Jump to content
FAS Goran
nebriga

Fiat Stilo 1.6 16v / 1.2 16v - slabo prima gas / ne prima gas

Recommended Posts

@dragan1977

 

Imao sam takvog Stila 5 godina, i mišljenja sam da je slabo vukao sve do nekih 3.500 obrtaja. :D Hoću da kažem, potpuno je subjektivna stvar šta je za nekoga slabo ili ne...

Suština je da taj auto jeste mrtav do 2.000 obrtaja naročito, mrtvi su na tim obrtajima i dizeli sa većim brojem kubika i turbinom, oni se bude tek negde ''na dlaku'' ispod 2.000 obrtaja...a, kamoli običan atmo benzinac. 

Trza li, pali li neke greške?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Drugari imam problema sa senzorom pedale gasa da li neko ima iskustvo sa njom? Na dijagnostici prijavljena greska da je neispravilan signal sa A senzora pedale gasa. Da li neko ima semu pedale gasa i njene parametre, hvala na pomoci...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav drustvo, nov sam na forumu, imam par pitanja 

Stilo 2002 1.6 16v

Trokira od 2000-2500 rpm

Bez obzira dal je hladan ili vruc, nekad trokira nekad ne

Drugi problem je taj, auto na leru, dodajem mu gas onako kao da drukam, auto normalno prima gas, cim ubacim u prvu, ili je auto u voznju, nebitno u kojoj brzini, pristisnem kvacilo do pola, krenem da dodajem gas i tako drukam gas, krene da trokira, i kao da puca iz auspuha, ne prima gas odjednom nego kao da ga gusi nesto

Hvala unapred

 

 

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Djordje_98

 

Kad kažeš ''trokira'' misliš da izgubi snagu jer kao da radi na 3 cilindra?

Kakve su svećice? Da li je pogledano na dijagnostici kako rade bobine (inače slaba tačka na tom motoru)?

Share this post


Link to post
Share on other sites
15 hours ago, neshaoct said:

@Djordje_98

 

Kad kažeš ''trokira'' misliš da izgubi snagu jer kao da radi na 3 cilindra?

Kakve su svećice? Da li je pogledano na dijagnostici kako rade bobine (inače slaba tačka na tom motoru)?

Bukvalno tako, kao na tri cilindra da radi, 

14 hours ago, Mijailović P. said:

Ja bih dodao još i problem sa klapnom gasa.

Svakako bez dijagnostike, ništa.

Takodje, vozio sam auto sve normalno, stao do prodavnice, upalim auto, dajem gas nista, znacia gas u patos, a obrtaju sede na 900 ne reaguje na gas, ugasio ga sacekao par minuta i posle sve normalno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...