Jump to content

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

FAS Euroauto Goran Vlada
Xepoj

Fiat Bravo / Marea - problem sa bravom na vratima / menjanje kvake

Recommended Posts

Pozdrav ljudi , jel zna neko dal pasu kvake od alfe 147 hromirane na fiat bravo ? jel ista dimenzija i kakav je princip ugradnje ? 

Hvala unapred ! 

Imam problem sa spoljnom bravom na suvozacevim vratim, ne otvara... ( zakljucavanje funkcionise ). Zanima me,jel postoji mogucnost da se nesto otkacilo, i da mogu da namestim, ili je otisla brava?

Zaklucavanje radi al nemozes da otkljucas ? ili nemozes da otvaras vrata sa spljne strane ako je ovo prvo onda i kod mene je tako zakljucati mogu na kljuc a otkljucati  NE... jer je istrosen kljuc ili bravica...ako ovo drugo onda nesto se otkacilo unutra u vratima

Edited by ShoneBravaGT

Pozdrav ljudi ! 

Interesuje me je l' odgovaraju niklovane spoljne brave od alfe romeo 147 na bravo/brava ? 

Ili od nekog drugog auta da slicno izgledaju , cuo sam da odgovaraju spoljne brave od 500l , je l neko probao to da nabudzi , i kakav je rezultat :D

Edited by neshaoct
spojeno

Fiat Marea

Imam problem sa bravom zadnjih vrata rucica se zaglavi pa moram da lupam da se vrati u polozaj, treba mi pomoc kako da skinem bravu?

Edited by neshaoct
spojeno

On Monday, October 11, 2010 at 6:13 PM, Xepoj said:

jes' malo nezgodno nazvati temu kad se radi o bravi na autu koje se zove Bravo :) heheh

uglavnom, jutros pred kucom zateknem iznenadjenje... rucica iscupana... ukucani kazu da nisu oni (ako ne lazu) tako da mora da je neki "opasni" klinac iz komsiluka (nadam se)

bYWAi.jpg

e sad... sta li joj se zbilo? da l' je mozda spala sa nekog tamo djavla, ako je to uopste moguce ili se nesto ipak polomilo? i ako se polomilo, da l' se polomio neki djavo na samoj bravi/rucici (ili kako vec) ili mozda nesto drugo?

i jos jedno pitanje, koliko kosta nova brava (recimo za mareu ona plasticna) je l' se kupuje u paru (pretpostavljam da ne) i dal moze cilindar iz moje da se stavi u novu? (glupo je da jednim kljucem otkljucavam a drugim palim auto...)

eto to vam je sto vam je :)

Znam da je tema pokrenuta pre sest godina, ali za info, kod ovakvih kvarova kvake nije neophodno kupovati novu kvaku. Danas sam resio zadnju kvaku, potpuno ista situacija, sa drugom limarom, samo je umesto plastike stavio sraf koji sada jos bolje drzi kvaku.

On 11.10.2010. at 10:16 PM, bglion said:

Jeftinija je sada malo

http://www.ap-sport.rs/prodavnica/index.php?dispatch=products.view&product_id=32108

A nije neki preveliki posao zameniti (menjao na marei). Brava se prepakuje naravno

Evo i uputstva. Ma moze i keramicar da je zameni ;)

http://www.megaupload.com/?d=S2VEGG35

Pozdrav svima. I mene muci isti problem sa kvakom pa sam se obradovao ovm  linku, ali ono ne radi.Ako moze pomoc?

Pozdrav svima!! Imam problem sa centralnom bravom! Pokušava zaključati ali ne uspijeva!! Znači suvozačeva vrata pokušavaju ali vozačeva ne!! Na ključ hoće ali opet nema nikakvog zvuka iz vozačevih vrata!

I da li netko zna paše li brava od alfe ili Lancia

Edited by neshaoct
spojeno

Pozdrav dali bi mi neko objasni kako da zamenim bravu na vratima na multiplu 2000god 

Zamenio sam vrata al spoljna br je loša tj pukla a i posle zamene mi negasi na tabli vrata pa ako moze mala pomoć 

Edited by neshaoct
spojeno

@arsic.zoran

Imas ovo detaljno uputstvo, samo za Stilo. Verujem da je princip skidanja same brave slican, pa ako je od pomoci, pogledaj:

Edited by Ivan

On 12/1/2019 at 6:39 PM, arsic.zoran said:

Pozdrav dali bi mi neko objasni kako da zamenim bravu na vratima na multiplu 2000god 

Zamenio sam vrata al spoljna br je loša tj pukla a i posle zamene mi negasi na tabli vrata pa ako moze mala pomoć 

Ovo jedno sa drugim ne bi trebalo da ima veze...

Za lampicu na tabli služi onaj senzor koji ujedno pali i gasi svetlo i obično nije na bravi. Samo lepo sve pregledaj, neki konektor nisi spojio prilikom zamene samih vrata.

1 hour ago, PremieRacing said:

Za lampicu na tabli služi onaj senzor koji ujedno pali i gasi svetlo i obično nije na bravi.

Ne znam za Multiplu, ali na pomenutom Stilu je lociran u bravi - indikacija na tabli, paljenje plafonjerki, svetla u vratima...

O moja greska, mislio sam da je taj prekidač i za sijalicu na tabli ali nije.
Gasi samo svetlo kabine...

Sent from my Redmi 4X using Tapatalk