Jump to content
FAS Goran
neshaoct

Izgled novog Fiata za Kragujevac najstroža tajna

Recommended Posts

fiat%20l0%205.jpg

Predstavnici državnog vrha Srbije prisustvovali su danas u Kragujevcu silasku sa trake prvih primeraka novog Fiata i tada je rečeno da se izgled automobila drži u tajnosti. Ipak, italijanski sajt Alvolante.it je uspeo da dođe do nekoliko odličnih fotografija... Kao što je poznato, ovaj novi Fiatov model imaće premijeru početkom marta 2012. godine na Salonu automobila u Ženevi, dok bi proizvodnja trebalo da startuje krajem maja 2012.

fiat%20l0%2050.jpg

Automobil predstavlja zamenu i za Fiat Ideu i Lanciu Musu.

fiat%20l0%20501.jpg

Novi model će se proizvoditi u verzijama sa 5 i 7 sedišta (ovaj potonji stiže 2013. godine), dok će se u ponudi motora naći dva benzinca i dva dizelaša.

fiat%20l0%2050111.jpg

fiat%20l0%205011.jpg

fiat%20l%20zero%203444.jpg

fiat%20l%20zero%2034.jpg

To su benzinci 0.9L TwinAir turbo sa 85KS i četvorocilindrični 1.4L sa 95KS, kao i dizelaši 1.3L sa 95KS i 1.6L sa 120KS, svi sa Stop&Start sistemom.

Što se cene tiče, sajt Alvolante pominje cifru od 16.000 eura...

preuzeto sa - Auto Blog

Share this post


Link to post
Share on other sites

^^^ To što pokazuje quattroruote nije novi model, niti liči bilo šta više od nečega što bi bilo ko mogao da napravi u photoshopu.

Pogledaj npr. samo zadnji stub, koliko je širok kod modela iz Kragujevca, a koliko na renderu skoro i da ne postoji (ne bukvalno, nego je trećinu prave širine). Ista je stvar i oko dužine automobila...

Alufelne su na ovom modelu iz KG-a dobre, samo ne znam da li takve već postoje. :thumbup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Odavno nisam video točak na 5 šrafova...čini se da je felna bar 16 coli.

a i visina krova mu je znatno povećana.....Od vrha glave, pa do plafona ima bar jedna visina glave, što je znatno!

mladja.jpg

gospodin Dinkić dtvrdi da ga je prvi video prošle godine u Torinu, mada lično verujem da je video, ali ne ovaj model.

Edited by Damjanović

Share this post


Link to post
Share on other sites

^^^ To što pokazuje quattroruote nije novi model, niti liči bilo šta više od nečega što bi bilo ko mogao da napravi u photoshopu.

Pogledaj npr. samo zadnji stub, koliko je širok kod modela iz Kragujevca, a koliko na renderu skoro i da ne postoji (ne bukvalno, nego je trećinu prave širine). Ista je stvar i oko dužine automobila...

Alufelne su na ovom modelu iz KG-a dobre, samo ne znam da li takve već postoje. :thumbup:

Ljudi iz Fiat-a su rekli da je najnoviji model po izgledu najblizi Qattroruote-ovom renderu od svih koji su se pojavili u javnosti. Tako da sam mislio da je to otprilike to. Trebao bi samo da bude malo zaobljeniji ili tako nesto. :thumbup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa, vidiš po slikama da nije.

Inače, niko nikada iz Fiata ni o jednom modelu nije rekao kako će izgledati pre nego što se pokaže javnosti. Nikada ne ulaze u špekulacije i ne komentarišu razne rendere. Tako rade i ostali.

Uglavnom, prednji deo liči što i nije teško pogoditi, jer svi Fiatovi aktuelni modeli ili liče na Grande, ili na Fiat 500. Visina je dosta različita, što je opet normalno kada se ima u vidu namena novog modela. Zadnji stub je totalno drugačiji, za prednji nešto pričaju da će ceo biti stakleni kako bi se imala maksimalna vidljivost...ko zna šta je istina. :thumbup:

Videćemo...

