Jump to content
FAS Goran
mikisxy

Čišćenje i remont dizni / kod dizni / kvalitet dizni?

Recommended Posts

Hvala :) Čitao sam dosta šta si pisao o svom Stilu i koliko vidim nisi uopšte imao problema sa motorom, tako da ću pokušati da te imitiram što se klinera tiče. Inače, da li si pritiskao auto kad staviš te klinere ili normalno voziš kao da ih ni nema?

Normalno vozim. Svakako imam naviku, da ako je auto dugo samo po gradu vožen, stisnem malo na otvorenom gas, ili ako izađem na autoput, na uključenju pritisnem do daske u 3 brzini da se malo izduva. Dva tri takva pritiskanja i više nema dima, jer verovatno izbaci svi čađ od lenje vožnje.

Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Otprilike tako i ja radim, samo što kod mene nema toliko gradske vožnje i 80% vožnje mi je u 4. 70km/h ili u 5. 90-100km/h. Kada god imam priliku produvam ga u 5. 130-150 ili koliko mogućnosti nalažu i posle ostavim par minuta da radi u leru i još nisam video da dimi u retrovizoru. Gas u patos retko praktikujem zbog lamele koja ne znam u kakvom je stanju jer po servisnoj knjizi koju sam dobio nije menjana sigurno u zadnjih 75 000km, a kada je i da li je pre toga zaista ne znam, pa se trudim što više da je ne sahranim pre vremena

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav svima,

Jedna dizna na kolima mi je bila na izdisaju i ostavio sam auto u servisu da mi zamene tu diznu i ujedno ociste - ultra zvucno. Desilo se to da su majstori uspeli da uniste 3 dizne da ne rade vise, ostale su otvorene.

Sta je tu problem? Majstor je cistio 5 ciklusa po 45 min na 6000rpm, ostavio celu noc dizne u kadi i sutra dan jos 2 ciklusa. Sto vise to bolje...?? Posle treceg je bilo OK na testu.

Sto je najgore nisu testirali dizne posle svega, nego nakacili direkt na kola i videli da puni cilindre ko ludo??? I naravno ne moze da upali.

Ko sad treba da snosi troskove tri dizne?

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

U Kragujevcu Tumbe Auto.

Auto nisam ni preuzeo posto je jos uvek kod njih. Inace pri skidanju magistrale, istu su polomili pa varili....

Edited by amokke

Share this post


Link to post
Share on other sites

odes do pijace u KG i odma kupis jedno pet drzalja za skiru ili jos bolje za kramp

i odes u servis i pitaj ih oce li sa dve ili tri?

kako bre da ti polome magistralu

esi ti lud kakvo varenje bre

nateraj ih da ti daju novu magistralu nove dizne i da ti zamene ulje

zato sto je verovatno puno benzina....

Share this post


Link to post
Share on other sites

U Kragujevcu Tumbe Auto.

Auto nisam ni preuzeo posto je jos uvek kod njih. Inace pri skidanju magistrale, istu su polomili pa varili....

Pa ti brate kao da nisi iz Kragujevca,gde nadje da ides kod Tumbeta,da si deset ljudi pitao svi bi ti rekli da ih obidjes u sirokom luku.Nije tvoj auto prvi koji su oni upropastili...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Povedi i advokata ili nekog ko će da izigrava istog. U prvom krugu izbegni prva dva reda od člana Gusara, a ako ne bude kako ti Gusar savetovao ti onda kreni obavezno od početka.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@ivan.ik to ti je bre kG tamo ne pale advokati i sl. tamo samo drzalje rade i poneka taraba s`exer..

Share this post


Link to post
Share on other sites
@ivan.ik to ti je bre kG tamo ne pale advokati i sl. tamo samo drzalje rade i poneka taraba s`exer..

Povedi Gusara, sredice i tvoj i njegov auto :)

Edited by underground

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Pre bi se javno spalio ispred skupstine nego sto bi dozvolio da dodje do advokata......Nikada to nebi dozvolio kod sebe u servisu...Ne razumem takve ljude....

Share this post


Link to post
Share on other sites
  • Pre bi se javno spalio ispred skupstine nego sto bi dozvolio da dodje do advokata......Nikada to nebi dozvolio kod sebe u servisu...Ne razumem takve ljude....

Bas to... Posle cele afere i loseg glasa ne bi mu niko dosao ni da napumpa gume

Share this post


Link to post
Share on other sites

Strasno sta sve ljudi rade. Ja sam imao neke vibracije i podrhtavanje na leru i kad je hladan. Sipao sam Wynns za dizele, celu bocicu na 3/4 rezervoara, to se potrosilo na otvorenom putu i malo jacem gasu. Odmah sam primetio solidnu razliku, vibracije su skoro nestale. Sledece sipanje sam ponovo sipao isti taj Wynns na pun rezervoar, malo otvoren put i dosta grada, vibracija vise nema ni kada je vruc a boga mi ni kada je hladan! Ja prezadovoljan! Inace kada su bili oni minusi, upalim ga i dok se ne zagreje dimi belicasti dim koji malo vise smrdi na nesagorelu naftu. Toga vise nema!!!

Inace auto je jesenas bio kod Mikija na velikom servisu, tada mi je proverio dizne i rekao da su tri dobre a jedna malo manje pusta i da verovatno zbog nje treska, ali generalno da su ok. Tako da pri prvim znacima zaprljanosti, ima smisla sipati aditive.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo cisto da se javim. Jos uvek nisam dobio kola :( Do subote uvece sam zivkao i vise se ne javljaju na fix, mob ugasen....Inace da lisu mi Mereu da se sluzim dok ne srede stvar. Navodno su im stigle pogresne dizne, pa su cekali druge i dalje nemam informacije.

Share this post


Link to post
Share on other sites

A u bre brate, oni ti upropastise auto...To su ti nasi majstori...ko zna sta nam rade sa kolima kada nismo tu ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa verovatno su pregrejali auto...Kako se ja iznerviram kada citam ovako nesto, to je katastrofa...

Share this post


Link to post
Share on other sites

@ivan.ik to ti je bre kG tamo ne pale advokati i sl. tamo samo drzalje rade i poneka taraba s`exer..

Nije bas tako,nismo bas toliko daleko da je kod nas taraba a kod vas advokat.U svakom zitu ima i kukolja.Ima kod vas tamo siguran sam onih kod kojih takodje radi samo taraba

s'exer.... :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...