Jump to content
FAS Goran
Terza

Fiat Stilo - tuner na fabričkom radiju

Recommended Posts

problem je definitivno prijemink radia

on je radio najnormalnije hvatao stanice kad sam kupio auto,

nije bilo problema sa losim signalom, na autoputu hvatao sve, nema sustanja, nista

onda je prestao raditi jedno vreme pa je ponovo proradio pa ponovo odlepio i

vise se ne vraca medju zive. Treba nakaciti neki drugi radio pa probati i bice crno na belo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa i meni hvata najnormalnije, samo je pitanje gde...? U svakom slucaju, nadji par dobrih stanica (tipa radio s, raod star, index, naxi, b92) memorisi ih, ukljuci alternativne frekvencije :) i cao ima da ih menja sam i uvek ces ih cuti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pazi problem!

Cd radi manje-vise odlicno, ali tuner je izgleda crkao. Dok je hladan, prima stanice relativno cisto, ali cim se malo zagreje, tj. radi 15-20 minuta, pocinje da susti i zvuk je ocajan.

da lije neko imao takav kvar i ko moze da ga otkloni?

Inace nameravam da umesto njega montiram carputer, ali sada mora malo da saceka.

Probao sam u Voji Electronicu, ali se nisu proslavili.

Ako imate ideju, pomagajte!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da, mnogi su imali problem te vrste. Poznat je problem sa tunerom na fabričkoj muzici. Ima ga i na stranim Forumima. Nešto u toj muzici nije dobro napravljeno što se tiče tuner-a.

http://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?showtopic=40404&view=findpost&p=691679

Iz istog razloga sam izbacio svoju fabričku muziku i stavio aftermarket player. Ne znam da je bilo ko to popravljao, jer se realno i ne isplati...za ne tako velike pare može da se kupi pristojni plejer... :thumbup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bogami, ako se danas nisam dobio otkaz zbog proklete muzike u kolima, necu nikad. Najurio sam se po celom gradu, a mnogo je nezgodno kad se covek zainati da nesto odradi, a ne moze nista.

- Voja electronic kao jedini popravlja te radio aparate, (rec je o VISTEON aparatu, moram priznati da nisam cuo za njih pre FIAT-a), i utvrdio je tacno koje je integralno kolo crklo, i sta treba zameniti, ali eskivira da kaze tacno koje je, da neko ne bi nabavljao sam, a ja sada imam mogucnost da mi dodje avionom za 2 dana, ali ne vredi da se natezem sa Vojom zbog dela od 20 eura, a njega mrzi da porucuje malu kolicinu.

I onako sam samo hteo da ga osposobim da guli nekako dok skupljam lovu za pravljenje Podvarkovog Carputera, posto sam proplakao za njim.

Nemam ni mp3, a ne isplati mi se da ulazem u to ako cu da pravim carputer.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pazi problem!

Cd radi manje-vise odlicno, ali tuner je izgleda crkao. Dok je hladan, prima stanice relativno cisto, ali cim se malo zagreje, tj. radi 15-20 minuta, pocinje da susti i zvuk je ocajan.

da lije neko imao takav kvar i ko moze da ga otkloni?

Inace nameravam da umesto njega montiram carputer, ali sada mora malo da saceka.

Probao sam u Voji Electronicu, ali se nisu proslavili.

Ako imate ideju, pomagajte!!

Ništa tu nije crklo već u samom tjuneru ima lemova koji su popustili a kad se zagreje tek onda otkažu. To ne možeš sam da preletuješ jer treba lemilica duvaljka, ali ponekad i ne uspeva. Oni koji samo to rade imaju u furdi polovnih tjunera pa lako premeste. Ako nije skupa cela popravka - uradi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mnogo su mislili da su samo lemovi, ali ne uspeva da se reši...Puni su i strani Forumi tog problema. Evo...jednog dana...mogu da ti ostavim moj fabrički radio koji je isto imao te simptome sa tjunerom, pa pogledaj... :thumbup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koje su vam godište makine?

Ja bih to popravljao i da crkne, aftermarket kad vidim sredini Stila, a da nije double-din, baš izgleda nekako...

Share this post


Link to post
Share on other sites

moja auto je 2003 1.9 jtd 85 kw

i meni se ajde reci ne svidja aftermarket bla bla pogotovu onu na sredini :wallbash: :wallbash:

a lijepo je imati radio kada putujes da ne moras slusati samo cd-ove :thumbsup: :thumbsup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

"Novi momenti" :unworthy:

Posto je stilo spreman za prodaju,resih da vratim danas fabricki cd,koji nije mogao da hvata stanice.I gle cuda-posle 5 meseci stajanja u garazi,radio je PRORADIO.Savrseno hvata stanice.I uz kombinaciju prednjih fabrickih i zadnjih elipsica na polici ekstra zvuci,skoro pa kao aftermarket pioneer kog sam izvadio...

Ko ce ga znati,valdja ce buduceg gazdu bolje sluziti nego mene :rolleyes:

Edited by sasha015

Share this post


Link to post
Share on other sites

aha... ja mog naplasim da cu da ga prodam, stavim ga par meseci u vlaznu i hladnu garazu :D i to je to, on proradi :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nemam pojma zasto je to tako,ali sada radi.Zadnji put je proradio tamo negde u martu,kada su kleme bile skinute sa akumulatora.Mada nije dugo izdrzao,par dana.Posle sam ga i izbacio...

Javljam kad "crkne" ponovo,ako se auto ne proda pre :thumbsup: ....

Share this post


Link to post
Share on other sites

meni je OPET proradio kako treba

stanje, 2x je odlepio, 2x se vratio medju žive

nerešeno......... verovatno će ubrzo opet da odlepi

primam opklade, za kvote cemo se dogovoriti (u pivu najbolje)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Po ko zna koji put...Problem je u samom tjuneru! Ja sam svasta probao i na kraju sam "nabavio" drugi ( od drugara Zlox-a sa foruma) i ovaj za sada

fercera perfektno. posto sam spomenuo , verovatno je proradila kletva. <_< Predpostavljam da se ljudi ne javljaju u vezi ovog problema jer ne bi da navlace bedu na vrat :whistle: ili su ga vec promenili ! :yes

Koristim priliku da pozdravim Zlox-a i da uputim reci hvale za korektnost ! :welcome:

Share this post


Link to post
Share on other sites

i koja dodje od ovih sema mozes li zakacit samo jednu semu i oznaciti sta je u kvaru :unworthy: :unworthy:

unaprijed hvala :coffee: :coffee:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...