Jump to content
FAS Goran
Terza

Fiat Stilo - tuner na fabričkom radiju

Recommended Posts

Imam problem sa radiom od kada sam stavio novu antenu posto su mi fabricku maznuli....problem je taj sto kada krenem na put cim zamaknem malo iz BG-a gubim sve radio stanice i gotovo da vise nista ne mogu da uhvatim cak ni npr Radio S ili Index koje sam ranije hvatao i u leskovcu....Mislim da je problem u podesavanju radia posto mi je drug svasta nesto cackao. Ranije su mi se na tim nacionalnim radio stanicama kao sto je Radio S same menjale frekvencije u zavisnosti od jacine signala kada krenem na duzi put a sada stoji samo na 1 i ne mrda...nadam se da ce neko resiti ovaj moj problem koji me mnogo muci u poslednje vreme :(

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Proveri "Alternative Frequency" podesavanje na radiju. Evo, izvukao sam ti iz korisnickog uputstva:

image.jpg

Ako ti je AF bilo setovano na OFF, kada odmaknes od Beograda, da li si te iste stanice mogao da uhvatis manuelnom pretragom (na drugoj frekvenciji)? Pitam te, posto znam da su ljudi imali dosta problema u prijemu signala sa onim kineskim kratezima od antena, ne znam sta si ti naknadno stavio...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bas kao sto kaze Ivan, pogledaj kada je af aktiviran, hvata samo stanice sa jakim signalima, a sve druge pretrci cak i ako su dobre, a nemaju rds on ih nece uhvatiti .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Verujem da je to posto je meni bilo na off, to trenutno ne mogu da probam posto sam u bg-u.....u svakom slucaju hvala vam puno!!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imam problem samo sa FM stanicama na tjuneru,tjuner traži stanice na fm frekvencijama,vidim i da stane kada ih nađe ali se ništa ne čuje,kada probam na am,čini mi se ima još neka lm tako nešto tjuner nadje stanice doduše šušti ali se čuje,cd radi bez problema,šta bi moglo da bude u pitanju da li je do antene ili nečeg drugog,hvala.

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Aj da postavim još jedno pitanje a vezano za moje prethodno,možda je samo kontakt antene u pitanju...kako ja da izvadim tjuner i vidim da li je do toga,nigde sa strane ne vidim šarafe i slično ,dakle ja ga ne bih otkačinjao...samo pogledao iza njega da li je sve na svom mestu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa mis'im, ovo je vec prezvakano... Postoje cetiri (4) rupice sa prednje strane u koje treba "ugurati" odgovarajuceg precnika zice dok se ne odbrave zubi unutar uredjaja pa povuci sebi radio-n. Mada , slaba vajda!

Share this post


Link to post
Share on other sites

uzgred zica od kisobrana najbolje resenje za rupice ali ne i naj srecnije

jerbo ce vlasnik kisobrana pozeleti da ti gurne taj ganc novi kisobran (koji si ti inace okratio za dve zice) na jedno mesto i rasiri...

Share this post


Link to post
Share on other sites

haha,hvala vam,obzirom da je ovih dana kisa sačekaću da stane kako ne bi primetili sečice koje ce da rade na kisobranu ; )

Opet napominjem sve ovo je novo za mene,zato pitam,rupice sam video ali rkoh bolje da pitam,hvala još jednom,javiću rezultate.

Share this post


Link to post
Share on other sites

znaci prati sad malo prognozu pa kad uvidis malo duzi period bez kise ti na posao...

Share this post


Link to post
Share on other sites
:smoke: Kazu padace kiša do subote,ko toliko da čeka,lm,nastradale su dve žice od bicikle,ništa strašno bila je za rezervne delove,izvadio sam tjuner i ne vidim ništa neobično,tj priključak od antene je lepo spojen i u tjuneru tko da ništa od moje teorije2možda je antena izvađena,dakle verovatno je otišao taj fm prijemnik ili šta već,savet,šta da radim,da li se isplati nositi kod majstora,koliko to može da košta...i gde.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imam problem sa radio signalom, t.j. prijemom istog.

Kad sam kupio auto, radio je radio normalno, hvatao gomilu stanica i sve ok.

Međutim, odjednom je prestao da bilo šta hvata, samo šušti i pooooonekad, samo malo uspe da "zakači" neku stanicu, naravno izuzetno slabog signala.

Vadio sam radio da vidim da se nije otkačila antena pozadi, međutim tamo je sve ok. Kada je skinem sa konektora, radio se utiša skroz (nema ni šuštanja). Kada je vratim, samo se pojavi šuštanje.

