Jump to content
FAS Goran
mikisxy

Čišćenje i remont dizni / kod dizni / kvalitet dizni?

Recommended Posts

Izbuljio sam se dok sam pročitao celu temu. Motor na puntu (1.3 mjt) mi radi na leru malo nemirnije a pri potapanju gasa javlja se neka manja količina dima na većim obrtajima. Kada je auto hladan, vuče ok, ali kada se zagreje javlja se mala knedla pri dodavanju gasa. Iz zezancije sam raskačio protokomer i problem sa knedlom je nestao a i manje dimi. Stavio sam nov protokomer, motor se ponaša isto kao i sa starim (znači nije protokomer).

Odvezao sam ga na dijagnostiku (Bosh je u pitanju). Tamo su isčitali da dizna na 3 cilindru ima stvarno veliku korekciju 6. Ostale je prate sa 2. Koliko sam razumeo iz do sada napisanog na ovoj temi, problem može praviti  upravo ova dizna sa velikom korekcijom dok ove tri ostale peglaju stanje na nulu (upravo kao kod mene, kada se saberu korekcije). 

Da li problematična dizna može da prouzrokuje ovakav rad motora, tj da sa raskačenim a ispravnim protokomerom radi bolje nego sa istim zakačenim.

Zaboravio sam da napišem, čini mi se da je potrošnja goriva malo manja sa raskačenim nego sa zakačenim protokomerom. Potrošnja se kreće oko 4,5 do 4,7 litara u lokalu kod mene u Lazarevcu, znači ok je, nije velika.

Edited by vladag

Share this post


Link to post
Share on other sites

MS PK , Jedan majstor mi kaže da lambda sonda takođe prelazi u drugi režim rada kada se raskači protokomer. Da li je to istina, ima li neko tu informaciju. Egr je proveren kod Gorana, kaže da je u redu, a računam da bi mi pravio problem i sa isključenim protokomerom.

Kako se ponaša auto sa neispravnom lambda sondom?

Edited by vladag

Share this post


Link to post
Share on other sites

Izbuljio sam se dok sam pročitao celu temu. Motor na puntu (1.3 mjt) mi radi na leru malo nemirnije a pri potapanju gasa javlja se neka manja količina dima na većim obrtajima. Kada je auto hladan, vuče ok, ali kada se zagreje javlja se mala knedla pri dodavanju gasa. Iz zezancije sam raskačio protokomer i problem sa knedlom je nestao a i manje dimi. Stavio sam nov protokomer, motor se ponaša isto kao i sa starim (znači nije protokomer).

Odvezao sam ga na dijagnostiku (Bosh je u pitanju). Tamo su isčitali da dizna na 3 cilindru ima stvarno veliku korekciju 6. Ostale je prate sa 2. Koliko sam razumeo iz do sada napisanog na ovoj temi, problem može praviti  upravo ova dizna sa velikom korekcijom dok ove tri ostale peglaju stanje na nulu (upravo kao kod mene, kada se saberu korekcije). 

Da li problematična dizna može da prouzrokuje ovakav rad motora, tj da sa raskačenim a ispravnim protokomerom radi bolje nego sa istim zakačenim.

Zaboravio sam da napišem, čini mi se da je potrošnja goriva malo manja sa raskačenim nego sa zakačenim protokomerom. Potrošnja se kreće oko 4,5 do 4,7 litara u lokalu kod mene u Lazarevcu, znači ok je, nije velika.

 

Svakako lose dizne uzrokuju pomenute probleme. Ako je u plusu korekcija od 6 kubika na jednom injektoru moze da bude i posledica mehanickog ostecenja motora (klip, venil). Osim kontole svih dizni predlazem ti i kontolu kompresije motora.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav,

hteo bih da cekiram dizne, a posto zivim na karaburmi, u blizini se nalazi servis BG Diesel (Visnjicka) koji takodje radi sa boschom, imam fiat stilo 1.9 jtd, pa me zanima jel neko imao iskustva sa njima, ili da idem kod moravcevica ni on mi nije daleko realno, a vidim da je hvaljen na ovom forumu

Share this post


Link to post
Share on other sites

Idi kod Djoleta i Joce, Plavi most, ljudi skinu dizne, stave ih na probni sto i kažu šta nije u redu.

Vrhunski majstori. višegodišnje iskustvo!

Edited by vicent

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kako i gde proveriti oznaku dizne na Fiat-u 1.9 mjet,? Interseuje me broj.   Video sam da većina dizni kod Fiatovih vozila počinje brojem 0445110....

kod mene na dizni ne vidim takav broj.

 

Slika_dizne.jpg

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pre nego što se poveća potrošnja, počne slabije da vuče, više da dimi. Sve što ne valja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pumpa se vidi kakva je, da li odrzava konstantan pritisak i dok je na autu,ventilo nije lose da se prekontrolisu na licu mesta,dizne hoce da zacementiraju ako turbina trosi ulje jer sve gura u cilindar kod njih.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ventile sam stelovao na proslom servisu, turbina je suva, nema tragova ulja, juce sam prikacio na multiEcuScan, upalio ga hladnog i korekcija dizne na 4-om  cilindru je otisla iznad 1. Kad se motor zagrejao, vrednost se smanjila. Dakle, dizne idu u pravcu bosiste :)

 

Moje pitanje je bilo namenjeno da li ima neka jedinica sto upravlja radom dizni osim tog glavnog ecu motora?

Edited by srdjos

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ventile sam stelovao na proslom servisu, turbina je suva, nema tragova ulja, juce sam prikacio na multiEcuScan, upalio ga hladnog i korekcija dizne na 4-om  cilindru je otisla iznad 1. Kad se motor zagrejao, vrednost se smanjila. Dakle, dizne idu u pravcu bosiste :)

 

Moje pitanje je bilo namenjeno da li ima neka jedinica sto upravlja radom dizni osim tog glavnog ecu motora?

 

Pa kad se zagreje tad gledaj. Svi uglavnom gledaju prelive.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Necu da gledam nego cu ga oterati kod bosiste i neka on gleda, ima radni sto i neka siba

Ako se odlucim na sredjivanje, hocu samo da dodjem do informacije da li se jos nesto menja osim ulozaka jer necu 3 puta da idem kod majstora za istu stvar

Share this post


Link to post
Share on other sites

I ja sam procitao temu, i naucio nesto novo, hvala! A mislim i da bi ja trebalo da ocistim dizne uskoro, auto je poceo vec teze da pali i neravnomerno radi motor kad se upali, tj ima trzaje a bogumi mislim i da je potrosnja malo veca nego sto bi trebalo. Mada i bez toga valjalo bi da se osveze malo. Da li je pametnije da sipam aditiv npr ovaj wynns-ov proizvod http://www.wynns.rs/proizvodi/za-dizel/diesel-clean-3--dc3/ ili da odem na onaj wynns tretman ciscenja dizni da ga direktno prikace? I to bi uradio u Lav autu, jel znate mozda kako rade oni jel valjaju necemu? U pitanju je Fiatov 1.7 TD motor

Share this post


Link to post
Share on other sites

Preporučite nekog majstora za servisiranje/čišćenje dizni.Majstor mi je rekao da prva dizna ne valja, gubi pritisak na njoj, i zbog toga teže pali, ali bih hteo sve 4 da iskontrolisem. Razmišljam mozda da uzmem jednu ti polovnu ako je moja oštećena. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...