Jump to content
FAS Goran
Terza

Fiat Stilo - tuner na fabričkom radiju

Recommended Posts

Zdravo ljudi,

pre neki dan imao sam problem sa radio (fabricko) u stilo iz 2002 godine.

radi normalno kad odjednom pocinje ono sssssssssssssssss i ako pokusam da promenim vec memorisanu stanicu onda vrti u krug i ne pronadje nit jednu stanicu...

jucer i danas radio savrseno, veceras na kratko me iznervirao, ali nakon voznja je sve bio OK...

jel to neki generalni problem sa tuner, koliko kosta eventualna popravka????il mozda je nesto jednostavnije kao neki kablovi il mozda antena???


da lise i vama to desio???

pozdrav iz makedonije :)))

 

Edited by Ivan
Prebaceno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sada, nakon spajanja tema, pročitaj sve ranije napisano u temi na kojoj smo...piše baš to što te zanima.

Ukratko, poznat problem koji pogodi dosta fabričkih uređaja kod Stila i popravka se uglavnom ekonomski ne isplati. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

napravio sam  SELF TEST
 

Cassette / CD / MP3 Player Test Menu
The instructions below describe how to access a few in-built diagnostic tests the Visteon Stereo's have in-built:

1. Turn the Stereo ON
2. Press buttons "3" and "6" together for a few seconds, until a pitch note is heard on the speakers.

Now you're in test mode, here are the tests you can do:

A. SPEAKER TEST - Pressing the ">>" button will test all the (8) speakers the car has - 4 speakers, 4 tweeters. Once finsihed, it will exit the test mode, and you'll have to go back in (above).

B. SIGNAL STRENGTH - Whilst in test mode (with the pitch note heard), press button "3" again. An indication of the intensity of the radio signal the tuner is receiving is displayed as a measure of voltage (e.g. SIGNAL STRENGTH 1.6V). My averages are 2V-3V.

C. SHORT & OPEN CIRCUITS - Whilst in test mode (with the pitch note heard), press button "6" again. Check that the words "SHORT CIRCUIT - OK" appears (i.e. no problems).

D. PROCESSOR & MODULES COMMS TEST - Whilst in test mode (with the pitch note heard), press button "1". "COMMS TEST - PASS" should appear.

E. CHECKSUM (internal EEPROM) TEST - Whilst in test mode (with the pitch note heard), press button "4". "CHECKSUM - PASS" should appear.

F. DISPLAY OPERATION TEST - Whilst in test mode (with the pitch note heard), press button "5". All the pixels on the display should appear.

G. CD CHANGER COMMUNICATION TEST - Whilst in test mode (with the pitch note heard), press button "2". If a Blaupunkt IDC-A09 is fitted, "CDC CONNECTED" should appear. If not, there is a problem with communication between the units, or no unit is fitted (duh!)

To exit the diagnostic test, turn the stereo off normally.

sve je OK osim jacina signala...ona varira 0.0V - 2.6V nekoliko puta u sekundi...il staje na 0.8 V il 1.4 i cini se da je to premalo...

e sad, jel ovo znaci da je tuner crko ??? il imam neki problem sa antenom???


pozdrav :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na osnovu jacine signala, tj. varijacija bih rekao da je tuner odsvirao svoje, nazalost.

Antena retko pravi problem, a i ako sumnjas mozes da zamenis sa nekim uredjaj za probu (ako Stila ima i priblizno kao kod nas :) ), skida se za sekund.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Upravo tako to se i meni desilo a uzeo sam Stila pre par dana i radio dva tri dana i cao svirno tjuner.A taman sam mislio da cu uzeti samo microlink i ponekad ukljucim radio kad mi ovo dosadi kad ono cvrc.Sad ako izdam kes za cd plejer microlink ce morati da ceka malo opet.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Slabo hvata stanice cd player (fabricki).....Ima li elektronsku antenu i gde se ona nalazi?

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

U pitanju je opcija phone, a ne aux.Super je zvuk, samo je problem sto ne moze mnogo glasno da se pusti.Ali sta je tu je, moze da posluzi :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

headunit1.jpg 

u te 4 zaokruzene rupice sa slike gurnes istovremeno 4 parceta zice da bi popustile zabice, onda povuces ka sebi i to je to :)

Edited by DjoleKG

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uz malo koriscenja Search (http://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?showtopic=54042) dodje se do necega sto je prezvakano vec X puta na forumu. Postupak, nacin kopcanja, potrebna debljina i duzina zice, slicica iz eLearn...:

 

http://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?/topic/26440-stilo-zamena-fabri%C4%8Dke-muzike-zvu%C4%8Dnika/page-13#entry1097113

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jel zna neko nekog ko jos radi popravku tjunera posto momci iz Panceva vise ne rade, a da je na teritoriji BG ili uzoj okolini?

Share this post


Link to post
Share on other sites

^^Hvala Neso raspitacu se.

 

U najgorem slucaju bih da nadjem nekog ko zna da skida i stavlja ove cipove, pa cu ja da nabavim ovaj i da mu odnesem da ga zameni.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Konacno sam sredio player i to tako sto sam od 2 komada napravio 1 koji radi posto sam ja toliki baksuz da cip tjunera koji se nalazi u mom playeru je drugi tip i nema ga nigde za kupovinu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Momci, imam problem sa antenom.... Na fabričkom stilovom tjuneru (cd/radio). Nece da hvata stanice... Probao sam svasta, kada sam u isto vreme pritisnuo 3 i 6 culo se pištanje, a nakon toga sam kliknuo 6 i prvo mi je pisalo "Antena: Open CCT" a nakon toga "Short circuit - Fail". Sta da radim ? da li  je neko imao vec problem sa time i kako da rešim to ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zameni radio sa nekim, cisto da laicki 100% lociras da li je problem do tunera ili do antene.

Bar Stila imas na svakom cosku, a to proveris za 5 min...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Stila ovde kod mene nisam video.. Barem ga niko nema kod mene u kraju. Stavljao sam drugu antenu na krovu isti slučaj... Da li postoji neki poseban osigurač za antenu ili kako sam čitao neki "pojačavač antene". I da li neko zna gde tačno prolazi koksijalni kabl antene, da li pored lajsne vozača ili krova ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

da li neko zna gde tačno prolazi koksijalni kabl antene, da li pored lajsne vozača ili krova ?

Ne ide pored vozaca. Sa krova ide desno (gledajuci u smeru kretanja), ulazi u desni C stub i prolazi kroz desni prag.

Zatim se pored cut-off prekidaca kod nogu suvozaca penje u tablu, do zadnje strane uredjaja.

Ne postoji nikakav osigurac za antenu, jesi li vadio uredjaj da vidis sta je sa konektorom koaksijalnog kabla? Ako je to OK, tipujem da ti je 99% crkao tuner, standardna boljka na Visteonu. Kazem ti kako najlakse sigurno laicki da proveris, ako neces da dajes pare majstoru.

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...