Jump to content
FAS Goran
mikisxy

Čišćenje i remont dizni / kod dizni / kvalitet dizni?

Recommended Posts

Zavrseno. :)

Dizne su remontovane.

IMG-231cda6928ecf8a58278cc453817a7d8-V.thumb.jpg.4ad673fbee5e703013288af34ee58f4a.jpg

Stare vrednosti

IMG-08a2e48b57ea119c510a75bc81d5028f-V.thumb.jpg.4f45be1f2bf0097601c49eec0c392684.jpg

Nove vrednosti

 

Auto ide lepse. Ne trza vise u prvoj na parkingu prilikom oduzimanja gasa i generalno je sve ok. :)

 

Malo sam ga pritisnuo u leru i i dalje dimi. Doduse na 4.500rpm

Cini mi se cak i vise nego ranije, tj. Nekako je crnji dim. Mozda se tripujem.

 

Malo cu voziti ovako, da se dizne "razrade", pa idem na chip tuning da vratim stock mapu. Cini mi se da ce to najvise da utice.

 

Svakako idem kod mog majstora da resim vakuum koji pusta ulje, pa ce mi covek videti i egr.

Edited by yoxa

Share this post


Link to post
Share on other sites

200evra

 

Vilic RDMB Novi Sad. Po preporuci lika koji mi je radio dijagnostiku. Stojanov kod njega radi sve dizne.

Edited by yoxa

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da. Slazem se. :) Kaze mi covek da su generalno u dobrom stanju dizne, pa ih nije full remontovao, nego samo ulozak (gumice, opruge, sta ja znam... Izvinjavam se ako lupam, ali se ne razumem bas najbolje)

Zato je i takva cena, a zato sam i dobio 6 meseci garancije umesto 12 meseci koliko daje ako menja i druge delove dizne.

Share this post


Link to post
Share on other sites

I samo da dodam rezultate pre i posle. :)

 

Rastavljena dizna

IMG-ea77c4903ee9452581a3f0a300718cec-V.thumb.jpg.e2b31d18f597053fa8a02a578e24deca.jpg

 

Korekcija pre

IMG-231cda6928ecf8a58278cc453817a7d8-V.thumb.jpg.53fd8cd8c396be2581958fc4e62910c9.jpg

 

Korekcija posle

IMG-08a2e48b57ea119c510a75bc81d5028f-V.thumb.jpg.ddc7779ef9baf6bdb8eef4b3221366a7.jpg

 

IMG_20200322_095952.thumb.jpg.8189afc0e0f8a77cbe97c242542a5264.jpg

 

Javicu se kada prodje neko vreme (valjda cu se setiti) da dam ili ne dam preporuku za Vilic RDMB (ovo za sada stoji kao preporuka).

 

Za sada je sve pozitivno osim jednog zaposlenog kod njega koji je malo drcniji, ali dobro... Majstori k'o majstori.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 3/21/2020 at 10:11 AM, yoxa said:

2009. 181.600 na satu trenutno

Pitao sam ovo, jer sam i sam imao problem sa diznama na Giulietti.. 

Tada sam krenuo u istrazivanje i dobio info od Bosch servisa Moravcevic tacnije od samog vlasnika i radnika tamo da dizne posle 2011te ne mogu da se remontuju jer nema delova za njih.

Zato me zanimalo koje je godiste auto.

U svakom slucaju dobro je da si resio to :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav svima. Potrebna mi je pomoc oko vracanja dizni posle reparacije.Majstor koji ih je radio kaze da ih nije mogao ocitati na svom kompjuteru ali tvrdi da po montazi moraju da se ukucaju kodovi.Koje kodove i kako da unesem ako ih on nije ocitao i  nije dao nove? Inace,cim su namontirane na auto dijagnostika ih je prepoznala.Problem je sto sadasnja ocitavanja izgledaju mnogo,mnogo losije nego pre servisa.Menjao je,navodno,na svim diznama mehanicke delove.Auto ne prijavljuje nikakvu gresku ali ne radi kako bi trebalo.Ako neko moze pomoci,bio bih zahvalan.Auto je Grande Punto 1.9 multijet sa 130 KS.

 

 

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koliko znam samo prepises broj sa dizne, ono w1b558... Nisam majstor samo laicki kazem da koliko znam tako ide :)

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Preko dijagnostike se unose kodovi, procita se kod sa dizne i bukvalno se prekuca u dijagnostici. Znaci treba ti MES i neko da ti cita kodove a ti da unosis. Ali najbolje je da odes kod majstora koji ima dijagnostiku, to je 5 minuta posla. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Direktor

 

Nije zahvalno da neko kaže striktno cenu jer šta ako se ispostavi da ima problem jer je dizna (ili više njih) zapekla/zaglavila i eto problema... Mušterija će misliti da majstor hoće da mu naplati više (jer se ne drži prvobitno rečene cene), a ustvari nije ni mogao znati da će biti problema.

