Jump to content
FAS Goran
Guest 10757

Kupovina Stila Abarth

Recommended Posts

5. Prilkom izbora polovnog automobila obrati pažnju i na vlasnika. Kad neko auto slika u svom dvorištu a iza se vidi oronuli poljski klozet ne možeš da očekuješ mnogo od auta.

Ovo zapažanje me se posebno dopada ! Posebno kad je u pitanju auto sa sporskim karakteristikama.

Edited by Mihailovic

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hahaha :thumbsup: ovo mi se posebno dopalo za poljski klozet, mada ne mora da znaci. Mozda je slikano kod komsije u dvoristu...

Sto se tice samog modela Stilo Abarth mogu da kazem da je ovo jedan od "onih" auta koji se kupuju srcem, bez puno mozganja sta ce biti posle. To je atraktivan model i sigurno ces privuci dosta paznje, ali kada sam ga vozio primetio sam da ne ide bas spektakularno, a puno trosi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

a reci mi samo koliko je kostala zamena te robotike ... i da li to cesto riknjava ;-)

Robotiku nisam menjao nego skinuo i prepravio na manuelni menjac. Sa svim komponentama i montazom izlazi oko 300e. Postoji problem sa selespeedom ali dok radi,radi. Nekad popravka moze da se uradi a nekad je jeftinije izbaciti napolje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

heheheh ovo za poljski wc je dobro zapazanje ;) ... a sta znam , vlasnik tog auta je neki stariji lik (50god) , kaze kao da je sve odrzavano redovno , i da ga prodaje da bi uzeo veca kola za sebe , a Brava bi dao zeni .... videcu u nedelju da odem da pogledam auto i o cemu se radi ?! . . . a jel postoji Abarth sa manuelnim menjacem , ja ga bar nisam vidjao u oglasima ... kao sto recimo alfa 147 TS 2.0 150ks ima i manuelni i selespeed menjac ? !

a nije bas sve u kolicini slamarice , nego jednostavno koliko god da ti se svidja neki auto , glupo ga je uzimati ako ce na svakoj drugoj krivini (figurativno naravno :-D )nesto da mu rikne , i ako nije dobar i pouzdan :) . . . hvala svima na odgovorima i savetima !

hehehhe evo ga jedan sa manuelnim menacem ali sa 5v ;-)

http://www.polovniautomobili.com/oglas607009/fiat_stilo_abarth/

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hoces Abartha?Evo prodavac lepo napisao komentar.I sta te ceka.Svaka dalja diskusija je suvisna.Ili imas novca i srce i onda nema problema.Ili imas Srce,a nemas novca.E onda si N.....

Ja sam drugi vlasnik, auto je kupljen kod nas nov, nije iz uvoza, ja sam ulozio 3000 e, svaka dalja prica je suvisna, onaj ko zna videce o cemu se radi...moze zamena.....

Auto je 2005 godiste...60k kilometara....

Edited by sasha015

Share this post


Link to post
Share on other sites

Onaj zadnji iz naseg oglasa sa 5v je isto selespeed. Pogledaj bolje. Ovaj sa mobile.de ima samo Abarth znacku. Ja pravog Abarth-a bez velike navigacije i dvozonske klime jos nisam video.

Share this post


Link to post
Share on other sites

heheheh ovo za poljski wc je dobro zapazanje ;) ... a sta znam , vlasnik tog auta je neki stariji lik (50god) , kaze kao da je sve odrzavano redovno , i da ga prodaje da bi uzeo veca kola za sebe , a Brava bi dao zeni .... videcu u nedelju da odem da pogledam auto i o cemu se radi ?! . . . a jel postoji Abarth sa manuelnim menjacem , ja ga bar nisam vidjao u oglasima ... kao sto recimo alfa 147 TS 2.0 150ks ima i manuelni i selespeed menjac ? !

a nije bas sve u kolicini slamarice , nego jednostavno koliko god da ti se svidja neki auto , glupo ga je uzimati ako ce na svakoj drugoj krivini (figurativno naravno :-D )nesto da mu rikne , i ako nije dobar i pouzdan :) . . . hvala svima na odgovorima i savetima !