Odvrtao sam i vraćao antenu (na krovu), ali bez ikakve promene u prijemu signala.

Ima li ko rešenje za ovaj problem?

Hvala unapred! :)

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Žale se ljudi da crkava radio, izvuci radio i ubodi neku drugu antenu. Teško da (ako ti je i dalje antena na krovu) rikne kabal.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa i ja nešto sumnjam da bi kabl sam od sebe crko tek tako. Pre verujem da je nešto u samom tjuneru. Koliko košta polovan plejer za Stila, zna li neko?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Još jedan u nizu otkazivanja radia.

Tek sad sam video ovu temu pa da odgovorim:

popravka fabrickih audio uredjaja iz Fiat Stila (OA -ARK i OB -ARCD modeli) je moguca i za sada smo popravili dosta njih. Cena iznosi 2300-2700 dinara.

Popravku je nemoguce kvalitetno uraditi bez specijalnog uredjaja kojim se gasi CANCHECK za rad na stolu a zatim ide otvaranje tjunera i popravka. Bez par sati rada, skupog alata i znanja ne ide...ko ne veruje neka proba :smoke:

Da li dajete neku garanciju na popravku?

Share this post


Link to post
Share on other sites

U Stilu imam fabrički Visteon stereo uređaj sa CD-om i od skoro sam počeo da uočavam sledeći problem. Naime, na putovanju do Crne gore i nazad zbog deteta nisam ga nijednom uključio, međutim sutradan po dolasku ga uključim i u slučaju kada slušam radio tj. kada radi tuner - čas radi, čas ne. Problem se manifestuje kao kada je neki od kontakata (buksne i sl.) nije dobar, pa čas radi, čas ne. Posle dužeg rada prestane potpuno sa radom, tj. nema nikakvog zvuka. Inače sve funkcije tunera i displeja kao i sve tipke su u funkciji. CD plejer radi, odnosno reprodukcija zvuka sa cd-a je moguća, pa sam zaključio da je definitivno problem u vezi sa elektronikom tunera - radija.

Bio sam kod majstora i on kaže: Crko tuner, navodno to se vrlo često događa na Visteonu - rešenje zamena tunera ili kompletnog uređaja. Da li je neko od vas imao sličan problem? Kako ste ga rešili? Ima li šanse da se to popravlja ili na otpad pa kupovina polovnog? U elektroniku se baš mnogo ne razumem, sve buksnice na koje se vezuje sam uređaj sam proverio, međutim nisam uočio da je tu problemi a ne bih da otvaram uređaj.

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

... ne mogu da je nadjem ili je nema uopste...u upustvu pise da je u gepeku ali ja ne mogu da je nadjem.... pise da je u toj kutiji osigurac F54 za spoljno radio pojacalo pa bih da proverim da li je riknuo..... zeza ne radio, neke stanice tipa rts 1 ili takve uhvati ali neke druge nece, pa se desi da ponekad uhvati i radio s ili tdi i onda se opet izgubi...... nemam predstavu sta moze da bude pa da krenem sa osiguracima..... njima je boljka tuner, ali idem logikom da ako je on u pitanju onda ne bi hvatao nijednu stanicu i ne bi se ponekad uhvatile sve stanice.....ako je on riknuo valjda bi se stalno culo neko sistanje.... ako imate ideju pomazite.........

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije u gepeku, nego u haubi su osiguraci :) I osigurac ili je pregoreo ili nije, ako ne radi onda je crkao i to je to, ne moze osigurac malo da radi malo ne. Tu zeza nesto drugo. A kod mene na stilu je bilo tako, memorisem bas radio s i tuner ga ne nalazi, onda pritisnem memoriju i on se cuje, ali ako pustim sam da ga trazi nece... Poceo je polako da slabi i nema mu leka :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

ima u opcijama plejera (bar na bravu) da se podesava tjuner, tj da staje samo na stanicama sa savrsenim signalom (meni je tako hvatao 4, 5 stanica) ili da staje na svaki signal (tako mi hvata sve stanice)

Share this post


Link to post
Share on other sites

kako u haubi? :laughing: .... gde?.... znam da osigurac tako funkcionise ili ili.... nego sam mislio da je mozda pregoreo taj osigurac za spoljno radio pojacalo i da zato hvata one stanice koje imaju bas jak jak signal, otprilike 2 stanice ...... da , postoji taj opcija podesavanja tunera ali nije to u pitanju.......... antena nije, stavljao sam drugu....ostaje da je riknuo tuner, samo me zanima da li u tom slucaju nece da hvata nijednu stanicu ili uhvati nesto? :laughing:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...