Jump to content
FAS Goran
neshaoct

Izgled novog Fiata za Kragujevac najstroža tajna

Recommended Posts

To je samo maska koja prikriva konačni oblik karoserije.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pojma nemam, vidi se odraz sedišta :) ako je maska onda je baš sjajna :D a stub je svakako preširok, sve i da bude providan između ta dva stuba praktično kao na mercedesima nekim opet je to sve preširoko...ionako i na puntu kad skrećem u jaču i dugu krivinu izbacujem glavu unapred ili unazad kao da zagledam nešto :evil:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Šta znam, meni je simpatičan, ali mi ne deluje revolucionarno, ovakvih auta ima na tržištu odavno...čak štaviše deluje mi kao kopija Toyote Yaris, a toliko će i da košta verovatno, pa bih se ja bez dvoumljenja odlučio za nekvarljivu Toyotu

image.jpgal_Volante_Febbraio_2012_Page_016.jpgal_Volante_Febbraio_2012_Page_017.jpg

Edited by Oktopod

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisu ista kategorija. Slicnost se zavrsava na boji.

Ne znam po čemu nisa ista kategorija kad su dimenzije približno iste a bogami i izgled..možda ne liči kao kopija, al htedoh reći da nije ništa neviđeno i da SLIČNIH automobila ima već decenijama

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa i ako nisu ista kategorija, mogu da budu slični.

Share this post


Link to post
Share on other sites

mislim da je ovaj novi duzi od jarisa oko 25-30 cm i da je u klasi aurisa a ne jarisa

a krov i zadnji deo me podsecaju i na novu fabiju

Edited by iggyboy

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisu ista kategorija. Slicnost se zavrsava na boji.

Ne znam po čemu nisa ista kategorija kad su dimenzije približno iste a bogami i izgled..možda ne liči kao kopija, al htedoh reći da nije ništa neviđeno i da SLIČNIH automobila ima već decenijama

Ti ocigledno znas nesto sto niko drugi ne zna? Imas dimenzije novog Fiata? Ili si vidovit?

Nisu ista kategorija iz vrlo jednostavnog razloga - nisu ista kategorija! Nisu ni iste velicine.

Opet imas misljenje o necemu sto si video samo na slikama i to maskiranim.

Mozda da stave i u Yarisa ono veliko "ogledalo" na A stub, kako bi dobili vizuelno vise prostora...a, sta mislis o tome?

Btw, svi automobili su slicni i postoje vec decenijama. To se naziva "Trend". Niko ni ne pokusava da napravi nesto nevidjeno, posto to obicno zavrsi kao propast.

Ali i dalje pokusavam da skapiram na osnovu cega si ti dosao do zakljucka da je kopija Yarisa. Evo, gledam vec neko vreme i ne mogu da ustanovim sta je u pitanju.

a krov i zadnji deo me podsecaju i na novu fabiju

Krov te potseca, posto i nova fabia ima varijantu sa belim/crnim krovom.

Zadnji deo nema bas mnogo dodirnih tacaka, vise lici na Mini Countryman-a

image.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Btw, svi automobili su slicni i postoje vec decenijama. To se naziva "Trend". Niko ni ne pokusava da napravi nesto nevidjeno, posto to obicno zavrsi kao propast.

Toliko si istrolovao da bi na kraju rekao isto što i ja, tačnije složio si se...navrzo si se na mene od one teme sa buđavim Iphoneom pa to ti je, samo da je kontra.

Meni liči na kombinaciju već viđenih, na kraju si i ti to rekao i ne kapiram šta šiljiš vunu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa, i tvoj Punto je kombinacija već viđenog, npr. nije on prvi automobil na svetu sa uspravnim zadnjim svetlima, može se reći da su to iskopirali sa Renault 5 modela... :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Istina. Ali ja ti sad ne iznosim neke argumente nevezane za to što si rekao da bih na kraju rekao isto što i ti. Ja sam očekivao nešto neviđeno, eto.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Btw, svi automobili su slicni i postoje vec decenijama. To se naziva "Trend". Niko ni ne pokusava da napravi nesto nevidjeno, posto to obicno zavrsi kao propast.

Toliko si istrolovao da bi na kraju rekao isto što i ja, tačnije složio si se...navrzo si se na mene od one teme sa buđavim Iphoneom pa to ti je, samo da je kontra.

