Jump to content
FAS Goran
Terza

Fiat Stilo - tuner na fabričkom radiju

Recommended Posts

Ovako,ovo je definitivno nocna mora....

I verovatno ima neke veze sa gubitkom struje,padom napona,rupama po putu i ko zna cime jos.

Cackao sam jutros jedno sat vremena i nista.Nema sanse da dobijem taj znak.

Znak se definitivno pojavio posle skidanja i provere ukumulatora,sve radilo lepo 1 dan , a onda pri paljenju auta sa ukljucenim radiom,radio se ugasio.Valjda alnaser povuce dosta struje. Pri ponovnom paljenju cd-a znak se izgubio i nema stanica.Posle toga,isti dan,auto je bio kod Mikija u servisu,resetovane neke greske na dijagnostici,i gle cuda,znak na displeju se ponovo pokazao i sve radi savrseno.Uzivao u Fm blagodetima jedno 2 sata dok sam putovao ka Loznici i pred sam ulazak, posle 3 lezeca policajca(ona vrlo mala,koja ukazuju na prisudstvo skole)signal se izgubio odjednom i nema sanse da se vrati.

Da mozda taj "znak"ne ukazuje da je antena povezana?

Definitivno sve sam blizi kupovini blende. Na proslom autu majstor mi je zeznuo fabricku antenu,a ja sam bio toliko lenj da popravim i non stop sam vrteo cd.Sve u nadi da cu sa sledecim autom uzivati u carima fm-a,ali "ne lezi vraze" :wallbash: :wallbash:

Edited by sasha015

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nema veze sa prisustvom antene nikako! Meni stanice hvata i bez njega ali mnogo slabije, zapravo preskace mnogo stanica, ali ipak hvata, da nema antene verovatno ne bi mogao da uhvati nijednu, mene samo muci sto na automatik nece, a na manual se sve cuju... Prijem signala je skroz extra!

Share this post


Link to post
Share on other sites

blendafiatstilo28109416.th.gif

v30306008.th.jpg

Blenda ili maska umesto fabrickog cd ili radia.Onda se tu lepo ugradi normalan cd-mp3-usb plejer.Malo ruzno izgleda ali,sve ima svoje..Konkretno za stilo cene idu od 1500 sa jednim otvorom do 2700 sa 2 otvora(u koji se moze ugraditi 2 din uredjaj,uz malo secenja)...

Ovaj sa 2 otvora se moze dobro iskombinovati sa ovim cd plejerom.I onda se popunjava ta praznina velike maske....pogotovo maske sa samo jednim otvorom...

20293.th.jpg

Samo treba oko 21000 dinara za taj zahvat.2500 maska,16500 plejer,2000 ugradnja....

Edited by sasha015

Share this post


Link to post
Share on other sites

e, hvala za info

ta maska za 2 kom je bolje rešenje, u jedan deo staviš uredjaj

drugi ti služi kao neki pretinac, extra stvar

A razmišljam o drugom cd uredjaju jer ovaj ne pušta mp3 i

više mi se da isplatim da kupim tu masku i neki iole bolji uredjaj

nego da ugradjujem neke dodatke za mp3

ali samo razmišaljam jer još nisam siguran hoću li zadržati Stila

Edited by srdjos

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ta dva kruzica vam je oznaka da imate stereo signal.Na Stilovom aparatu ima par tastera koji duzim zadrzavanjem daju jos neke funkcije. :welcome:

Share this post


Link to post
Share on other sites

kazi nam koji su to tasteri i koje funkcije imaju?! Kako ja nikada nisam video ta dva kruzica na mom radiu...? Nemoguce da u centru Beograda nikada nisam uhvatio stereo signal...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Terza ti kruzici mogu biti i skroz desno na displayu. Pogledaj da nisu tu

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa nije displej 3 kvadrata pa da se nesto na njemu sakrilo da ne vidim :) Desno nema nista, tj nema tih kruzica ima par nekih slova i s vremena na vreme se u donjem desnom uglu pojavi kao neka kockica... Mozda je to oznaka za stereo signal, moj model je iz 2002. pa se mozda razlikuje,to je jedino sto sam primetio, tj tu kockicu, kruzici se nikada nisu javljali, to je sigurno!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Momci,zna li neko kako da ugasim onu opciju da se radio gasi posle 20min??!! U pitanju je stilo!

