Jump to content
FAS Goran
Xepoj

Fiat Bravo / Marea - problem sa bravom na vratima / menjanje kvake

Recommended Posts

jes' malo nezgodno nazvati temu kad se radi o bravi na autu koje se zove Bravo :) heheh

uglavnom, jutros pred kucom zateknem iznenadjenje... rucica iscupana... ukucani kazu da nisu oni (ako ne lazu) tako da mora da je neki "opasni" klinac iz komsiluka (nadam se)

 

brava kvaka01.jpg

 

e sad... sta li joj se zbilo? da l' je mozda spala sa nekog tamo djavla, ako je to uopste moguce ili se nesto ipak polomilo? i ako se polomilo, da l' se polomio neki djavo na samoj bravi/rucici (ili kako vec) ili mozda nesto drugo?

i jos jedno pitanje, koliko kosta nova brava (recimo za mareu ona plasticna) je l' se kupuje u paru (pretpostavljam da ne) i dal moze cilindar iz moje da se stavi u novu? (glupo je da jednim kljucem otkljucavam a drugim palim auto...)

eto to vam je sto vam je :)

 

 

Edited by neshaoct
prebacio sliku na FLCS server

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dok sam imao Bravu menjao sam te brave jer je plastika bila ispucala...sećam se neke cene od 2.200 dinara. E, sad...menjao sam obe...ali nešto ne znam da sam baš dao preko 4.000... :whistle:

Share this post


Link to post
Share on other sites

kod mene su one sa onom zastitnom gumom okolo, e sad posto je guma bila u ocajnom stanju (raspala se verovatno zbog sunca) ja sam te gume odsekao skalperom pa je ostao samo "kostur"... ja bih sad uzeo one sto su na marei, one plasticne, bez gume. u kojoj boji budu kad se kupe nove? crna ili? i jel ih problem zameniti? negde procitah da ima neko parce plastike koje je jako bitno a i jako sklono pucanju... ima li neko neko "uputstvo" sa slikama? :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije ih jednostavno zameniti, sećam se još tada (pre nekih 4 godine) da je majstor prevrnuo očima :whistle: kada sam rekao da ćemo menjati i brave. Zeznuto je...

Bile su crne...

Uputstvo jedino ako ti napraviš... :thumbup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mareina je dugotrajnija al je od Brava lepsa na dodir.Ja sam kupio u AP za 2300 i zamenio.Nije bas poso za svakoga.

Share this post


Link to post
Share on other sites

majku majku, trazio ja po AP-ovom sajtu al nikako da se setim da se zove KVAKA! :) ja sve trazio "brava" :wallbash: konj :)

@ - bglion hvala na trudu druze, donji link : The file you are trying to access is temporarily unavailable. :(

nasao sam uputstvo (Bravo/a Owners Organisation (BOO)+ Sven JTD = razna uputstva za Bravo/brava ) :thumbsup:

U svakom slucaju mnogo hvala momci :)

E, da, jos nesto! :) Bravo ima bravu i u desnoj kvaki a marea nema (barem ova burazerova) nadam se da nece biti problem to sto stavljam kvaku bez brave na mesto predvidjeno za kvaku sa bravom! ili mozda hoce?! :)

@ neshaotc & bokija ^ ??? :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Xepoj

I ja sam ti postavio Svenovo uputstvo.

Mislim da je kod bratove mare-e neko menjao kvaku pa je ustedeo oko 5e pa stavio zadnju bravu bez cilindra.

Sto se tice toga nije problem staviti samo neces zakaciti polugu koja ide na taj deo sa cilindrom brave..

A vidi ovo kad vec menjas da ti malo zagolicam mastu :whistle:

Afa 147 kvake na Bravo

Ja sam oduvek hteo to da uradim ali je marea imala i zadnje kvake pa sta s njima :question: ali za Bravo sa samo dve prednje..khm :unworthy:

Share this post


Link to post
Share on other sites

@ Niksha druze mnogo hvala za trud ali :thumbsup:

nasao sam uputstvo (Bravo/a Owners Organisation (BOO)+ Sven JTD = razna uputstva za Bravo/brava ) :thumbsup:

@ BGLION (namerno velikim slovima, mnogo si mi valj'o veceras) :unworthy: A gde bi ja mogao da nadjem te kvake za 147icu, jer mi pretraga AP-ovog sajta uopste ne ide od ruke :)

i kako ce hromirana kvaka da legne na sivo auto? oce to da lici na nesto ili ce da bude Fail :) :) :)