Koliko znam, nisu to nikakve velike pare ako sve prođe ok (ne bude problema sa vađenjem dizni) jer kod mnogih specijalizovanih servisa (kolokvijalno ''Bosch servisa'') ispitivanje dizni ulazi u cenu njihovog skidanja...pa onda ni ne vidim rezon da se posebno nekome plaća vađenje, a onda tom drugom (koji ih nije vadio) mora da se plati i njihovo testiranje. 

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 4/29/2020 at 10:48 AM, Zoza68 said:

Pozdrav svima. Potrebna mi je pomoc oko vracanja dizni posle reparacije.Majstor koji ih je radio kaze da ih nije mogao ocitati na svom kompjuteru ali tvrdi da po montazi moraju da se ukucaju kodovi.Koje kodove i kako da unesem ako ih on nije ocitao i  nije dao nove? Inace,cim su namontirane na auto dijagnostika ih je prepoznala.Problem je sto sadasnja ocitavanja izgledaju mnogo,mnogo losije nego pre servisa.Menjao je,navodno,na svim diznama mehanicke delove.Auto ne prijavljuje nikakvu gresku ali ne radi kako bi trebalo.Ako neko moze pomoci,bio bih zahvalan.Auto je Grande Punto 1.9 multijet sa 130 KS.

Ako su dizne reparirane onda se stavljaju na test masinu koja dodeljuje novi kod, stari vise ne vazi. Ukoliko je dizna losa onda masina ne moze da dodeli kod. U svakom slucaju majstor je to morao da ti kaze. Kodovi sluze za fino podesavanja rada dizne i svakako auto moze da radi i bez unetih novih kodova, ali bi trebalo za nijansu lepse da radi motor sa unetim kodovima.

 

On 6/21/2020 at 3:16 PM, Direktor said:

Koja je realna cena vadjenja dizel dizni i nakon remonta vracanje istih?

Dakle samo ruke za to.

Majstor mi je jednom skidao dizne sat vremena jer je jedna bila bas zapekla, posle sam te iste dizne skidao sam za 10 minuta tako da bas tesko da ce neko da ti kaze cenu.

 

Jel zna neko koja je cena testa dizel dizne kod Dizna.net?

Radio sam dizne kod Moravcevica i uopste nisam zadovoljan kako radi motor pa bih da proverim nesto. Sa tim diznama dimi, motor se trese, ne racuna potrosnju kako treba, a kad ga nakacim na dijagnostiku korekcije ne prelaze 0.3. Stavim neke polovne dizne od koji jedna nije dobra, korekcija preko 3 i nema dima, a racunanje potrosnje dobro.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Svakako ce biti lakse zameniti jednu diznu nego zamajac, al videcemo, idem opet na dijagnostiku sledece nedelje pa da vidim.

Koga preporucujete za dizne? 

 

 

Edited by neshaoct
prebačeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne znam za BMW ali mislim Žeravica Novo Miloševo sve rešava! Drugaru na Audiju 5 servisa pokušali napraviti i nije bilo dobro. U Novom Miloševu je problem rešen. Sličan problem sa vibracijama i dimom. 

Edited by Zvezdo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Za majstora Dejana iz Katrge kod Cacka sve preporuke. Covek je stvarno korektan i veoma povoljan s cenama. Najveci problem je sto je zatrpan automobilima. Radi samo Bmw.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da li je ovde problem 1 dizna? Plava linijica.

Nakon paljenja 5 sekundi radi kao na 3 i onda se stabilizuje. Vidi se na slici posle na 17.5 sekundi na 2000 obrtaja deluje kao da su ok. Ali mnogo su velike korekcije.  Mjet 2004 103kw.

20211030_170548.jpg

20211030_171105.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ima li neko preporuke za bošistu u Sremu ili ako ne onda bilo gde, brza pošta mi ne gine?

Majstor je skidao dizne da bi zamenio podloške, dve je morao da rastavi da bi navrnuo alat sa kontra tegom. Pa mi predlaže da bošista to sklopi i prekontroliše, ispravne su, ali da ne bude da negde pušta posle. Pitao sam ga za preporuku, ali kaže ili nema dobra iskustva ili ima, ali to gde ima se čeka po nedelju, dve.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako ih je rastavio onda svakako moraju kod bosiste jer mislim da se tako i steluju, mozda gresim. Za koji auto ti treba?

Послато са SM-A307FN помоћу Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...