Jump to content
FAS Goran
nebriga

Fiat Stilo 1.6 16v / 1.2 16v - slabo prima gas / ne prima gas

Recommended Posts

Pozdrav, imam problem sa Stilom 1.6 2003 godiste.

 

Kao sto u naslovu poruke i pise, problem je sa primanjem gasa, elem.

Kada stisnem gas do kraja on ide samo do 3000 obrtaja, i nece dalje, imam ugradjen i plin testirao sam isto se ponasa i na plinu i na benzinu.

Jel ima iko bilo kakvu ideju, ili jel se nekome desilo nesto slicno?!

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sigurno ima neku gresku prijavljenu a nisi naveo.

Krenes ...

http://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?showtopic=40221

http://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?showtopic=40331

http://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?showtopic=39880

... ili koristis pretragu foruma.

Pre svega zakaciti dijagnostiku pa videti odakle dolazi problem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Stilo 1.6_16v problem sa klapnom gasa.

 

Resen  problem, evo i resenja za ljude koji imaju slican problem.

Ovde na forumu sam negde nasao, da trebam da resetujem klapnu gasa posto se ona kontrolise elektronski a ne mehanicki, to se radi tako sto auto u leru drzis na nekih 5500 obrtaja 3-4 sekunde, i tako 3x, nakon toga je klapna resetovana i kalibrisana (izvor fiat italija), to sam i uradio i odmah video promenu naravno pozitivnu :)

Auto se skroz normalno ponasao nije bilo ni skakanja obrtaja, problem sa "zabadanjem" na 3000 obrtaja, vise mi se ni jednom nije desio.

Naravno posle ove "intervencije" sam i ocistio klapnu gasa i to bez skidanja klapne, u kit komercu sam kupio sredstvo za ciscenje karburatora to je zamena za carbon cleaner, barem mi je on tako to objasnio.

I da uputstvo, da auto stavim na kontakt i neko stisne pun gas, da bi se ona malo otvorila i onda naprskas muski :)

Posle toga krpica i ribaj :)

Auto malo teze pali posle toga dok ne sastavi posto je alkohol glavni sastojak tog sredstva, ali posle toga sve extra...

Eto, tako sam ustedeo barem 200e posto mi je majstor rekao da moram da kupim novu klapnu koja je negde oko 170e i + ruke, UZAS. Da ne reklamiram dobrog majstora, ali cisto da znate nije Goran Altina, i nije Bogunovic :) To je ona fora preko veze bice jeftinije...

 

Pozdrav

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nadam se da vise neces imati problema,ali potrebno je da prodje neko vreme kako bi bio siguran da si otklonio kvar na taj nacin.

Share this post


Link to post
Share on other sites

To mi je jasno, ali skoro nedelju dana je proslo, i nisam imao vise nijednom problem, pegla kao svajcarski sat :) Obrtaji kada upalim auto zakucani na 1200 kada se ugreje zakucani na 800 :) 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav svima. Puno sam čitao na ovom forumu ali ovo mi je prvi post.

Nisam palio auto 3 nedelje (pre toga sve normalno)  i upalim, kad ono radi normalno na leru i čim se da gas on se uguši. Sa ovim problemom može da se vozi samo nizbrdo i da jedva krene na ravnom putu (kvalilo i mali gas). Kada se da jak gas čuje se neko pucanje i svaki put kada se stisne papuca čuje se neko disanje (vazduh). Ima fabrički plin i ponaša se isto i na plinu i na benzinu.

 

Imam majstora koji je preko puta mene i on mi je jedini spas, ne mogu da odem kod drugog. Dolazili su elektricari i kompjuter ne prijavljuje nikakve greške. Posle više konsultacija ustanovili su da je ili kompjuter ili klapna gasa. Kompjuter (na Tošinom bunaru) ne žele da prime dok se prvo ne proba sa klapnom gasa. Proveren katalizator i čišćena je klapna i nema pomoći.

