Jump to content
FAS Goran
Guest 10757

Kupovina Stila Abarth

Recommended Posts

Guest 10757

Planiram da uzmem FIAT Stilo 2.4 20V Abarth , pa me interesuje da li ima nekih posebnih sitnica na koje bi morao da obratim paznju?

Share this post


Link to post
Share on other sites

sem rezervoara :) treba da znas da im crkavaju centralni kompjuteri (il tako neki kompjuteri) koji su jako skupi, a oni kad crknu blokiraju ceo auto.

ja sam hteo da kupim jednog abarth-a i kad je stigao u BG, nije hteo da upali, dam mu kontakt, upali se sve na 2 sekunde i onda se ugasi, a nikako nije hteo ni da zavergla...bili moj majstor i od tog lika sto uvozi, nije mu bilo spasa, rekli mi da mu treba zamena tog nekog kompa sto je oko 1000 eura...i onda sam chuo priche da se jos nekome to desilo....tako da, tu treba biti obazriv

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uglavnom je jedini pravi savet - zaobiđi taj auto. Veliki deo njegovih komponenti apsolutno nije u stanju da prati maltretiranje koje je preživeo kod prethodnog vlasnika.

Stilo u osnovi nije trkalica, iako će ti ponuditi pregršt gripa i udobnosti u isto vreme, i kakav god motor unutra da stave, to ne može da promeni njegove osnovne crte i to da je poprilično težak autić.

Moja topla preporuka je da juriš očuvan i opremljen MultiJet sa 16ventilskom glavom, čak i bez čipovanja može vrlo lepo da se nosi sa Abartom, a mnogo je manja verovatnoća će ti praviti bilo kakve ozbiljne probleme.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Treba obratiti paznju da ne kupish sluchajno takav primerak.

Idi na varijantu sa 1.8 16v motorom ili mjet.

Mnogo je zahvalniji u pogledu odrzavanja, nema glupog selespida koji samo umanjuje poentu zbog koje taj auto ima 170 konja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

...1.8 16v i nije nešto posebno u Stilu kad su u pitanju performanse, razlika 0-100Km/h u odnosu na 1.6 16v je 0,5s.

Ali zato po gradu pije od 11,5 L

Od 2004. godine je izbačen iz ugradnje u Stila.

M-Jet je već druga stvar ako gledaš performanse koje ima Abarth, jer 1.8 16v ipak ne može ni blizu toga... :cool:

Najjači M-Jet, ali samim tim i najskuplji Stilo jer su to najmlađe serije, ima 150 KS...i fabričkih 8.8 do 100 Km/h, dok Abarth ima fabričkih 8.5...

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest 7459

Moj savet je ako bi vec da ga uzmes, zaobidji one sa selespeed menjacem.... Trazi manuelnog abartha...

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest 7459

Pa vredi da pokusa, mozda bude imao vise srece :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest 10757

Hvala svima na odgovorima.

Pa sto se tice rezervoara vec imam HGT-a tako da sam na to navikao...

Manuelni menjac nije moguce pronaci, trazio sam dosta...

Sto se tice odrzavanja, pa verovatno bi uzeo stranca ( mislim da je bolje odrzavan i nije ocerupan (skidani spojleri i td. ) ) i naravno da bi proverio da li je ispravan pre nego sto ga kupim.

Obzirom da sada imam HGT-a, jako bi se tesko navikao na auto sa manje konjskih snaga, a i ipak to je dosta tezi auto. Jedino sto stila ubija selespeed menjac.... Tako da nebi imao performanse koje mu dolikuju sa tolikom snagom.

Sad kada ste rekli da im crkavaju centralni kompjuteri, moracu da razmislim. :roll: A i citao sam da jej ogibljenje/vesanje kao na obicnom stilu, bas cudno sto to nisu menjali, ipak je ovo kao neka sport verzija... Na HGT je vesanje i nosenje drugacije nego na obicnom bravu.

Moracu dobro da razmislim, nebi bilo zgodno da mi rikne komp od 1000 eur.... I da razmislim o 1.8 16v motorom... Nebi uzimao dizela.

A i jos jedna stvar, unutrasnjost je kod Abarth-a dosta lepsa. :) Cini mi se da ima veci displej od kompa, a i brzinomer je lepsi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

...to i jeste glavna prednost Abartha, jer je njegova oprema daleko najbolja u odnosu na bilo koju drugu verziju...

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest 10757

Ali sam primetio da vecina dolazi bez becnih spojlera, sto je velika steta..

Da li neko ima ideju gde bi mogli da se kupe, mozda delta... deratori...

