Jump to content
FAS Goran
mikisxy

Čišćenje i remont dizni / kod dizni / kvalitet dizni?

Recommended Posts

Pozdrav drugari!

Pročitao sam temu od početka do kraja.

95% se odnosi na probleme dizelaša a simboličan ostatak na benzince.

Poslednja informacija vezana za servis koji se bavi benzinskim diznama i cena takvog čišćenje je zastarela i bilo bi lepo kada bi neko dao preporuku i iskustva sa cenama.

 

Živeli !

Share this post


Link to post
Share on other sites

@kakoonobese

 

Ok, okreni sutra npr. njih:

https://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?/topic/39186-fiat-servis-goran/

 

...vidim da su izričito pomenute i benzinske dizne, tako da je najbolje tako da proveriš cenu. Ako ti nije cim, napiši je slobodno onda i u temi da imamo noviji info. :thumbup: 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pitao Gorana:

cena je 3000 dinara a intervencija traje oko 2 sata.

 

Kada odradimo čišćenje, preneću vam svoje utiske.

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 9/12/2016 at 2:51 PM, kakoonobese said:

Pitao Gorana:

cena je 3000 dinara a intervencija traje oko 2 sata.

 

Kada odradimo čišćenje, preneću vam svoje utiske.

 

Poslao sam neki post iznad, servis na Banjici radi vise testova benzinskih dizni. Test zaprljanosti (koliko dizna propusti goriva u nekom intervalu vremena), RPM (propusljivost na vecim obrtajima), test zaptivenosti (da li dizna pusta kad nije aktivna) itd... Neko rece da je to vazno proveriti. Jel tako rade i kod Gorana? 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bio sam u servisu za ciscenje dizni na Banjici. Cena 2500 dinara. Majstor je odlican lik, pedantan, spreman da saslusa pitanje, odgovori, pokaze.....

Za navedene testove ne znam, ne razumem se...... Mozda je najbolje da ga pitas.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam u NS platio ciscenje benzinskih dizni  3.000 rsd bez skidanja. Kaze majstor da ih je tri puta cistio, navodno su jako bile zaprljane. Inace ne osetim nikakvu razliku pre/posle. Ciscene su jer je radjena glava pa usput...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav narode, danas na dijagnostici pokaže ovako:

+1,7 na jednoj i -1,05 na drugoj dizni, preostale dve su ok (-0,1 i -0,15).

Motor u principu radi jako dobro, nema dima, nema ništa, samo malo nemirno radi ujutru dok se ne zagreje.

Ima li neko predlog šta raditi:

1. Čišćenje aditivom
2. Servis BG, NS, ŠA?

Share this post


Link to post
Share on other sites

multijet 1.9 140ks juce bio na servisu pa mi je majstor ustanovio da 3 dizne nisu u granicama jedna baca vise tipa treba da bude nesto 2 a ona je 3.5 ne zamerite ne razumem se cega ,iznenadio sam se zato sto mi auto lepi radi I u leru ne trese lepo povlaci ne trosi puno sta mi to predlazete mi da li da ih skidam I samo na ciscenje da ih odnesem ili sta drugo ?gde u bg savetujete servis ?e da majstor mi predlozio da sipsm jedan rezervar na omv max mouson dizel da malo procisti pa ponovo da pogledamo ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

To su korekcije u miligramima, do 2mg je maksimalna tolerancija, idalno je da bude oko 0, tj. 0.09 ili -0.20 recimo posto moze I u minusu korekcija da bude.

Posavetuj se sa proverenim bosch servisom, ali jedino pravo resenje za losu diznu je remont.
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zadnjih mjesec dana stilo mi je poceo dimiti na leru i smrdi dim bas. Majstor kaze da to smrdi ziva naftaa da je izbacuje i da su dizne a i pocelo se cuti ispod motora kao takt neki tk tk tk isto kao traktor radi pa sta sad da li stavljati polovne da li reparirati (mada kaze ako jednu repariram svaka sledeca losija ce odilaziti dok se svaka ne reparira) ili mogu li biti podloske na dizni. Kako se to uopste provjerava

 

 

Edited by Ivan
Spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Proverava se tako što skineš dizne i odneseš kod bošiste. On ti sabere šta mora da se radi i koliko košta i onda odlučiš šta je isplativije. I nije istina da ne može samo jedna da se reparira i da to uzrokuje kvar na drugim diznama.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Staras

Nepotrebno otovorena tema je spojena sa postojecom, opstom temom o diznama. Na prethodne 22 strane mozes da procitas detaljno o problematici koja te zanima.

(Pre otvaranja nove teme, proveriti postojeci sadrzaj pomocu Search foruma.)

 

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koji su normalni parametri za dizne kod jtdm motora 140 konja?

 

 

Edited by Ivan
Prebaceno

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Staras

Pitanje je prebaceno u odgovarajucu temu gde je vec dosta pisano o tome, pa mozes da procitas.

Za neku max toleranciju se smatra do +/-2mg.

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 20.9.2019. at 1:10 PM, Home said:

Tacno je da sam cistio dizne par sedmica pre zamene ulja

Pozz kolega, citam bas ovu temu, naucio sam nesto novo. Ovo me interesuje sto si spomenuo ciscenje dizni, posto to i ja moram da uradim, interesuje me kako si to uradio, sta se podrazumeva  pod ciscenje dizni? 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Tommy92

Pitanje je iz teme o uljima prebaceno u odgovarajucu temu ;) .

Ako te zanima, imas i postojece 22 strane iskustava kolega.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo slike iz MES-a za Stila mJET od 140 ponija. Na slikama pise u kom momentu je slikano. Dizne koliko vidim su u lepom problemu, jel da? Koga preporucujete da se ovo odnese na remont?

 

20191012_205803.thumb.jpg.f44513e54770129ca214104576aa7a44.jpg20191012_205701.thumb.jpg.73f4ca48b5bbec1a7a1313614e320edb.jpg20191012_205545.thumb.jpg.fff29f7aa47eb079621300adba930345.jpg20191012_205503.thumb.jpg.10d0dda281dee3aa5064cbd3186b3aa5.jpg

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

@SerAlex

 

Znam za njih da su dobri, nalaze se odmah uz autoput:

http://bdsmoravcevic.rs/

 

Sigurno oni nisu jedini dobri.

Kad je korekcija velika (kao na prvom cilindru), može da ukazuje i na mehanički problem, ili na opšte ne tako sjajno stanje motora...tj. može da se dogodi da i nakon što se dizne srede opet bude značajna korekcija.

Sve do 2 (u + ili u -) se uzima kao granica do koje je ok...tj. ne mora se trčati sa njihovim čišćenjem/remontom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@neshaoct

 

Ajde uz to sto je protokomer iscupan i sto je cantra za uljna isparenja razlupana (pa je sad flasa tu) auto radi kao traktor i fino se osete vibracije i to da ne radi bas lepo kad se dodaje gas. Ima bas neka cudna bacakanja u stranu kad se daje gas i to mi se ne dopada u opste.

 

Videcemo da oteramo auto kod njih, pa da vidimo sta oni kazu za dizne. Tako da bih ja prvo poceo od njih.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Juce sam ostavio auto kod Boschiste.

Danas ga dobijam nazad.

Javim kako je proslo i da li sam prosao sa ciscenjem ili je radjen remont. :)

 

Edited by Ivan
Prebaceno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...