Jump to content
FAS Goran
Terza

Fiat Stilo - tuner na fabričkom radiju

Recommended Posts

Ma ja sam uzeo flux i preduvao duvaljkom sve ali nisam stigao da proverim da li radi ali cu bar biti 100% siguran da nije hladan lem.

mislim da je ipak ona shema na kojoj pise aat 13026. :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prastara tema ali sad sam kupio "Novi" Stilo i razmisljam sta cu od muzike u njega...

Jedan od prvih dobrih mp3 Pioneer-a sam šetao iz auta u auto a sada je otisao sa "Starim" Stilom.... Bio je u Lanciji, Renou i Opelu, definitivno je najlosiji prijem imao u Stilu, na neke stanice koje sam pre slusao sam mogao da zaboravim tako da sam ubedjen da nesto sa antenom od Stila nije O.K, kombinovano sa losim kvalitetom fabrickog tuner-a, gubitna kombinacija... :-(

A s' obzirom da sam kupio opet Stila, dovoljno je reci da za te pare nema bolje, a vozio sam i sve nemacke i francuske brendove... Veliki plus za Stila... :thumbup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imam fabricki kasetofon kasetas u stilo 2002 godiste,uvezen iz italije i nece radio da mi hvata fm stanice,tj hvata ali nece da pusti zvuk. Sta moze da bude,glupo mi je da stavljam drugi radio i skidam ovaj jer lepse izgleda sa ovim. I da li neko mozda zna koliko kosta fabricki cd citac i radio za stila ako budem menjao ovaj kasetas da imam u vidu.

Edited by neshaoct
spojena tema

Share this post


Link to post
Share on other sites

Radi mi kasetu kad pustim i rade one AM stanice,ali FM stanice nadje ali nema zvuka,nista se necuje. Sve zivo sam cackao po onim opcijama na radiju i nista...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Batali druze rabotu ! Ja sam svasta probao ali bez uspeha . Samo zelim da se manje tretiras (maltretiras) :lol: ! Cuvaj zivce jer na danasnje vreme to je deficitarna vrlina ! :beer:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Drug ima fabricku navigaciju u stilu i interesuje ga sta treba da podesi kako se pleyer ne bi palio kad god da kontakt, tj pri paljenju automobila.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mora u meniju da autoswitch sa ON prebaci na OFF.Ne znam kako se to radi kod navigacije ali kod obicne muzike se dugo stisne MENI i onda se uradi gore navedeno pa pretpostavljam da je tako i kod navigacije.

Share this post


Link to post
Share on other sites

znaci da ubacujem Kenwood sto imam u njega. A koliko je od prilike fabricki radio za stila sa cd-om?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Odustao sam od fabrickog radija kad sam video cene a treba za koju godinu opet da me zeza. Nego da li neko zna gde mogu da se kupe povoljne blende za stila i kako se skida ovaj fabricki radio?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tek sad sam video ovu temu pa da odgovorim:

popravka fabrickih audio uredjaja iz Fiat Stila (OA -ARK i OB -ARCD modeli) je moguca i za sada smo popravili dosta njih. Cena iznosi 2300-2700 dinara.

Popravku je nemoguce kvalitetno uraditi bez specijalnog uredjaja kojim se gasi CANCHECK za rad na stolu a zatim ide otvaranje tjunera i popravka. Bez par sati rada, skupog alata i znanja ne ide...ko ne veruje neka proba :smoke:

Edited by RasaJTD

Share this post


Link to post
Share on other sites

Radi mi kasetu kad pustim i rade one AM stanice,ali FM stanice nadje ali nema zvuka,nista se necuje. Sve zivo sam cackao po onim opcijama na radiju i nista...

imao isti problem i mislim da sam u nekoj temi ovdje pisao to

cini mi se tema stilo cd player :question:

otislo je tu svasta nesto tj fm tjuner i jako je tesko naci dijelove kao i majstora koji bi se zezao

oko toga za sitne pare :whistle:

ja sam imao srece nasao drug ispravan za stila cd player al ne radi displey razbijen

i samo moj smontira i ev radi vec par mjeseci kao zmaj :thumbsup:

ta rabota me kostala sve ukupno 30 evrica :unworthy:

tako da mi je drug rekao da nije bilo ovoga ne bi se isplatilo popravljati jer je jeftinije drugi ispravan da se kupi koji u BOSNI kosta 60€ :rolleyes:

pozzzz

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bez zelje za raspravom, ali, rekao mi drug cuo sam i slicno....to nisu argumenti...