Meni liči na kombinaciju već viđenih, na kraju si i ti to rekao i ne kapiram šta šiljiš vunu.

Poredili ga ovde ljudi sa raznim automobilima, sa razlogom i osnovom pa se nisam bunio, ali tvoje poredjenje je potpuno besmisleno!

Lepo sam ti objasnio sta mi smeta - uporedio si novi model sa Yarisom, a niti lice, niti su ista klasa, niti ista velicina, niti imaju zajednickih detalja (osim broja tockova, vrata... i sl.), ne znam o kakvom trolovanju lupas.

Takodje mi smeta i ovo:

...pa bih se ja bez dvoumljenja odlučio za nekvarljivu Toyotu

Donosis sud o necemu sto se jos nije ni pojavilo, ne znas kakvo je, ne znas koliko je, ne znas maltene nista. Mislim, nemoj pogresno da me razumes, kupuj ti sta hoces za svoje novce, samo nemoj da siris neosnovane predrasude.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Potpuno je besmisleno što MENI liči na Yaris, a ostali koji su ga poredili, e uboli ga baš eno onaki isti!

Sud sam doneo o Yarisu, ne o ovom autu, to nije moj sud već opštepoznato stanje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Izmedju dva automobila odaberes jedan - to je sud, a ne opstepoznato stanje.

Ako o jednom znas nesto, a o drugom jos uvek bas nista i unapred odaberes - to je neosnovani sud ili subjektivna odluka zasnovana na predrasudama.

I odma da ti kazem... i Yarisa ces syebati kao i Punta ako ga budes vozio non stop na 6000 obrtaja :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kad sam rekao "nekvarljivi Yaris" mislio sam upravo na to - nekvarljivi Yaris i to je sve. To su rekli stručnjaci i vlasnici, aj nađi mi u oglasima jedan Yaris :D da ne idemo opet u priču pouzdanosti Fiata, prosto on još uvek nije u narodu stekao renome pouzdanog auta, znam mnogo ljudi koji imaju Punta, neki su kupili i nove pa i nisu nešto prezadovoljni, a devojka je imala Yarisa, kad ga je kupila imao je 5 godina, vozila ga još 3 i ama ništa nije menjala na njemu sem potrošnog materijala. Kupila ga od prvog vlasnika, kvačilo je bre bilo fabričko, nosači motora, amortizeri, ma da ne pričam, a eno punto sekcija raste iz dana u dan, pola kvarova čisto tipski za punta, koji su tipski kvarovi na Yarisu? NEMA.

Punto se meni kvari jer je star 10 godina i prešao je 260.000 kilometara a za tako nešto nije predviđen i tako nešto je i očekivano, čak šta više, jako se malo kvari za tako "star" auto, već polako otkazuje jedno po jedno što nije menjano od kad je izašao iz fabrike...ali svejedno nervira što svako malo ima nešto, i to je uvek nešto zbog čega "ne mora odmah da se menja, ali ako si planirao na put ovih dana, nemoj"... a odavno on nije osetio 6000 obrtaja :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prvi yaris je bio odlican i zahvaljujuci njemu taj model ima reputaciju nekvarljivog. Vec sledeca generacija koja se proizvodila u Francuskoj je mnogo losija i kvarljivija, stradanje letve volana je tipski kvar.

A za tu prvu generaciju sam pre godinu i po trazio nosace motora, 1.0 motor. Bukvalno nigde u Srbiji, ni na otpadu ni kao aftermarket varijantu nisam mogao da nadjem taj deo. Dva komada u MAG-u su kostala 15.000 dinara.

p.s. ovo ce biti obrisano sa ostalim off-om jer mu u ovoj temi nije mesto.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kad sam rekao "nekvarljivi Yaris" mislio sam upravo na to - nekvarljivi Yaris i to je sve. To su rekli stručnjaci i vlasnici, aj nađi mi u oglasima jedan Yaris ...

Ma nikada ja nisam to osporio. Cak sam i sam 100 puta rekao da je mozda najpouzdaniji auto u klasi, nije u tome poenta - Ti si otpisao novog Fiata pre nego sto se uopste i pojavio i plus sto uopste nije ista klasa.

A i ovo sto kaze Woodoo za novije verzije Yarisa stoji.

U svakom slucaju, slazem se da treba ocistiti temu od offtopica.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.

 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...