Jump to content
FAS Goran
Terza

Fiat Stilo - tuner na fabričkom radiju

Recommended Posts

Imam fabricki radio na Stilu koji je 2002. godiste, tj tjuner+kaseta. I radi skroz ok, zvuk je dobar, sto se toga tice zadovoljan sam...

Ali evo u cemu je problem, kad pustim da mi automatski trazi stanice nadje mnogo manje stanica nego sto bi trebalo, npr. uhvati 5-6 stanica i to je to. One se sasvim dobro cuju, ali ako krenem manuelno da trazim stanice i sam dodjem do neke talasne duzine za koju znam, bez problema uhvatim signal, cuje se extra, kvalitet zvuka nista ne zaostaje za onim stanicama koje automatski nadje, nema sumova one poruke na displeju idu sasvim ok! I izlude oko toga, prosto ne znam da li je ovo do antene ili cega vec...

da napomenem da je osetljivost podesena na distance, kao i trafic... Ono TA je iskljuceno, ali i kad se ukljuci nema razlike, AF ne znam cemu sluzi, ali i kada je na ON ili OFF potpuno je isto...

Pomagajte ne znam sta da radim sa ovim... A ubi me u pojam...

Da naglasim samo, posto sam za primer naveo da uhvati svega 5-6 stanica, nije to uvek pravilo naravno, ali primera radi ako u nekom mestu automatski hvata 5-6, manuelno ce uhvatiti 15-tak...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako na displeju imas ukljucenu opciju TA iskljucije i onda bez brige

Kako da znam da li je ukljucena ili nije? Imam to dugmence, ali nisam primetio da ima razlike pritiskam...

On automatskom pretragom memoriše samo stanice sa veoma jakim signalom. To je jedini problem...

Pa kako to da resim? Nemoguce da je tek tako... Ima stanica za koje znam sigurno da su predajnici u blizini i nista slabiji signli nisu nego na drugima pa nece da ih uhvati...

Sta bi tek onda bilo da stavim da mi hvata samo lokalne stanice? Verovatno bi onda uhvatio samo jednu :wallbash: Ili pola stanice :rofl:

Sad nesto razmisljam,da li ima negde opcija PTY?Moze i ona da pravi problem...ili mozda ima vise tipova trazenja,kao sto ja imam u JVC mp3 playeru...

Pa ne znam, mozda ali ne mogu da provalim kako se koristi, ja sam na pasatu imao vise nivoa pretrage, i sam ih je odredjivao, tipa u prvom nadje 4-5 stanica,ako ne zaustavim ni na jednoj, on krene sam u drugi nivo, uhvati 10-tak ili u trecem 15-20 stanica...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kod Lybre postoji dugme posebno dugme na panelu "DX" koje kad je isključeno "hvata" samo stanice sa najjačim signalom. Pritiskom na to dugme DX uključuje se "Maximum reception sensitivity" i tada bukvalno automatski skače na svaku postojeću stanicu.

Kod STILA takođe postoji ova opcija, zove se SENS DX/LO function (sensitivity adjusting in searching radio stations), samo što na panelu ne postoji posebno dugme nego prvo pritisneš taster MENU i onda točkićem izabereš opciju "Tuning sensitivity adjustment (SENS DX/LO)" Nakon toga možes 2 moda: DISTANT (maksimalna senzitivnost) ili LOCAL (minimalna senzitivnost). Tebi je sigurno sad uključena ova druga opcija i zato imaš samo nekoliko najjačih stanica na automatskoj pretrazi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

^^^ jok :crybaby: napisao malo pre, a i sad proverio jos jednom, sensitivity podeseno na distant! kad iskljucim onda uhvati jednu-dve... Moracu da proverim antenu ne preostaje mi nista drugo... :wallbash: Mozda je ona moja mala metalna koju imam krs, pa cu probati da nadjem njegovu vecu !

Ili da kupim tranzistor i cao... :)

Ali hvala u svakom slucaju, znacile su mi informacije...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Fiat-Lancia Club Serbia Forum > Uradi sam > Uputstva za Fiat/Lancia modele > Fiat Stilo

- Uputstvo za audio sistem

.pdf, engleski jezik, 0.3 Mb

A, odmah u sledećem postu je:

Skenirano Uputstvo na srpskom jeziku, zip fajl, rapidshare

Share this post


Link to post
Share on other sites

^^^ Hvala, mada imam uputstvo... a znam i italijanski :rtfm: Izgleda da nije fora u podesavanju uredjaja, nego ili je na stilu to jednostavno tako ili je meni losa antena, ne znam sta drugo moze biti... A vidim da se drugi nisu zalili na to,pa verovatno je to samo slucaj kod mene :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

isti problem imam i ja

pre je radila odlicno onda je odjednom poceo da hvata svega 3-4 stanice

u autu od elektronikle nista nije dirano

kad stavim malu alu antenu radi mnogo bolje, ali mi je redovno ukradu

kad vratim njegovu originalnu, hvata svega par stanica

kontam da je riknula antena ali sta u njoj moze da rikne !!!

