Jump to content
FAS Goran
neshaoct

Izgled novog Fiata za Kragujevac najstroža tajna

Recommended Posts

fiat%20logo.jpg

Izgled novog modela Fiata čija će test proizvodnja početi za godinu dana u kragujevačkoj fabrici automobila najstroža je tajna. Italijani zapravo sve za sada kriju jer žele da široj javnosti premijerno prikažu iznenađenje na nekom od budućih velikih međunarodnih sajmova automobila.

Novi model nalazi se u specijalno obezbeđenom salonu dizajn centra u Torinu. Prilikom nedavne posete ministra ekonomije i regionalnog razvoja u Vladi Srbije, srpska delegacija morala je nedelju dana ranije da prijavi imena svih onih koji će doći u posetu i koji su želeli da vide torinsko čudo. Koliko je stroga procedura, ali i obezbeđenje, dokaz je da je sve vreme posete, nekoliko ljudi neprestano motrilo na članove srpske delegacije da neko ne izvadi fotoaparat ili mobilni telefon i fotografiše.

Novi model Fiatovog automobila je ultramoderno dizajniran sa krovom u drugoj boji. Dužina modela sa pet sedišta je četiri metra i 15 centimetara, a modela sa sedam sedišta ima oko 4.4 metra. A što je najvažnije, ima i odličan pregled vožnje.

Italijanski proizvođač intenzivno potpisuje ugovore sa isporučiocima opreme koja će u narednih godinu dana biti montirana u kragujevačkim halama. Planirano je da osim postojećih hiljadu radnika u ''Fiat automobili Srbija'' bude uposleno ukupno 2.433 radnika.

preuzeto sa - Auto Blog

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovo su neka nagadjanja kako bi trebalo da izgleda nova Fiat Multipla :rolleyes: ,koja bi mozda mogla da bude model sa 7 sedista :whistle:

Fiat-Multipla-Stehrenberger-f498x333-F4F4F2-C-9f0bb9b3-322968.jpg

Edited by mik

Share this post


Link to post
Share on other sites

Likovno mi bilo omiljeni predmet u skoli :yes

Inace koliko sam shvatio na netu,ovo su neka nemacka nagadjanja :huh: o izgledu nove Multiple :p .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moramo biti svesni da je vreme automobila od 5 ili 6 hiljada € daleko iza nas... od sada će sve teže biti kupiti auto jeftiniji i od 7000€... Osim naravno TATA Nano koji je $1500 :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Upavo i mislim na to. Cena vozila od 15.000 i nije neki problem, ukoliko je prosečna plata 15.000/12= 1.250e. Medjutim, naša je 4x manja. Ne vrišti za džabe ministar ekonomije da je neophodno povećati plate i to ne samo u budžetskom sektoru - nego svugde. Jedina šansa da se to desi je smanjenje državnih nameta, a bez državnih nameta nema vraćanja dugova MMF-u...Naravno, pod pretpostavkom da u ovoj zemlji počne neka proizvodnja, a ne kafići, patike, trgovina, "premeštanje para sa jednog na drugo mesto".

ps(nisam član ni jedne političke stranke - za sada...život je predamnom thumbup.gif)

Edited by Damjanović

Share this post


Link to post
Share on other sites

I novi punto je premija za obicnu srpsku porodicu.A i on je nedostizan san vecine.Ovi multivanovi od 15+ evra ima na prste da se nabroje koliko ce se prodati ovde u unutrasnjosti.Samo u izvoz....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jedno mi je drago,a to je da ce dosta ljudi dobiti posao poshto prochitah da ce povecavati radnu snagu :)

Inache,ako to bude multipla,onda ce to biti veliki skok,sa najruzhnijeg automobila,na mnooogo lepshi :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Po decembarskom "Quattroruote" magazinu novi MPV iz Kragujevca će ovako izgledati:

La nuova monovolume - Fiat Ellezero

novamultiplapage1y.th.jpg

novamultiplapage2.th.jpg

novamultiplapage3.th.jpg

novamultiplapage4.th.jpg

novamultiplapage6.th.jpg

novamultiplapage7.th.jpg

novamultiplapage8.th.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

a meni je ovo teška glupost..što nisu napravili neki normalan auto.. <_< još ako mu odrape cenu... :whistle:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije valjda da verujete da će baš tako izgledati. :whistle:

Krenite od toga koje modele treba da zameni. Znate da moraju postajati i varijante sa 7 sedišta. Eto vam bar podataka o dimenzijama i vidite uklapaju li se ovi renderi. :thumbup: Dovoljno je što koriste naziv L0 da bi sve bilo neozbiljno...to je samo kodni naziv koji nema veze sa budućom tržišnom oznakom, svi modeli su se u jednoj fazi zvali LO, Form 0 i sl... :thumbup:

Evo, pročitajte prvu rečnicu u predstavljanju Stila:

http://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?showtopic=31415

Share this post


Link to post
Share on other sites

pa pretpostavljam da neće baš tako izgledati, ali što se mene tiče treba baš dosta drugačije da izgleda da bi mi se dopao..mada, opet, ukusi su različiti, vidim po komentarima da se ljudima sviđa.. :thumbup:

a sad pročitah na blicu da će cena biti od 10000 do 15000, pa mi se još manje sviđa.. <_<

sa tom cenom fiat očigledno očekuje da većinu proizvedenih komada izveze, jer čisto sumnjam da će se prodavati dobro kod nas..

