Jump to content
FAS Goran
mikisxy

Čišćenje i remont dizni / kod dizni / kvalitet dizni?

Recommended Posts

Razmišljam kad se već radi čišćenje dizni,radili neko od ovih servisa i čišćenje usisne grane,leptir gasa,....sve u kompletu,i koliko bi to para bilo?

Share this post


Link to post
Share on other sites

u Tim-u prošle godine bilo 50 okupatorskih za 1.3 M-jet :thumbup: ja zadovoljan za sada ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

cena za benzince je skoro ista kao kod gorana a za dizele jtd i mjtd je malo komplikovanije i menjaju se podloske dizni tako da to izadje 6000din

Share this post


Link to post
Share on other sites

Idi kod Anušića u Pančevu. On radi ultrazvučno čišćenje svih vrsta dizni, a preporučen mi je na više mesta u Pančevu, a i na par mesta u Beogradu. Cene su mu prihvatljive, ali ne znam koliko su za tvoj auto pošto su drugačije od mog. Meni je trežio oko 450rsd po dizni + oko 1500rsd demontaža/montaža. E sad ne znam kako to ide za tvoj auto, ali odeš kod njega pa će ti čovek sve reći.

Gde se nalazi njegov servis?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Od hotela Tamiš kada kreneš ka buvljaku putem za Kovačicu/Zrenjanin, imaš onu crkvu sa leve strane, pa od nje nekih 100-200m sa desne strane mu je servis. Ulazi se u dvorište, ali je kapija otvorena... ja koji znam gde je uvek prođem, pa se vraćam :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

^^^ Aha, znam, ima veliki Bos servis. Ima cak i neke masine tu. Jel' to taj?

Menjao mi je benzinsku pumpu, i korektno je odradio.

Nego, je l' radio nekada tebi ili si samo cuo da je dobar?

Suma sumarum, trebalo bi da mi ocisti leptir i dizne, i to bi bilo oko 4.000 dinara. Right?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Aha, znam, ima veliki Bos servis. Ima cak i neke masine tu. Je l to taj?

Menjao mi je benzinsku pumpu, i korektno je odradio.

Nego, je l' radio nekada tebi ili si samo cuo da je dobar?

Suma sumarum, trebalo bi da mi ocisti leptir i dizne, i to bi bilo oko 4.000 dinara. Right?

Ne, to je više kao neko dvorište, nema nikakvih mašina. Bar ih ja nisam primetio. On je mom starom radio karburator na Renou 18 pre 10ak godina i na Pasatu B2 dizne pre 5-6god, a s obzirom na to da ga je dosta ljudi preporučilo odlučio sam i ja svoje tamo da uradim kada se budem nakanio :)

Ja sam ti rekao cene za moje dizne na 1,9TD, a i to su cene ako dizne uopšte budu mogle da se očiste, a ako ne bud u mogle onda ću morati nove uloške dizni da uzimam itd itd... za tebe je možda jeftinije... kažem, najbolje da odeš pa pitaš ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imam Punta 1.2 16v 85ks, Mk1, 1999.godiste.

Ugradjen je plin, ali je sekvent tako da pali na benzin.

Nemirno jako radi kada je hladan, ne reaguje lepo na gas...Zato sam odlucio da ih ocistim, promenim filter za gorivo.

Kako se dizne proveravaju? Da znam, da vidim sta mi ovaj nudi. Ne bih da me nesto folira.

Zato, molim nekog da mi opise kako otprilike izgleda aparatura za proveru.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da li se trese i kad predje na plin? Dizne se najpre skinu,izduvaju,i stave na aparat za test. Prvo se probaju mini testom onako "prljave". Zatim se ciste u ultrazvucnoj kadici oko 15 minuta i posle opet na komplet test da se vidi razlika u kolicinama,nacinu rasprskavanja i da li neka ne curi u mirovanju pod pritiskom.

Ovo je jedan od aparata:

K1viA.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam ti rekao cene za moje dizne na 1,9TD, a i to su cene ako dizne uopšte budu mogle da se očiste, a ako ne bud u mogle onda ću morati nove uloške dizni da uzimam itd itd... za tebe je možda jeftinije... kažem, najbolje da odeš pa pitaš ;)

Koliko košta ovo zadovoljstvo?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako misliš na moje dizne, čišćenje je 450rsd po komadu + demontaža i montaža oko 1500rsd, a novi ulošci imaju neki od 17€ i od 25€. Rekao mi je i koje su marke, ali sam zaboravio, ali kao obe su sasvim ok, s tim što su ove druge možda malo bolje, otprilike za razliku u ceni ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da li se trese i kad predje na plin? Dizne se najpre skinu,izduvaju,i stave na aparat za test. Prvo se probaju mini testom onako "prljave". Zatim se ciste u ultrazvucnoj kadici oko 15 minuta i posle opet na komplet test da se vidi razlika u kolicinama,nacinu rasprskavanja i da li neka ne curi u mirovanju pod pritiskom.

Ovo je jedan od aparata:

K1viA.jpg

Ocistio dizne. Ne trese vise na leru, bolje prima gas.

Na plinu je situacija malo gora, ali to cu u Subotu resiti stelovanjem mape.

Kako da proverim bobine da li su dobre?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako misliš na moje dizne, čišćenje je 450rsd po komadu + demontaža i montaža oko 1500rsd, a novi ulošci imaju neki od 17€ i od 25€. Rekao mi je i koje su marke, ali sam zaboravio, ali kao obe su sasvim ok, s tim što su ove druge možda malo bolje, otprilike za razliku u ceni ;)

Mislio sam na uloške. Pokušavam da izračunam koliko me može izaći sve skupa, pa računam na skuplju varijantu...

Koliko dizni ima 1.9 JTD motor?

2001 godište Multipla, 110 konja, prešla ~260000.

Da li je menjanje tih uložaka u stvari menjanje dizni, ili i to može da se iskomplikuje i poskupi operaciju?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zasto bi menjao? Radio si dijagnostiku pa je utvrdjeno da su dizne lose? Imas neki problem u radu? Trese,dimi? Ako nemas ne cackaj nista. Prijateljski savet.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...