Edited by srdjos

Share this post


Link to post
Share on other sites

^^^ Hm...pa ja i imam tu malu alu antenu! Sa njegovom ne znam sta bi bilo, ja sam mislio da losije hvata sto je stavljena ta mala... sad bas ne znam sta da radim :wallbash:

Share this post


Link to post
Share on other sites

inače, ja nisam zadovoljan ni sa prijemom te male alu antene jer je pre

radila mnogo bolje kao i Stilova originalna

fora je u tome što ne znam ni gde da pogledam

neki kažu da treba izvaditi uredjaj i pogledati kontakte iza kasetofona

kao možda su se olabavili....

inače, sad sam pročitao, jedina caka može biti u sledećem:

"Many radio stations offer, in the FM range (FM1, FM2, FM3), the ‘type of

programme’ (PTY) service. Forexample, stations broadcasting information/news will display “NEWS”

as PTY code.

With the PTY function, a search fil-

ter is activated that enables tuning

only on the stations broadcasting

programmes with preset PTY code

(e.g. “POP”)."

Edited by srdjos

Share this post


Link to post
Share on other sites

^^^ Ma nije, to je fora da pretrazi samo stanice sa odredjenim sadrzajem, tipa da nadje samo pop ili informacije, rok i sl. Ali to se samo iskljuci posle prve pretrage. A i news sam iskljucio u meniju...

Mene samo buni kako to da stanice hvata na rucno, a nece na automatski, bukvalno nece da se zaustavi na nekoj stanici ako ja to sam ne uradim! Da je losa antena, verovatno bi mu bio slab signal i lose bi se culo... Ali cuje se extra, nije problem u kvalittu zvuka vec u tome sto preskace stanice! Vise ni sam ne znam sta da mislim :wallbash:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala :) Ako ne bude nista, ja odoh na net da nadjem lepo talasne duzine stanica i da lepo rucno memorisem :thumbsup: Ima mesta za 24 memorija ili koliko vec pa cu da vrtim samo te po memorijama :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

ej, uspeo sam da rešim problem

kako, juče sam čačkao nešto oko FM dugmeta

držao sam ga 3 sek i prebacio je na neki AST i počeo da traži. Kad sam vratio

nazad, pojavio se jedan znak na displey-u. Na slici je zaokružen belim.

I sad mi radi automatska pretraga :unworthy:

wkvdi.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Aj molim te objasni mi kako? meni se ovaj znak sa dva kruzica nikada nije javljao... Pretpostavljam da mislis na dugme band? (nema posebno za Fm) I sta mislis kad kazes "kad sam vratio nazad" kako si i sta vatio? Ja sam ga zadrzao ali i pojavilo se nesto kao trazenje i ast ali nije se javio ovaj znak sto si slikao, situacija oko pretrage ostala ista jedino sto se desilo da je izbrisao i izmesao memorisane stanice :wallbash:

I hvala sto si se potrudio da mi javis! Drago mi je da si resio problemcic sa tvojim radiom :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

da, mislim na dugme "band"

A ovo, "kad sam vratio nazad" znači da sam prebacio nazad na FM mod i da sam

isključio tu AST pretragu, probaj da tu pročačkaš nešto i nađeš ta dva

ukrštena kružića, mora da je ista caka kao i kod mene.

Share this post


Link to post
Share on other sites

probacu popodne... Ima 4 neka Fm moda i valjda jos tri, i menjam ih onim dugmetom band, tako je kod mene, ali verovatno je ista fora... Ne moze biti drugacije! Samo mi reci da li si odmah zadrzao 3 sec dugme band ili si prvo usao u neki od ponudjenih modova pa onda zadrzao dugme? I da li ti je ispisao neku poruku na displeju ili se samo pojavio onaj znak sa kruzicima?

Drago mi je da je neko resio ovaj problem :) to mi daje dodatnu nadu da cu i ja jednoga dana uspeti :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

iskreno, ne sećam se redosleda poteza

znam da sam 2x pritisnuo taj band, pustio ga da traži po AST-u

prekinuo i posle drugog puta sam dobio te kružiće

NJih čak nema ni u uputstvu

Probaj i to, i neke kombinacije mora da upali,

I samo napred, nećeš ništa zeznuti

Share this post


Link to post
Share on other sites

Taj znak na displeju definitivno ima funkciju.I kod mene se pojavio,posle skidanja akumulatora i hvata stanice kao lud.U stvari hvatao je ceo dan danas,sve do veceras,kada je jednostavno radio zacutao,taj znak je nestao i opet ne radi pretraga,tj.ne hvata ni jednu stanicu.A taman sam hteo da izbacim fabricki cd i ubacim "blendu".Sada moram cackati kako da ponovo dobijem stanice..Ako otkrijem kako javljam....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja se ubio trazeci i sve zivo sam ispritiskao, ali toj znak nikako da se pojavi! Samo sam izbrisao memorisane stanice, jer sam nekako aktivirao auto store :wallbash: A nesto me mrzi bas da skidam akumulator da hvatam stanice :rofl: AJ bas ako uspes javi... Ali dobro je sve smo blizi resenju! :thumbup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

da, verovatno mu je potreban reset (skidanje akumulatora ili klema)

trebalo bi naći uputstvo za radio uredjaj sa CD player-om

ovo postavljeno ovde je za "kasetaša"

tamo verovatno ima objašnjenje čemu služi

kod mene pretraga i dalje radi, već koji dan, da ga ne ureknem, pu, pu, pu :unworthy:

Share this post


Link to post
Share on other sites

ima na forumi i za one sa cdom

Ali su funkcije za tuner iste nema veze da li ima kaseu i cd...Bar ja tako mislim. Logicno mi tako... Pa nista, ako bas ne uradim onda cu da skinem akumulator, bas me zanima da li moze tako da se sredi...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...