Jump to content
FAS Goran
Xepoj

Fiat Bravo / Marea - problem sa bravom na vratima / menjanje kvake

Recommended Posts

@Coa123 @tox

 

14 minutes ago, neshaoct said:

@outsider

Quote

...posao kao posao nije bio mnogo zahtevan osim vadnjenja onih poluga iz same kvake, jer po uputsvu jedna se vadi pre vadjenja kavake iz vrata sto u mom slucaju nije bilo izvodljivo, obe poluge smo otkacivali nakon vadjenja kvake iz vrata... kada se kupe nove kvake ne mora se voditi racuna da plasticne zabice, koje drze polugu na mestu, ostanu citave (jako je testo to izvesti) jer sa novim kvakama dodju nove zabice i nove poluge...

 

 

5 minutes ago, outsider said:

tako je, dodju nove zabice i poluge ali ako ih zakacim napolju na bravicu one treba da se zakace i u sama vrata (na polovini gde opet imaju neke zabice) i nemas mesta niti vidis kako da kacis.....ako koisits stare koje su u vratima zakacene onda ne mozes da zakcis gore na bravi .....sah-mat...

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

e ovako, uspeo sam zajedno sa drugarom to da uradim.....ne znam da li postoji profi alat za sve ovo ali je tesko cimanje ako covek ne znam odakle da pocne....kada se poskidaju tapacirung i deo zastite, popusti brava i skine stara kvaka glavna stvar je kako novu kvaku povezati sa dve polugice koje su vezane u unutrasnjosti vrata sa bravom...jednu polugicu mozete vrlo lako da zakacite na bravicu tj ne morate menjati staru polugicu za novu vec mozete nju iskoristiti....drugu polugicu koja jeste problem morate nekim alatom (ja sam klestima) uspeo da raskopcam iz unutrasnjosti vrata i izbacim a novu koju sam dobio vezao sam prvo za bravu/kvaku i polako ubacio kvaku na mesto gde treba da stoji....cilj je da sada polugica dodje u unutrasnjost vrata tamo gde je bila stara i onda da proturite ruku na mesto gde je tapacirung skinut i bukvalno na pipanje da je gurnete i da ona klikne na mesto gde je i prosla bila......jako nezgodno, mnogo se vremena gubi ali eto ipak mozete sami......i nije bas da to keramicar moze da uradi, mozda ljudi koji su malo vise puta radili ovo pa imaju iskustva...hvala adminu na izdvojenom vremenu i usmeravanju sa postovima.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...