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest 10757
u delti imas pragove, 16 soma po komadu :)

Uuuu al su jeftini...Kakvi deratori.. Gledao sam u Italiji je komplet oko 150 eur. na ebay.it .... Strasno

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest 10335

Pozdrav sistemku, a i ostalima

Evo da ti kažem samo par mojih iskustava sa 1,8 stilom.

Ja sam baš baš zadovoljan sa svojim autićem. Za ovih pet meseci kako ga imam i pređenih 17.000 km do sada sa njim, ništa mi se nije (kuc, kuc) desilo, niti otkazalo. Dobro, ja baš i nisam neki sportista, ali autić baš može da povuče. Možda nije kao tvoj HGT, ali ipak je za cca trećinu (30) ks jači od 1,6 i cca 15 km/h maksimalne brzine brži. Vidim da ti je trovrata verzija draža, a 1,8 u verziji sa troje vrata po fabričkim normama ide 202 km/h, ubrzava do 100 za 9,9 i u vangradskoj vožnji troši 6,1 l/100km. E sad zavisi od pojedinačnih afiniteta šta kome treba ili mu se sviđa, ali meni baš paše 2,5 okretaja upravljača od krajnje do krajnje tačke. Čini mi se upravljač mnogo neposredniji nego npr. slabije verzije koje imaju 2,9 okretaja. Ako te nešto konkretno zanima pitaj ili šalji pp.

Pozdrav

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne znam to za ECU. Mene je tako uplasio lik za Mondeo kad sam ga kupovao. Njemu je riknuo ECU i bilo mu je maltene jefinije da uveze slupanog Mondea iz Nemacke, da skine ECU jer su mu u Grandu trazili 2.000 evra. Jos je ostatak kola prodao za delove.

Abarth je dosta atraktivan auto, al ti treba dubok dzep, sto za gorivo, sto za registraciju, pa odrzavaje...ali, ako volis...

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest 10757

Hvala na savetima, ali 1.8 nema opremu kao Abarth... Jednostavno, moja je filozofija da je automobil sa sto jacim motorom bio u startu ( iz fabrike ) dosta skuplji nego auto sa slabijim motorom, sto zbog opreme, a sto zbog motora... I sad, ako za iste pare mogu da uzmem auto koji je za 4-5000 eur. kostao skuplje nego slabiji model, sto da ne....

Sto se tice potrosnje, pa po katalogu on je tu slican HGT-u, tako da se tu nebi mogo poremetio... Registracija jeste skuplja, ali i za HGT nije jeftina...

Naravno, on ima i milion mana... Prvo ako svaki dan ides na posao i vracas se sa istog ( u Beogradu ) to zna da bude veliki problem sa potrosnjom, moze da popije i celu platu..Odrzavanje je skuplje, pa samo jedna guma je duplo skuplja od neke prosecne za JTD-a, ali i lepse izgleda, a i lepse leze u krivinama... :) ...A da ne govorim o tome ako menjac rikne.... Takoce je takav auto dosta tezeeee prodati nego nekog malog potrosaca. Ovo kazem zato sto onaj ko kupuje potrosaca od 14 litara, sigurno moze sebi da priusti i bolja kola...

Ja ne spadam u vecinu ljudi koji moraju 2x dnevno da idu po guzvi na posao i td.. Privatnik sam i sve zavrsavam na laptop-u... Inace u suprotnom sigurno nebi mogao da vozim potrosaca od 14 litara..

Takoce ako idete na duzi otvoren put, a svako od nas makar jednom ili dva puta godisnje ide autom na odmor i td... Je neuporedivo bolje kada imate auto sa jacom masinom, ne zbog brze voznje, vec zbog same lagodnosti pri voznji... ;)

I jos jedna stvar koja nije proverena, a to je da se jaca masina lakse bori sa tezim autom, a to znaci da se i manje trosi ( ne mislim na gorivo, vec na same delove ). ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ali sam primetio da vecina dolazi bez becnih spojlera, sto je velika steta.

Prve serije Abartha nisu ni imale pragove, samo poznate 17" felne, finu opremu i 2.4 pod haubom ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Drugari , hteo bih da vas zamolim nesto ?! Hteo bih da kupim ovaj auto :

http://www.polovniautomobili.com/oglas614841/fiat_stilo_abarth/

e sad stanje stvari zvuci ovako ;) ... lik hoce zamenu da mu ja dam mog Brava i doplatim kes , e sad :

1. Kolika bi bila neka realna doplata koju bi ja trebao da mu ponudim za ovaj auto (rekao mi je da su odradjeni servisi , atest plina bla bla , sve u svemu kaze lik da je auto u extra stanju) ?!