EDIT: Možda je i ovo što vidimo od danas varka, možda su npr. ove crne maske namerno tako zalepili pozadi da ispada da je sa širokim stubom, a ustvari su prelepili i deo stakla i deo lima namerno kako bi dobili širinu...ko zna.

Share this post


Link to post
Share on other sites

fiat_l0_50.jpg image.jpg

Na ove dve fotke se jasno vidi da postoji staklo preko A stuba. Mislim da render Quattroruotea nije ni izbliza tacan. Auto ce biti mesavina nove Pande i 500-ke, kroz oblik Minija Countryman. Jedino mi sa ovih slika nesto neupareno izgledaju "cetvrtasti srpovi" oko tockova i jajasta forma farova. Moji drugari koji rade u FAS-u nisu odusevljeni izgledom kola.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moji drugari koji rade u FAS-u nisu odusevljeni izgledom kola.

Pa nisu nešto ni ovi "drugari"... pogledajte foto galeriju na: http://www.tanjug.rs/fotodet.aspx?galID=50681 kako su svi nešto izbezumljeni i zblanuti.

Tanjug je inače imao ekskluzivno pravo da snima današnju posetu državnog tima Fijatu. Zato su se ostale medijske kuće i bunile.

Share this post


Link to post
Share on other sites

i u citroenu c3 imate za jos jednu glavu do plafona a nije toliko velik auto.a meni isto najvise lici na miks fiata 500 i minija

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne svidja mi se pristup da od 500 prave 2 klase veci auto. Za ovo su trebali da kao osnovu uzmu Grandea, kao što su i uradili sa proslom Ideom.

Ovako dobili smo samo naduvani 500, koji izgledom realno nema sta da trazipored ix20, Venge, Merive.

Enterijer mi se vec svidja, evolucija nove Pande.

Ili su htjeli da ožive prvu Multiplu, pa da ponove sličnu priču kao i sa 500.

8328547_640_0.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prema mojim informacijama iz FAS-a buduci model ce izgledati bas kao model sa slike. Isti izvor je odusevljen enterijerom, ali je rekao i da ce cena biti oko 13.000. Duzina cini me se oko 4,2 metra.

Po decembarskom "Quattroruote" magazinu novi MPV iz Kragujevca će ovako izgledati:

La nuova monovolume - Fiat Ellezero

novamultiplapage1y.th.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Najbolje bi bilo da su ponovo vratili u proizvodnju tristaca.

zastava_1300_1.jpg

To bi islo kao alva :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl:

Edited by MISHONNIUM

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa "Trile" vec postoji i zove se Linea. Skoro sam naleteo negde na netu da se Trile u nekim zemljama prodavao pod imenom Linea.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne svidja mi se pristup da od 500 prave 2 klase veci auto. Za ovo su trebali da kao osnovu uzmu Grandea, kao što su i uradili sa proslom Ideom.

Ovako dobili smo samo naduvani 500, koji izgledom realno nema sta da trazipored ix20, Venge, Merive.

Enterijer mi se vec svidja, evolucija nove Pande.

Ili su htjeli da ožive prvu Multiplu, pa da ponove sličnu priču kao i sa 500.

8328547_640_0.jpg

Ovo je Fiat 600 Multipla, sam po sebi, Fiat 600 je veci od Fiat 500 ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne svidja mi se pristup da od 500 prave 2 klase veci auto. Za ovo su trebali da kao osnovu uzmu Grandea, kao što su i uradili sa proslom Ideom.

8328547_640_0.jpg

Pa "L zero" jeste na platformi 199, a to je Grande Punto. Kutijca gore liči na 500-tku, ali raspon tockova, medjuosovinsko rastojanje, shema oslanjanja je sa Grandea.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Plod ljubavi Pande i 500-tke na steroidima :D

Podseca me dosta i na novi C3 Picasso (koncept, dimenzije, oblik i neki detalji), a sudeci po raznim nekim najavama i "pojavama", ova "pretpostavka" izgleda zaista nije daleko od pravog izgleda L Zero.

The_New_Citroen_C3_Picasso_car_wallpaper.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ima sličnosti sa novim modelom MINI COOPER.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.

 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...