Share this post


Link to post
Share on other sites

drzis meni malo duze i izadju ti druge opcije,znace ne stisnes jednom nego malo duze i dobijes nove opcije medju kojima je i ta

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jedino što sam pronašao...

Pritisnite i držite MENU (rds) duže od dve sekunde.

Onda izaberete poslednju od 5 ponuđenih opcija:

AUTO setting selection through which radio on/off depends on engine starting/stopping.

AUTO function setting

With this function it is possible to set radio turning on/off depending on car ignition/stopping or independent radio turning on/off. With this function on (radio is set to switch off when the car is

switched off), it is however possible to switch on the radio. With this function off, when switching off the car the radio stays on.

Mada, liči da ono independent radio turning on/off samo obuhvata podešavanje da li će se radio gasiti kada se ugasi motor... :question:

Share this post


Link to post
Share on other sites

ljudi moji problem vam je kao i kod mene jednog dana cete cut samo šššššššššššššššššššššššššššššš

zato sto su im tuneri u banani to im je mana meni je to isto riknulo i kazu da se ne isplati popravljat tako da ne kemijajte previse jer necete nista napravit skidanjem akum.i drzanjem tih mnogobrojnih dugmica badava sve sam probao cak i sa nekakvom el.antenom isto biiip.

Share this post


Link to post
Share on other sites

sta ti to znaci: tuner u banani?

ne znam kako bi to preveo ako mislis na tuner ono neko cudo sto trazi stanice a u banani kao sto je neshaoct napisao,odnosno da je pokvaren

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo posle malo praćenja mogu vam reći sledeće

@a.m. je u pravu :):), tjuner im je u kujcu

Radi se o tome da ta dva kružića označavaju stereo i to bi trebalo automatski da se

pojavi pri hvatanju radio stanica koje imaju stereo signal.

Srž problema je da antena dobija oko od 0.7-1.3V struje što je MALO i gubi signal,

po fabričkom uputstvu ona bi trebala da dobije izmedju 2-3V da radi normalno.

Trenutna voltaža antene se može preko menija na radiju, drži se dugme 3 i 6 istovremeno i

kad radio počne da "zuji" pritisne se broj 3 i voila.

E sad, da li ima spasa originalnom radiu ili nema, to bi mi trebala stručnija pomoć

u svakom slučaju, bolje je novo ;-)

Edited by srdjos

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa da, ali ni ovaj moj ne hvata ista bolje stanice, nego sto je slucaj sa tvojim radiom :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na zalost moram demantovaati ovo sto si napisao. Izgledalo mi je da je to problem, medjutim nije! Pritiskom 3 i 6 pa 3 tebi prikaze jacinu signala koju dobijas u tom trenutku. To sto si nasao u fabrickom uputstvu znaci da jacina signala treba da bude izmedju 2 i 3V da bi radio lepo primao signal bez smetnji i sumova. Ako je kod tebe 0.7 ne znaci da nesto nije ok sa prijemikom, vec da je signal odredjene stanice na tom mestu slab. Ja sam mislio da je kod mene isto, medjutim, kada signal pojedinih stanica merim u Lazarevcu i u Bgu nije isti, recimo radio s u lazarevcu ima oko 1-1.5, na putu ka beogradu se pojacava, dok u samom gradu ima preko 3V. Opet neke stanice kojima su predajnici u Lazarevcu imaju i jacinu signala od 4V, pa recimo u Lipovici pocinju da se gube i signal im spada ispod 1V. To sto je signal ima manje vrednosti znaci samo da ima vise smetnji, odnosno da si udaljeniji od predajnika. Nikada za svaku stanicu jacina signala nece biti ista...

Tako da problem i dalje ostaje neresen! :wallbash:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...