2. Neko vase licno misljenje o ovome modelu , znaci koliko je taj automobil pouzdan , kakav je za odrzavanje , kakav je taj polu-automatski menjac i sl. stvari ?! Sve sto znate iz vaseg licnog iskustva ili iz iskustva drugih ljudi koji ga voze ?!

3. Da li je ovaj model iz 2002. dobar , jer mislim da sam negde procitao da je model iz 2001 totalno promasena serija (mada nisam siguran za ovo :D )

4. I da li bi mi to bila pametna investicija ...

Nadam se da ce te mi odg. u sto vecem broji i u sto kracem roku sa vasim savetima i misljenjima ... jer bi trebao za vikend da odem da vidim kola ... pozdrav unapred hvala !!

Share this post


Link to post
Share on other sites

1. Sudeci po cenama Brava tvog godista po oglasima, doplata bi trebala da bude od 1000-1500 evra(ako prodajna cena ostaje ista i ako je realna za Abartha).

2.Kada sam jurio Stila da uzmem Abarth je bio u opticaju, ali sam odustao na kraju jer sam jureci po netu video da nije bas jednostavna stvar oko servisa i cene delova. Mada za ovo bolje da ti jos neko odgovori ko vise zna. :)

4.To ti najbolje znas. :)

Izracunas otprilike koliko prosecno predjes km i koliko Abarth trosi(racunaj da li vise vozis po gradu ili po otvorenom), puta cena benzina ili gasa pa vidis koliko to izadje mesecno, plus registracija, i jos oko delova i servisa sto ce te cekati nekad verovatno. Proveri cene onih stvari koje najcesce odlaze zbog nasih puteva i odredjenih potrosnih stvari(plocice, diskovi, kvacilo itd itd). Kad to otprilike izracunas, onda ces videti imas li para za to planinarenje ili ne. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

2. Motori zahtevaju paznju kako u odrzavanju tako i u eksploataciji. Delovi su skuplji u odnosu na slabije modele. U principu su super motori ali se mora voditi racuna. Znaci visoko kvalitetna ulja i normalna neka voznja. Menjaci su ima problem,ali ne oni nego robotika koja ih opsuzuje. U stvari je to najobicniji manueleni menjac sa nabacenom robotikom koja upravlja radom biraca brzina i cilindra kvacila. Skoro sam na jednom izvadio robotiku i namestio birac i pedale. Sad se vozi normalno. Ostalo je da na tabli prijavljuje problem sa menjacem ali auto dobro ide.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala na odgovorima , nadam se da ce ih biti jos ... jer bih hteo da cujem jos misljenja , jer meni nije hitno da prodam auto , jer Brava sam sredjivao za sebe i sve odradio - tako da znam da imam dobar i pouzdan auto pa ne zelim da se zalecem odmah ... jedino zbog brzine , koju Abarth poseduje heheh :))))

a reci mi samo koliko je kostala zamena te robotike ... i da li to cesto riknjava ;-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja ga u zivotu ne bih uzeo jer.....

Trosi ko sumanut a ne ide tako i zasto da dajem preko 50000 din za registraciju za auto koji trosi oko 15 litara benzina.

Ja ne mogu da prodam extra Lybru 2,4 JTD koja je realno auto za Stilo i koja ne prelazi 8 litara dizela a ide ko taj Stilo Abarth.

Kod Stila ti vazi pravilo-1,6 16V ili 1,9 JTD odnosno 1,9 M-Jet.

Share this post


Link to post
Share on other sites

1. Ne verujem da će ti neko dati Abarth-a u zamenu za bravo i samo 1K do 1K5 evrića. Ako pristaje na to znači da pored skupog održavanja i enormne potrošnje goriva (sve što ide brzo mora i da troši mnogo) još nešto nije u redu, drugim rečima - vlasnik je shvatio da je bilo dosta kurebecanja bez pokrića (love).

2. Poluautomatski menjač (selespeed) ume da zavije u crno. Često strada hidraulična komponenta. Ako nije održavan pravilno (ovlašćeni servisi i pre svega originalne komponente) biće skupo.

3. Skupa registracija.

4. Da si rođeni vozač Abarth-a ne bi tražio savet ovde, kod kupovine ovakvog automobila nema razmatranja isplativosti, održavanja i sličnih racionalnih gluposti. Ovo se kupuje kad nemaš para za Lambo ili Ferrari a `oćeš da ti svi zavide u kraju.

5. Prilkom izbora polovnog automobila obrati pažnju i na vlasnika. Kad neko auto slika u svom dvorištu a iza se vidi oronuli poljski klozet ne možeš da očekuješ mnogo od auta.

6. Pošto se sve svodi na količinu para u slamarici preračunaj se sam da li si kreditno sposoban.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...