Jump to content
FAS Goran
Guest 10757

Kupovina Stila Abarth

Recommended Posts

Rado, ali ocigledno je da je to preskupo zadovoljstvo. Nisam imao ove informacije, hvala puno na pomoci. Bolje onda Puntic HGT ili Pezo 206 GTI...

Edited by Mr. CZ

Share this post


Link to post
Share on other sites

trenutno student u Beogradu, i nadam se za mesec-dva, a u zavisnosti od toga sta cete mi vi reci, vlasnik Stilo Abarth-a.

Pozdrav mister CZ :) i dobro došao na forum.

Ja ne mogu preterano da komentarišem auto koji ti se sviđa ali mogu da kažem da je zaista lep i da sam ja jedno vreme bio baš baš da kupim stila, doduše ne abarta već klasičnog i to onaj stariji model ne restajling, uglavnom i ja sam dosta čitao i mozgao i pitao i još više čitao i odustao... Isto bi savetovao i tebi i to iz jednog jedinog razloga, za studenta abart je veoma skup auto, ja vozim sad burazerov autić koji je 2.7l i mogu ti reći da je prva registracija sa prevodom izašla ~104.000 rsd, tebe bi taj 2.4l abart godišnje koštao preko 80.000 samo za registraciju.

Moj predlog a ujedno i ono što ja planiram (kad ne budem imao šta da vozim :) je punto mk2b koji bi lepo sredio po mom ukusu, ima ovde na forumu zaista strava ideja (jedna je recimo carputer) i lepo da uživaš, malo je manji auto ali će odlično poslužiti dok dođeš u godine da kupiš ozbiljan porodični auto, punto je super za zezanje a i jeftin je što se tiče delova i održavanja, ne troši mnogo još malo da je grende malko jeftiniji pa uloviš neki mjet i da uživaš... Moj drugar vozi punta onu prvu verziju i najveća muka mu je što mu registracija (koja ga izađe ako se ne varam oko 11.000 rsd) dolazi početkom januara kad je svu lovu ispucao na dočekE :thumbsup:

Evo ovde lepa sličica jednog prelepo sređenog čini mi se makedonskog puntića, stvarno extra (još da je automatik ma milina):

enterijer.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dizel u moju kucu, uci nikada nece :) A RC je preskup trenutno za moj dzep :)

Student :book:

Abarth :coffee: Hmmmmmm...

Imas neki posao ili samo :book:

Dizel,ja bih jednog ali novog,manje trosi od benzinca :unworthy:

Ako samo ucis i roditelji te izdrzavaju tesko ces i obicnog stila 1.2 ili 1.6 uspeti da drzis u pristojnom stanju.

Jer svi koji koji se prodaju na placevima su uglavnom zreli za 500-600 e ulaganja u startu.

I nemoj da te neko laze,stilo nije jeftin za odrzavanje.Lepo mu stoje felnice 17,ali posto su gume?

Ajd da ne trolujem,abartha sam samo video na slikama.Nisam merodavan.

Mislim da si vec dobio prijateljski savet od drugih clanova koji se mnogo bolje razumeju da zaobidjes taj auto.

Mozda ja u ovim godinama to sve vise gledam kroz prizmu ekonomije.Drugacije je kada si mladji i manje finansijskih obaveza imas a mozes da priustis par hiljada evra za auto i onda ti se sve vrti oko toga.Kasnije ima i vaznijih stvari od auta....pa makar on bio i decacki san-zuti stilo abarth sa 17" felnama,navigacijom ,tamnim stakima....Mozda je bolje da neke stvari ostanu san,jer realnost moze da te razocara...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja uopste necu da komentarisem. Sve je gore ranije napisano. Cenim da je tema puna postova koji daju odgovore na sva pitanja tako da je svaki naredni suvisan.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Rado, ali ocigledno je da je to preskupo zadovoljstvo. Nisam imao ove informacije, hvala puno na pomoci. Bolje onda Puntic HGT ili Pezo 206 GTI...

svakako bolje punto , ili bravo hgt :) . . . nemoj ovde o pezou heheh

Share this post


Link to post
Share on other sites

A, što nemoj...ako neko zna, neka napiše čoveku. :thumbup:

Ljudi...mi imamo poseban deo Foruma koji je za druge automobile...dakle, ne samo da ih nije ''zabranjeno'' pominjati ili pričati o njima, nego imaju i svoj podForum... :thumbup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

pa zato sam i napisao , nemoj ovde - jer postoji tema o drugim automobilima :thumbsup: ovde je ipak rec o abarth-u , da ne sirimo temu ne potrebnim informacijama :thumbup:

Edited by boleabarth

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav svima

Ja zivim u Makedonii i ne govorim srpski bas sjajno i zato evo odnapred se izvinjavavm ako neki rec ne napisem dobro.

Zelim da kupim Fiat stilo abarth 2.4 pa evo hocu da cujem o njemu nesto vise, nesto oko menjac stabilnosti, sigurnosti,motor, kvalitet vozila i nesto oko navigaciski sistema i elektronika, jel se kvare brze ili je kvalitetno izradzen.

evo link pa vidite i sami za sto se radi.

ab1.jpg

http://www.autoscout24.de/Details.aspx?id=vttmrkmru33y

Hvala vam puno

Edited by neshaoct
spojena tema

Share this post


Link to post
Share on other sites

Atraktivan auto zbog opreme koja sa njim ide kao standardna (koža je opcija), menjača koji se mnogima sviđa (iako je uzrok veće potrošnje, lošijih performansi i kvarovi su skupi)i zvuka benzinskog petocilindraša non turbo.

