Jump to content
FAS Goran
Xepoj

Fiat Bravo / Marea - problem sa bravom na vratima / menjanje kvake

Recommended Posts

Imam problem sa spoljnom bravom na suvozacevim vratim, ne otvara... ( zakljucavanje funkcionise ). Zanima me,jel postoji mogucnost da se nesto otkacilo, i da mogu da namestim, ili je otisla brava?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zaklucavanje radi al nemozes da otkljucas ? ili nemozes da otvaras vrata sa spljne strane ako je ovo prvo onda i kod mene je tako zakljucati mogu na kljuc a otkljucati  NE... jer je istrosen kljuc ili bravica...ako ovo drugo onda nesto se otkacilo unutra u vratima

Edited by ShoneBravaGT

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav ljudi ! 

Interesuje me je l' odgovaraju niklovane spoljne brave od alfe romeo 147 na bravo/brava ? 

Ili od nekog drugog auta da slicno izgledaju , cuo sam da odgovaraju spoljne brave od 500l , je l neko probao to da nabudzi , i kakav je rezultat :D

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Fiat Marea

Imam problem sa bravom zadnjih vrata rucica se zaglavi pa moram da lupam da se vrati u polozaj, treba mi pomoc kako da skinem bravu?

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 10/11/2010 at 6:13 PM, Xepoj said:

jes' malo nezgodno nazvati temu kad se radi o bravi na autu koje se zove Bravo :) heheh

uglavnom, jutros pred kucom zateknem iznenadjenje... rucica iscupana... ukucani kazu da nisu oni (ako ne lazu) tako da mora da je neki "opasni" klinac iz komsiluka (nadam se)

 

brava kvaka01.jpg

 

e sad... sta li joj se zbilo? da l' je mozda spala sa nekog tamo djavla, ako je to uopste moguce ili se nesto ipak polomilo? i ako se polomilo, da l' se polomio neki djavo na samoj bravi/rucici (ili kako vec) ili mozda nesto drugo?

i jos jedno pitanje, koliko kosta nova brava (recimo za mareu ona plasticna) je l' se kupuje u paru (pretpostavljam da ne) i dal moze cilindar iz moje da se stavi u novu? (glupo je da jednim kljucem otkljucavam a drugim palim auto...)

eto to vam je sto vam je :)

 

Znam da je tema pokrenuta pre sest godina, ali za info, kod ovakvih kvarova kvake nije neophodno kupovati novu kvaku. Danas sam resio zadnju kvaku, potpuno ista situacija, sa drugom limarom, samo je umesto plastike stavio sraf koji sada jos bolje drzi kvaku.

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 11.10.2010. at 10:16 PM, bglion said:

Jeftinija je sada malo

http://www.ap-sport.rs/prodavnica/index.php?dispatch=products.view&product_id=32108

A nije neki preveliki posao zameniti (menjao na marei). Brava se prepakuje naravno

Evo i uputstva. Ma moze i keramicar da je zameni ;)

http://www.megaupload.com/?d=S2VEGG35

Pozdrav svima. I mene muci isti problem sa kvakom pa sam se obradovao ovm  linku, ali ono ne radi.Ako moze pomoc?

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav svima!! Imam problem sa centralnom bravom! Pokušava zaključati ali ne uspijeva!! Znači suvozačeva vrata pokušavaju ali vozačeva ne!! Na ključ hoće ali opet nema nikakvog zvuka iz vozačevih vrata!

I da li netko zna paše li brava od alfe ili Lancia

 

 

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav dali bi mi neko objasni kako da zamenim bravu na vratima na multiplu 2000god 

Zamenio sam vrata al spoljna br je loša tj pukla a i posle zamene mi negasi na tabli vrata pa ako moze mala pomoć 

 

 

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

@arsic.zoran

Imas ovo detaljno uputstvo, samo za Stilo. Verujem da je princip skidanja same brave slican, pa ako je od pomoci, pogledaj:

 

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 12/1/2019 at 6:39 PM, arsic.zoran said:

Pozdrav dali bi mi neko objasni kako da zamenim bravu na vratima na multiplu 2000god 

Zamenio sam vrata al spoljna br je loša tj pukla a i posle zamene mi negasi na tabli vrata pa ako moze mala pomoć 

Ovo jedno sa drugim ne bi trebalo da ima veze...

 

Za lampicu na tabli služi onaj senzor koji ujedno pali i gasi svetlo i obično nije na bravi. Samo lepo sve pregledaj, neki konektor nisi spojio prilikom zamene samih vrata.

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 hour ago, PremieRacing said:

Za lampicu na tabli služi onaj senzor koji ujedno pali i gasi svetlo i obično nije na bravi.

