Jump to content
FAS Goran
Terza

Fiat Stilo - tuner na fabričkom radiju

Recommended Posts

...vec neko vreme fabricki radio kasetofon slabo hvata stanice ili hvata samo pojedine ( rts1, 202, ) ili nece nista da uhvati..... menjao sam antenu- nije do nje, proverio sam kontakte pozadi na radiju-nisu, ostaje mi dilema da li su kablovi negde u prekidu ili je stradao tuner..... ako moze neko da mi kaze kakvi su simptomi kada otkaze tuner? je l onda ne hvata nijednu stanicu, cuje se samo sustanje ili sta?....... naglasavam da neke stanice moze da uhvati ali npr 2 ili 3 max dok kod ostalih se cuje samo sustanje kao da antena nije prikljucena....... izludjuje me totalno a ne bih da skidam tu fabricku konzolu pa da stavljam CD, meni je dovoljan radio ....

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cika Voja 063203122 0643410408 prosle godine resio problem sa radiom kod njega.25e

Kolega jel sad u redu?

Edited by kicerica

Share this post


Link to post
Share on other sites

...ok sve to, koliko shvatam izgleda da je tuner zakucao.......... pretpostavljam da je tako ali opet bih da iskljucim ostale sitnice, tipa osigurac radio pojacala itd..... video sam temu o na forumu ali mi nije potpuno potvrdila sumnju da je tuner otisao....

ako je on riknuo je l zanci da moze da hvata i dalje neke stanice ili ne?

Share this post


Link to post
Share on other sites

A sto jednostavno (da bi eliminisao bilo kakav problem u ozicenju) ne probas da zamenis ceo tvoj uredjaj? Probas tvoj kod nekoga ili obrnuto, bar Stila ima gde god se okrenes...

Share this post


Link to post
Share on other sites

.... to i jurim upravo.... probao sam sa cd~om iz burazerovog Puntica ali ima zez ... nije isti ulaz za antenu i akcija propala ... trazim dalje :laughing:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imam ja jedan fabricki kas za stila sa kojeg sam skinuo displej pa mozemo da prebacimo sa tvog i da probamo

da li je sve ostalo kod tvog auta ok.

Edited by kicerica

Share this post


Link to post
Share on other sites

Od skoro imam problem sa FM modom tjunera na mom fabričkom visteonu sa cd plejerom. Jednostavno, prvo je radio na prekide, onda je počeo više da ne radi nego što radi i na kraju - FM mod "Kaputt"! Lutajući po forumima zaključio sam da je to boljka svih fabričkih visteona u stilu tj. taj FM mod tjunera. Inače cd plejer je u savršenom stanju, sve ostalo radi savršeno i teško mi je da ga otpišem zbog tjunera. Pitanje: Da li je moguće izvršiti popravku fm moda na visteonu, znate li nekoga ko to radi i koliko bi to eventualno koštalo?

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja imam fabricki radio od stila gde fm radi odlicno, ali kaseta ne radi i displej na njemu. Kome treba moze povoljno da prepakuje fm na svoj radio veoma lako i brzo! Ja ga ne koristim godinama jer imam ugradjen drugi radio sa cd i usb. Kome treba neka mi se javi na PM.

Edited by Rax011

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pre mesec dana smo radili veliki servis i sijalicu fara na jenom stilu. Nakon preuzamanja auta vlasnik se vratio i reklamirao da mu ne radi FM na radiju. Tvrdio je da smo spalili radio kada smo menjali sijalicu ili kada smo kacili examiner da ponistimo servis. Naravno ja sam bez ikakve diskusije zamenio radio i resio problem. Zanima me da li je jos nekom crkao radio kada je menjo sijalicu ili brisao servis....ipak su gremlini medju nama.....:):):)

Share this post


Link to post
Share on other sites

To vam je problem naseg posla (serviseri ,usluzne delatnosti).Kod mene u servisu (BG elektronik) se cesto srecem sa takvim folirantima koji prijave samo neku glupost od kvara a ozbiljnije kvarove slucajno zaborave misleci da ce tako jeftinije da prodju......btw, ovaj kvar na Visteonovom tjuneru se resava ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...