Ali od 170KS se očekuje više, a troši prilično, fabrička specifikacija preko 13 u gradu, potencijalni problem opet menjač, skup za održavanje i registraciju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav ljubitelji Stilo modela.

Ja imam veliku zelju da kupim Fiat Stilo. Evo moje situacije. Imam mogucnost da odem do Minhena da kupim Stila, ali pre nego sto to uradim moram da se dobro informisem. Naime, svidja mi se jako Stilo Abarth, ali ovde je registracija nesto malo manje od 50.000rsd, sto mi se nikako ne isplati.

E sad, moje je pitanje, da li se onaj poluautomatski menjac ugradjivao u modele sa nekim drugim motorima ili je ubacivan iskljucivo i samo u 2.4 abarth? Isto pitanje vazi i za onaj veliki displej u boji koji sam, takodje, video, do sada, samo na 2.4 abarth modelima.

Da li postoji neka dizel verzija mozda sa jednom od ovih karakteristika (ekran ili menjac ili oba mozda)i da li se nesto od toga ugradjivalo u 1.6 ili 1.8 benzin verzije?

To je ono sto mene interesuje jer nikako ne mogu da nadjem neki link koji daje sve predispozicije Stilo modela i sta se u koji model ugradjivalo...

Hvala Vam puno na pomoci.

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav komsija sto se tice menjaca ne znam da lise ugradjivao u neke druge modele a sto se tice navigacije to je zavisilo od nivoa opreme.Kod mene je dinamic oprema sa navigacijom i kozom, motor je 1.8.Potrazi malo po internetu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Menjač je išao samo uz 2.4 Abarth

Veliki displej "connect nav" (CD, MP3, navigacija, telefon) je išao uz sve druge motore,

kao i sva druga oprema: kožni enterijer, aut. klima, tempomat, parking senzori ....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jedino što mogu ja da ti potvrdim je onaj info za registraciju, 50k možda malo i preko toga zvuči kao tačan podatak zapravo mogu da potvrdim da je za 2,7 registracija oko 120k din :wallbash:

Ja sam isto bio zainteresovan za stilo ali onu stariju varijantu što ima oštrije linije, i čini mi se da se onaj veliki displej koji pominješ (digitalna klima, navigacija, radio...) ugrađivala samo u abart modele, ni u jednom drugom modelu nisam ovo video... (Edit: evo kažu kolege bio i u drugim modelima, sad koliko su ti zastupljeni kod nas???)

Inače koliko sam primetio abatri su sad relativno pristupačni cenom, što zbog visoke registracije što zbog podatka da su veći potrošači...

Edited by Sirius9

Share this post


Link to post
Share on other sites

Citao sam na dosta mesta samo prituzbe na taj menjac u abartu tako da mu to nije prednost vec mana.A ni motor ne ide nesto impresivno s obzirom na potrosnju i cenu registracije:)Moj ti je savet da ga zaobidjes u sirokom luku,ali odluka je na kraju ipak na tebi.Pozdrav.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cao hteo bih da kupim Fiat stilo abarth pa me interesuje da li neko od vas ima iskustva sa tim autom i koje su mu dobre i lose strane posto ono sto sam dosad citao i slusao mi govori da ima ljudi koji su prezadovoljni njime do onih koji i ga najradije zapalili :laughing:. Hvala unapred....

Edited by neshaoct
prebačeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Problem je samo što ih kod nas ima mnogo koji su baš krševi. Ako si spreman da daješ 450 eura na registraciju i ubodeš dobar primerak, bićeš sigurno i ti jedan od tih koji su zadovoljni :thumbup:

Edited by SikterBre

Share this post


Link to post
Share on other sites

ima ljudi koji su prezadovoljni njime do onih koji i ga najradije zapalili :laughing:

Veruj mi da je vecinom tako i za bilo koju drugu varijantu Stila, u zavisnosti od predistorije konkretnog primerka. Naslusao sam se svega i svacega. Pretrazi malo po forumu, pricalo se o tom 2.4 motoru, donekle problematicnom Selespeed menjacu, itd.

Malo ih ima, evo znam coveka koji ga je relativno skoro kupio (ali 5v), pa mozda dobijes informaciju iz prve ruke: http://www.fiat-lanc...showtopic=56445

Imao je i jedan 3v: http://www.fiat-lanc...showtopic=51315

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kao sto kazu, za svaki auto imas takve price, nebitna je marka, samo trazi dobro ocuvan primerak sa pristojnom servisnom istorijom i jos kada bi bio manuelni i milina. Nemoj da te povuku ovi krsevi od 1700-800e, nesto neverujem da moze da to valja...Za registraciju po meni nije neka strasna cifra, ipak kad pogledas to je nekih 20 000din vise od jtd-a, ili pak na invalida ako mozes...Ja jedino sto sam cuo lose o tom autu je da mnogo trosi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav svima, videh pre par dana ovaj

 

cxcb14050.jpg

http://www.polovniautomobili.com/oglas4453773/fiat_stilo_abart/

 

pa me zanima sta mislite o tome ? Svestan sam sta sve nosi kupovina ovakvog automobila i kakve nedace mogu da me snadju, ali cena je vise nego privlacna, samo da ne bude posle  :wallbash:  
Po meni izgleda bas lepo ocuvano, koza nije izguzvana i odrana, tasteri na navigaciji su bez ostecenja, pedale takodje, osim prednjeg branika nista mi ne deluje sumnjivo, bar na slikama. Ima li ko sta da doda ?  :coffee:

Edited by neshaoct
dodao printscreen & spojio temu

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...