Ne znam za Multiplu, ali na pomenutom Stilu je lociran u bravi - indikacija na tabli, paljenje plafonjerki, svetla u vratima...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jeste stara tema ali je situacija identicna.

 

Danas mi stizu obe rucice, taman mi bila defektna ova na vozacevoj strani. Ostavicu moje umetke (uloske), medjutim ja nemam kljuc za njih od kupovine, otkljucavam na daljinski. Kada se vec skida tapacir i menja sve, zanima me da li moze kasnije bravar na licu mesta da mi napravi kljuc ? Ili ce morati svakako da skida opet sve ?

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav, 

Da li neko ima iskustva sa zamenom brave na vozacevim vratima.

Meni je problem sto moram da cimam kvaku bas jako da bih otvorio vrata nezavisno od temperature ili koliko sam je podmazao.

Jedino sto me brine je to sto je to kvaka sa bravom pa kako bi bilo kad se zameni da li bi morao drugi kljuc.

 

 

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav, Imam problem sa kvako vozačevih vrata na Marei.Кvaka se otkačila.skinuo sam tapacir i nekako uspeo da vratim kukicu koja je drži, međutim nije pričvršćena ,nekako ima dosta lufta pa lako spadne sa kvake.Gledao sam predhodna iskustva na temi i nijedan link ne mogu da otvorim.Da li neko ima iskustva u ovome ili može da postavi neki link bio bi mu zahvalan.Ili ako ima neki majstor Beograd i okolina.Imam takođe problem suvozačeva vrata centralna brava neće da zaključa.

 

 

Edited by neshaoct
formatiranje

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav ljudi....znam da je tema zastarela ali eto nigde nisam uspeo da nadjem upustvo kako zameniti rucicu sa bravom na prednjim vratima na fiat bravo...ovde ste postavljali linkove i komentarisali da i keramicar moze da je zameni a ja sam pokusao juce i izgubio pola dana i nisam uspeo....takodje na youtube nema upustva i jedino su ovakva mesta spas.....da li je moguce da neko ponovo postavi linkove koji su istekli da vidim kako se menja ?  skinem tapacirung i staru bravu ali kada hocu novu da ubacim zezaju me one dve polugice koje se kace na samu bravu....unutra nemam prostora da ista uradim a sa spoljne strane uspem da izvucem jednu i zakacim ali druga kao da nema ugao....ne znam da li sam uspeo dobro da vam objasnim ali bi mi sto pre trebala pomoc....hvala puno u napred..

 

IMG_1664.JPEG IMG_1674.JPEG

Share this post


Link to post
Share on other sites

skinuo sam ovo i nista mi specijalno nije receno....nigde nema uvelicano kako se kace te polugice za samu bravu....nije mi bas najjasnije....ne treba mi zamena uloska brave nego cela rucica...na srednem skrinshotu slika 2 daje strelice bas tih delova koji mene zezaju....treba mi objasnjenje kako da nakacim na novu bravu te polugice?...hvala u svakom slucaju.

Edited by outsider

Share this post


Link to post
Share on other sites

svaka tebi cast na trudu i vremenu ali ovo je za mene sah-mat.....i dalje mi nije jasno kako da zakacim te dve polugice na novu bravu...sve ostalo mi je jasno....da li bravu moram da rasturim,nakacim polugice pa tek onda vratim u novo kuciste?...ili se cela brava sklopi pa se nekako nakace te polugice?  .......nemam mesta ruku da gurnem nigde sa unutrasnje strane vrata kada poskidam tapacirung i onu zastitu.....sa spoljne strane sam pokusao i mogu samo jednu polugicu da nakacim a drugu nema sanse.......to me zanima.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@outsider

On 10/17/2010 at 6:58 PM, Xepoj said:

...posao kao posao nije bio mnogo zahtevan osim vadnjenja onih poluga iz same kvake, jer po uputsvu jedna se vadi pre vadjenja kavake iz vrata sto u mom slucaju nije bilo izvodljivo, obe poluge smo otkacivali nakon vadjenja kvake iz vrata... kada se kupe nove kvake ne mora se voditi racuna da plasticne zabice, koje drze polugu na mestu, ostanu citave (jako je testo to izvesti) jer sa novim kvakama dodju nove zabice i nove poluge...

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

tako je, dodju nove zabice i poluge ali ako ih zakacim napolju na bravicu one treba da se zakace i u sama vrata (na polovini gde opet imaju neke zabice) i nemas mesta niti vidis kako da kacis.....ako koisits stare koje su u vratima zakacene onda ne mozes da zakcis gore na bravi .....sah-mat...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...