sma ja radio do sada jednu zanimljivu dosetku koja omogucava na lak nacin da se ostavri veza radia i mp3 plejera.

Naime u samom uredjaju postoji elektronski potenciometar koji ima posebne ulaze za svaki od izvora zvuka posebni ulaz je za fm posebni za am posebni za cd ili kasetofon u zavisnosti od konfiguracije kao i za cd sarzer ukoliko postoji prikljucak za cd sarzer. Posto Am talase ne koristimo nizaasta onda se taj ulaz skine sa ulaznog dela kola a izlaz iz mp3 plejera se spoji na te kontakte. tada prebacivanjem na am talase u stacvri se prikljucuje mp3 plejer. ovo sam radio vise puta i poytrebno je samo prilagoditi naponske nivoe izlaza mp3 plejera i ulaza u kolo.

treba se poigrati inace nisam niakda to radio na fiat aparatima ali vredi pokusati.

eto

pozdrav VE

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mislim da ima dosta zainteresovanih.

Koliko bi to zadovoljstvo moglo da izađe ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vojo, ae me sutra okreni na 069/111-3527

Imamo mi poseban deo foruma gde se predstave firme, npr.:

http://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?showforum=43

Treba da se čujemo da ti samo ukratko pojasnim kako to ide kod nas i da onda sve ovo postavimo na forum kako treba. :thumbup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dragi forumasi,

da vas resim svih dilema kada je ova tema u pitanju. osnovni kavr SVAKOG tjunera u Visteon konfuguraciji kao i kod Clariona a i kod Sony radio aparata gde je isti tip tjunera je u PROCESORU oznaka je TEA86...

Svaki procesor posle odredjenog vremena izgubi unutrasnji nivo kapaciteta na odresdjenim pozicijama i jednostavno prestane da prima stanice ili da prekida u prijemu ...prostim recnikom receno.\

Doticni procesor poznajem vrlo dobro borio sam se sa njim oko Clarionovih i Sonijevih problema a onda i kod radia u Stilu. Sve sam probavao. prelemlkjavanje, zamena blok kondezatora, skidanje i vracanje sa grejanjem procesora. Znaci ulozili smo novac u eliminator cancheck provere, duvalice, flux za lemljenje, mikroskop,...... i jos sto sitnica da bi se sve to moglo raditi. Naravno osim sporadicnih popravki ranijih godina kada u stvari i nije bio kavr u procesoru vise uspeha nismo imali.

Kada smo dosli do procesora novih sa novim datumom izrade shvatili smo da je sav rad do tada bio uzaludan. Zamenom procesora radio aparat radi najnormalnije i neogranicen vremenski period. Doci do procesora mi smo uspeli za tricavih 22 eura plus carina plus porez plus transfer novca . dobijamo cenu od 32 eura ukupno.

E sad , dolazimo do zamene izvaditi uredjaj skinuti limove izvaditi mehaniku i razlemiti hladnjake . zatim skinuti lim koji stiti procesor, uzeti duvalicu u ruke i skinuti procesor . Staviti novi procesor na mesto starog zalemeiti sve noge ( POD MIKROSKOPOM ) oprati plocu sklopiti uredjaj i izvrsiti probu...e ja za tajd eo posla uzimam oko 35 eura. dolazimo do ukupone cene od 67 eura...dati garanciju raditi minimum dva sata...da li se isplati ili ne stavrno ne znam ...meni je to ok ne znam za druge .... . veliki pozdrav i nemojte se vise truditi da trazite sami kvar ...najjeftinije je ucenje na tudjem znanju

Srdacan pozdrav

Vojce

Pozdrav Vojo,

slazem se sa vecinom gore navedenog...samo malo ga pretera sa cenom :smoke: ...sa xx42H moze i jeftinije, za Citroen modele sa xx48H donekle O.K.

Ovako pravis "medvedju" uslugu sebi i drugim kolegama (zato se i javljam), ljudi cuju cenu bace OA/OB model u kontejner, kupe blendu i dovidjenja...

Edited by humungus

Share this post


Link to post
Share on other sites

hvala svima na komentarima . Sto se tice cene i medvedje usluge ja sam samo rekao ono sto sam ja u stanju da uradim .. kada bih dobio proc jeftinije ja bih prvi kupio desetak komada i naravno spustio cenu svega ... da bi sami korisnici imali interesa popravljati taj aparat. BTW sada meni treba jedan kompletan aparat ...imali ko da ponudi da kupim ...treba mi za jednog mog starijeg klijenta koga je uneredila voda.

izvinjavam se jos jednom i sve pozdravljam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vojo, ima po oglasima, prodaju se polovni aparati za stila, a cene tu i tamo...Da nije prijatelj kome su puskirali unutrasnjost auta?

Share this post


Link to post
Share on other sites

e gledao sma ali ima samo dav komada i oba su se ispostavilo neispravni. Nije :) puskirano ali ima vode kao da se tusirao :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...