hehehhe evo ga jedan sa manuelnim menacem ali sa 5v ;-)

http://www.polovniautomobili.com/oglas607009/fiat_stilo_abarth/

ja video !

zadnji branik (prasici pojeli)

izguljena rucica menjaca a ima 60000 km ( moja ima 200.000 i jos je ko nova)

u cega je ulagao nisam primetio! :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

hehehhe vidi stvarno nisam ni obracao paznju na sliku , lepo se vidi na menjacu .... jedino ako nije pakovao nesto ;)

a sto se tice tog njegovog komentara ... taj auto je i pre par meseci u istom stanju bio u oglasu (polupan branik , ima 3alu felne...) samo bio je za dosta manje para uz napomenu da nije reg. i da treba da se menja branik i da su to jedina ulaganja ... a sad odjednom ulozio 3000e (aj reg. je 500e ) a nije ni promenio branik ... ne znam :p

mozda je ulozio u kvacilo koje i nema heheheh ;)

P.S a ovaj lik za onog abarta , juce kad smo se culi reko mi u fazonu razmisli koliko mozes da mi doplatis pa mi se javi sa ponudom ... i ja danas bio u nekoj guzvi i nisam hteo da ga zovem jer je bilo kasno pa mi bilo glupo ... i odjednom on zove mene da se dog. i ja mu reko 1500e , i on kao pa ajde da pogledamo kola pa da vidimo da se dog. oko doplate ... imam neki osecaj po tome sto je on mene zvao - kao da mu se zuri :/

Share this post


Link to post
Share on other sites

a jel postoji Abarth sa manuelnim menjacem , ja ga bar nisam vidjao u oglasima

Mislim da postoji, da se pravio posle 2004.

hehehhe evo ga jedan sa manuelnim menacem ali sa 5v ;-)

http://www.polovniautomobili.com/oglas607009/fiat_stilo_abarth/

Za abarth od 2000 kubika, 150 konja i 5 vrata jos nisam cuo?

Jel se pravio ili je ovo neki budz?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne razumem se u fijate ali mogu da ti reknem ovo...napalio si se na taj abarth i potpuno te razumem ali kada bi kupio tako nesto moras da imas u steku bar 500e za ne daj boze,ako sve sprcas na doplatu uz tvoj bravo kratko ce da traje tvoja sreca.Abarth se ne kuouje da bi se penzionerski vozio,svako voli da zgazi po gasu i da tera u crveno a pitanje je da li je taj stilo kvalitetno odrzavan ili mu je dusa u nosu pa je skarabudzen za prodaju,Izgustiraces ga za kratko vreme kada vidis da ne ide mnogo brze nego tvoj bravo 1.6 i da zahteva vise paznje nego bravo pitaces se zasto ti je to trebalo.Registracija ti je samo so na ranu,ako vec oces stila uzmi neku dobru jtd naftaricu pa je cipuj malo i vozices sa osmehom uz manju potrosnju goriva i pristojnu registraciju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

http://www.polovniautomobili.com/oglas607009/fiat_stilo_abarth/

Piše manuelni menjač, a lepo se vidi da nije, tj. da je Selespeed.

Piše 2.0, a to nije moguće jer Abarth ima 2.4 20v. Piše 150 KS, to takođe nije moguće, jer ima 170 KS.

Mnogo nešto on ne poznaje auto u koji je toliko para uložio. Ae da kažemo da za kubikažu namerno laže, kako ne bi odbio ljude jer čim čuju da je preko 2.000 kubika, ljudi odmah prvo pomisle na registraciju. Ali, zašto i ostale stvari laže, to pojma nemam.

To što je sa 5 vrata je ok, tj. postoje verzije Stila Abarth i sa 5 vrata.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije to prvi Abart 2.0 koji se spominje. Izgleda da je bilo tih prerada.

Stilo Abarth je veoma lep auto koji uvek ide sa gomilom opreme koja je za ostale verzije bila samo opcional.

Rezak zvuk, velika potrošnja i ne baš preterano impresivne performanse, kako bi se očekivalo od 2.4 i 170KS mahom zbog menjača.