To su nagadjanja i subjektivna misljenja. Po cemu se ne isplati popravljati tjuner? Jeste, deo se narucuje iz Nemacke, stavlja se original i vise nema problema sa time. Ugradnjom polovnog tjunera nista nisi resio, to im je fabricka boljka i kad tad ce se ponovo pojaviti problem. Za sve sto kazem stojim iza toga.

Brat i ja drzimo servis (on je specijalizovan za opravke i dekodiranje) a da bi se uredjaj korektno popravio i proverio na stolu treba specijalan programator koji skoro niko u Srbiji nece da kupi i onda kao ne isplati se, te ovako te onako...inace moguce ga je nabaviti kod nas, tako da tacno znam ko moze da ih popravi a ko ne (govorim o kvalitetnoj popravci!)

Jeste tezak za popravku, treba skup alat, rezervni deo i dosta prakse ali MOZE da se uradi i ISPLATI SE!

Ovako ispada sledece: hipoteticki ja sam auto mehanicar i nemam komplet torx odvijaca.

Moj savet : nemojte kupovati francuska vozila i vozila gde se torx koristi jer se ne isplati (tj. nemam sav alat!).

Share this post


Link to post
Share on other sites

@rasaJTD

izvini al vidis da sam napisao veliim slovima BOSNA :thumbsup:

kod nas ti je takva situacija nema puno izbora za FIAT vozila

i onda te klepe po usima :thumbdown:

ja sam rekao u BOSNI ne isplati jer ima polovnih koji rade za manje para, a alat se kod nas samo za volkswagen vozila nabavlja jer FIAT je ovdje zadnje smece i malo cijenjeno vozilo :thumbdown:

hvala :whistle: :whistle: :whistle:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav svim forumasima!

Narode, prati me neki maler sa radijom u kolima...koji god uzmem auto, ili nema radio ili ne radi :wallbash:

Nego, matori je kupio stila pre par meseci, super auto, par puta mi izbacivalo ono na bord-u asr, abs, esp failure, ali sam onda na forumu video da jos njih ima tih problema, i da to nije nista novo :thumbup:

Ali, od kad je stigao ne radi radio. Znaci, pusta diskove, susti na svim onim ostalim talasima, ali na FM-u je potpuna tisina :crybaby:

Jel imao neko ovakvih problema i sta mi je ciniti? :)

Fabricki radio je u pitanju ;)

Edited by neshaoct
spojeno - by Ivan :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Proveri antenu, tj, da li je i kako konektovana antena u sam uređaj.

jer tebi rade i zvučnici, i integrisano pojačalo, a ne radi samo prijemnik, koji se u principu ni ne kvari.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moram ovde da reagujem! Upravo se taj prijemnik kvari. Imam jedan radio-kasetofon koji se isto ponasa. Uzeo sam drugi od drugara sa foruma i sada je sve dobro. Da bi ste se uverili u neispravnost prijemnika , prebacite sa drugog auta uz ukucavanje koda ako trazi pa ce vam sve biti jasno. Postoji tema za kodove ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav.

Samo da kažem da sam i ja imao isti problem. Kasetofon u Stilu, fm ne radi, a kasete čita samo tako. Pokušavao sve i svašta, i sve moguće dugmiće pritiskao, čak sam uspio da uhvatim neku italijasnku stanicu i par hrvatskih, ali to samo na određenim mjestim, iznad grada. Pročitao sam i da je neko napisao da je kod nas u Bosni (Bosni?!!!!???...) jeftinije uzeti fabrički kasetofon ili cd za Stila, pa jeste ako se uzima na auto otpadu...nesipravan. Koliko sam pratio, jer je i meni trebalo, cijena fabričkog cd-a je bila 200-250 KM, navgijacije, 600-650 KM, a kasetofona oko 150 do 180 KM. Ako neko sumnja da je možda do elektronike, nije. Ja sam mijenjao ECU i sve što se mora mijenjati uz ECU, ali opet isto, do tog dijela nije. Stilov fabrčki tuner je veliko biiip, ali bar lijepo izgleda :) Skidao sam i kleme sa akumulatora, ništa ni od toga. Kako većina ovde kaže, originalni cd ili kasetofon za stilo se neispalti uzimati jer se za iste pare može uzeti solidan aftermarket plejer.

Izvinjavam se na dugom postu, kontam da sam bar nekako pomogao.

Edited by thehavoc

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...