što se mene tiče, nek za naše tržište prebace proizvodnju grandea u kg.. :whistle:

Share this post


Link to post
Share on other sites

...što se mene tiče, nek za naše tržište prebace proizvodnju grandea u kg.. :whistle:

Ta ideja se i meni dopada...pošto novi auto iz Kragujevca sigurno neće biti ''nacionalni'' auto, niti je pravljen da bude, niti će se masovno ikada prodavati kod nas, Grande Punto bi bio logičan izbor. Ali, do toga neće doći sve dok naše tržište bude zadovoljno sa Puntom Classic.

Kada postanemo više probirljivi i/ili kada konkurencija bude nudila nešto ozbiljnije od Logana, onda treba u tu priču da uđe Grande. Jedino ne znam da li treba i koliko treba prepravki, mogu li postojeće i nove linije u Kragujevcu ikada da sklapaju Grande...ali generalno je dobra i logična ideja da posle Punta Classic, sledeće iz Fiata što bi bilo ponuđeno kao ''nacionalno'' vozilo postane Grande Punto. :thumbsup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni se izgled sviđa, posebno što su svetla opet "okrugla" i odvojena, kao kod stare multiple, libre, fiće, minija... Dosadilo mi je da gledam te izdužene integrisane forme farova koje gotovo svi konfekcijski automobili danas imaju.

Jedino mi se čini malo teskobna ovako na slici i ne uklapa u ono što je Markione pre pričao: Da će joj glavni konkuretni biti "mazda 5" i "ford c max". Po ovome ipak će biti klasa "ford b maxa"!

Evo PDF-a onih slika koje sam gore postavio, za one koji, kao ja, ne vole da se pate sa slikama.

http://www.sendspace.com/file/0x2l84

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bas je ovakav auto juce bio na RTS dnevniku. Slikan u Kragujevcu, u krugu fabrike, sa registracionim tablicama na sebi.

Kazu u reportazi da je ocekivana cena 13-20000e - zavisi od opreme, 97% ide u izvoz. Takodje kazu da ce se PC proizvoditi i dalje u obimu 10-30000 komada godisnje u zavisnosti od traznje.

E sad, ako lazu oni, lazem i ja - samo prenosim. Al auto "od krvi i mesa" sam video...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni je simpatican, pogotovo ova verzija sa crnim krovom

U pogonima FIAT-a u Kragujevcu napravljeno je 15 probnih primeraka novog modela, koji još uvek nosi radni naziv “el zero” (L0). Proizvodnja ovog automobila počeće 2012. godine, a prodavaće se na evropskom i američkom tržištu po ceni od 10 000 do 15 000 evra, u zavisnosti od opreme.

... a prodaja na domaćem tržištu zavisiće od potražnje,...

FIAT planira da “el zero” proizvodi i u takozvanoj treking varijanti, odnosno izdignutoj crossover verziji sa dodatnim zaštitnim plastičnim elementima na blatobranima i pragovim.

... jos kad bi pravili i 4x4 :)

Ideja italijanskog proizvođača jeste da novi automobil bude zamena za modele FIAT Idea i Lancia Musa.

Kada se 2013. godine bude pojavila “el zero” verzija sa sedam sedišta, ona će na tržištu zameniti i FIAT Multiplu.

...

Kako piše Blic, glavni rivali ovog automobila biće nova Dacia Lodgy, Škoda Yeti, Opel Meriva i Ford B-Max, kao i korejski tandem Hyundai ix20 - KIA Venga.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bas je ovakav auto juce bio na RTS dnevniku. Slikan u Kragujevcu, u krugu fabrike, sa registracionim tablicama na sebi.

Gledao sam i ja Dnevnik :D i pokazali su iste ove slike, koje ustvari nisu slike nego kompjuterske kreacije. :thumbup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pri čemu je tablica na njemu BG 123 EC a ta tablica se pojavljuje na milijardu mesta kada su nove tablice u pitanju. Mislim da je taj broj čak bio i promo broj na prezentaciji novih tablica.

Share this post


Link to post
Share on other sites

:thumbdown: Znaci photoshop?

I sa cenama se frljaju. RTS kaze 13-20000e, a "izvori" Blica 10-15000e.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.

 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...