Budući vlasnik mora da ima dobar štek (potrošnja, registraacija, eventualni skupi kvarovi) i dobre živce.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sve si lepo rekao.

Ako je već italijanski auto na benzin, tu bar može da se nađe dobrih motora do 2.0

Kome prodati 2.4 posle je zabava samo takva. Setim sa par likova koji su imali VR6. Slična priča kao Stilo Abarth. Za toliko kubika malo konja... Onda idu ponude za zamenu za 300E, 750i i tako neke automobile..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne razumem se u fijate ali mogu da ti reknem ovo...napalio si se na taj abarth i potpuno te razumem ali kada bi kupio tako nesto moras da imas u steku bar 500e za ne daj boze,ako sve sprcas na doplatu uz tvoj bravo kratko ce da traje tvoja sreca.Abarth se ne kuouje da bi se penzionerski vozio,svako voli da zgazi po gasu i da tera u crveno a pitanje je da li je taj stilo kvalitetno odrzavan ili mu je dusa u nosu pa je skarabudzen za prodaju,Izgustiraces ga za kratko vreme kada vidis da ne ide mnogo brze nego tvoj bravo 1.6 i da zahteva vise paznje nego bravo pitaces se zasto ti je to trebalo.Registracija ti je samo so na ranu,ako vec oces stila uzmi neku dobru jtd naftaricu pa je cipuj malo i vozices sa osmehom uz manju potrosnju goriva i pristojnu registraciju.

pa ja generalno brava ne bih ni menjao jer sam ga sredio za sebe, nego sam usao u neki pare i hteo bih da uzmem neki mladji auto , jer pare ce se potrositi i onda mi ostane banana :-D . . . e sad jedini auto koji bih uzeo je stilo mjtd sa 150KS posle 2005god , ali problem je u tome sto ih uopste nema u oglasima vec duze vreme . . . e zato sam se nekako skoncentriso na Abartha ;) ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

mjet je izmislio auto za abartha, registracija 500e, trosi hektolitar goriva, delove placas kao da vozis imprezu wrx, ide kao 1.4, treba mu 10 minuta da promeni brzinu, sve u svemu - djubre

Edited by vuk

Share this post


Link to post
Share on other sites

mjet 150ks jeste veoma redak. Ja sam uzeo verziju 140 koja je svega nešto manje retka.

Ako te to zanima čipovan ide primetno bolje od Abartha.

Share this post


Link to post
Share on other sites
pa ja generalno brava ne bih ni menjao jer sam ga sredio za sebe, nego sam usao u neki pare i hteo bih da uzmem neki mladji auto , jer pare ce se potrositi i onda mi ostane banana :-D . . .

a jel si ti cuo za banku recimo i neko orocenje, cisto kontrolisanja sebe radi? Ne zuljaju te valjda pare bas toliko da moras odmah da ih utrosis na trkalicu cije odrzavanje kosta i te kako.

i gde mu je ta garaza u kojoj je garaziran??

abarth i poljska klonja , pa ne ide :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

^^^ pa mislim naravno da me ne zuljaju pare , nego sam hteo da uzmem sad auto 2005 god , i njega onda nebih menjao neko vreme (jer verovatno nebih mogao finansijski) , jer ja sam prosecan srpski student zaljubljenik u brzinu i sve pare koje zaradim i dobijem dajem na odrzavanje i corbu ! Bukvalno sebi ni duks da kupim hehehehe ;)

Neko gore rece ,,zasto mora bas 150KS,, . . . pa i nije da mora bas 150KS , bitno je da nije proizveden pre 2005god , a generalno u oglasima ima mozda jedan stilo 2005god , ne racunjajuci karavane :-) . . . a sto se tice konjaze , to je jer jednostavno volim brzinu , a i jedan burazer mi vozi Bertonu 2.0 turbo (200ks) - i prosto sam odusevljen svaki put kad ugrabim priliku da je provozam ;)

hvala svima na savetima . . . ako neko ima jos nesto da doda , slobodno - radocu saslusati ... pozzz ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...