Edited by Xepoj

Share this post


Link to post
Share on other sites

kvake zamenjene :)

za radnju u Vojvode Stepe izgleda ne vazi popust koji je naveden na sajtu tako da su tamo kvake i dalje 2290 rsd/kom

u glavnom razlog zbog kojeg je moja kvaka "otisla" je sledeci:

kao sto sam napisao u prvom postu ona guma je bila propala te sam istu osekao sa obe brave (leva je vecinom otpala sama) medjutim, na desnoj kvaki sam je skinuo skroz na skroz a na levoj je ostalo parce gime na sastavu fixnog dela i onog sto se povlaci-izvlaci prilikom otvaranja, te je desna mogla vise da "udje" unutra i onda se mehanizam otkacio :)

 

bravo kvaka05.jpg gornja - leva, donja - desna

 

nove kvake su prijatne na dodir i nekako mekusaste u odnosu na mareine koje su dugotrajnije (kao sto rece bokija)

posao kao posao nije bio mnogo zahtevan osim vadnjenja onih poluga iz same kvake, jer po uputsvu jedna se vadi pre vadjenja kavake iz vrata sto u mom slucaju nije bilo izvodljivo, obe poluge smo otkacivali nakon vadjenja kvake iz vrata... kada se kupe nove kvake ne mora se voditi racuna da plasticne zabice, koje drze polugu na mestu, ostanu citave (jako je testo to izvesti) jer sa novim kvakama dodju nove zabice i nove poluge...

da skratim pricu, izgledaju ovako

 

bravo kvaka06.jpg bravo kvaka07.jpg - po noci :)

bravo kvaka08.jpg bravo kvaka09.jpg - po danu :)

 

i da, kvake od alfe 147 nisam uspeo naci (iako sam vise bio za njih nego za ove), majstor mi nasao kod nekog "svog" svercera i to za 40e po komadu polovne, pa velim bolje 2 nove nego 2 polovne koje kostaju duplo vise :)

 

 

Edited by neshaoct
prebacio slike na FLCS server

Share this post


Link to post
Share on other sites

Planiram da zamenim vozacevu spoljnu bravu,ima li neko iskustva sa time o mogucim problemima?

Edited by neshaoct
spojena tema

Share this post


Link to post
Share on other sites

 pozdrav svima,zna li neko kako se menjaju brave na vratima, da li ih je komplikovano zameniti, nasao sam one sto nisu gumirane pa bi ih menjao sam ako nije veliki posao, hvala svima

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Naime, imam neke kretenske kvake koje kao da imaju neki gumeni omotac koji se sad, jel ljusti... Nije to ni ljustenje, to otpada u komadima, pa ne znam sta mi je ciniti sad...

Slike su u prilogu, verujem da nisam jedini sa ovim problemom... Da li moze nesto da se uradi? Koliko bi smetalo da se skine ta guma?

 

bravo kvaka010.jpg

 

 

Edited by neshaoct
spojeno / prebacio sliku na FLCS server

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imam problem sa zaključavanjem na autu. S vozačeve strane se ne može ni otključati ni zaključati auto, a sa suvozačeve normalno radi i otključava i zaključava obadvoja.  Kako to popraviti ? 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kada zakljucas vozaceva vrata da li uopste njih zakljuca ili samo nece suvozaceva?

Ako uopste ne reaguje onda ti se verovatno otkacila poluga koja povezuje bravu sa mehanizmom zakljucavanja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Polugica, isti problem sam imao na vozačevim vratima. Vratio polugu, sve podmazao i radi.

Malo je zeznuto "ubosti" polugu nazad, ali sada radi zaključavanje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tapacirung skidaš sav, iz jednog je dela, a zaštitu ispod njega odlepiš samo u gornjem levom uglu vrata, da možeš prići rukom.

 

Ja sam i kvaku izvukao napolje, očistio (teško se okretao ključ i bila otpuštena pa se teško otvarala vrata), podmazao, pa kačio polugu.

 

Pazi nos, glava NE MOŽE ući da bi bolje video gde je zapala poluga i gde je kačiš!  :laughing:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Za neki dan menjam sve cetri kvake na mojoj Bravi od maree one plasticne sam nasao jedino cega se plasim su kacenje polugica zbog manjka mesta za ruku u vratima :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav ljudi , jel zna neko dal pasu kvake od alfe 147 hromirane na fiat bravo ? jel ista dimenzija i kakav je princip ugradnje ? 

Hvala unapred ! 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...