 

Da li znate gde bi mogao da njadjem klapnu na revers, na pola sata samo da se stavi da se vidi da li je do nje ili nije. Majstor bi na licu mesta odmah zamenio i probao. Preskupa je da bi je kupio samo da probam. Ja  sam na Zvezdari (Beograd) i ako ima neke dobre duše koja je u prolazu ili u blizini i vozi Fiat Stilo 1.6 da svrati na pola sata da probam klapnu. Odužiću se, platiću ako neko želi da izadje u susret. Ne zanm nista pametnije od ovoga da smislim kako bi resio problem.

Auto nije u voznom stanju a niko nece od placeva polovnih delova da mi salje deo od 150+e da probam pa da vratim ako to nije problem.

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dijagnostiku mi je radio "Profesor", "Profa". Proveravao je neke stvari ali kaze da je sve u redu.

 

Zakljucak sa majstorom je bio klapna/kompjuter. Na zalost nemam podatke sa dijagnostike

Share this post


Link to post
Share on other sites

Može biti ali ne mora da znači! Proveriti KS ili ti senzor detonacije ovaj senzor registruje snagu vibracija u cilindru, shto "govori" o detonacijama koje se deshavaju u motoru, a shto ECU koristi kako bi pomerilo fazu paljenja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Samo da smo blize , bilo bi odradjeno. Ipak, jesi li proveravao senzor radilice? Interesanto je da i on hoce da boblesavi tako iako mu nije tipicno.

Problem je resen, u pitanju je bio senzor radilice

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav. Nov sam na forumu, kupio stila pre mesec dana. U pitanju je Stilo 1.6 16v sekvent.

 

Plin je stavljen nov.

Prvi problem je to sto nekako auto slabo prima gas kad se nalazi negde izmedju 1500-2000 obrtaja, to se desava i na benzin i na plin. Nekako, ne mogu lepo da objasnim, ali on krene ja drzim papucicu za gas i onda kao da proguta neku knedlu i onda krene. Da bi iso " normalno " ja turiram auto pod veci gas i lagano pustam kvacilo i onda on ide. Prebacaj iz prve u drugu je najgori, kao i da on sam neki put da gas, kao da ja ne kontrolisem lepo gas, stvarno ne umem bolje da objasnim :).

 

Na nekoj uzbrdici pa to je strasno. Kad predje tih 2000 obrtaja i onda koliko dajem gas on toliko ide ali ispod kao da zakove i onda ili me cimne ili lagano ubrzava ali stvarno strasno lagano. Na otvorenom auto ide super, nema nikakvih problema ali u gradskoj voznji ovo je uzas. Desava se i da nekako cudno radi na ler, odnosno obrt mu padne i do 500 pa se sam podigne pa ponovo i onda se stabilizuje.

To nema uvek ali se i to desi. Isao sam na 2 dijagnostike ovde u Leskovcu, nema nikakvih gresaka osim za lambda sondu, majstori kazu da to je kao normalno zato sto je na plin. U pocetku mi se auto cak i gasio kad ga izbacim u ler u toku voznje ali posle prve dijagnostike kad su mi rekli da su resetovali podesavanja to se ne desava u toku voznje vec meni na parking kad " pokusavam " da lepo uparkiram auto. Isao juce ponovo na dijagnostiku kod drugog, merili i u toku voznje, kaze pa da to tako treba to je trom motor. Dijagnostika samo javlja lambda sondu ali mi i on kaze da je to zbog plina i da to nije to toga.

 

To mi se desava i na plin i na benzin nema nikakve razilke u voznji.

Pre Stila sam vozio samo benzince i ni na jednom mi se to stucanje nije desavalo. Pomenuo sam majstoru, posto sam citao ovde vec 10 dana u vezi te klapne za gas, on je to pogledao spolja, ubacio krpicu, izvukao i kaze ma ne cista je. Ja bi je skinuo i da vidim da je lepo ocistim ako mislite da je do toga ili predlazete nesto drugo? 

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da li je na tabli upaljena 'check engine' lampica,je'l ti prijavljuje neku gresku u voznji ( pisti)?
Ja vozim na plin ,i NE SME da ti prijavljuje gresku za lambda sondu zbog plina,plinski uredjaj ima neki emulator ili sta vec,naravno ako su ispravne lambde.
Obrisi,na dijagnostici greske,pa ga vozi malo na benz,ako i onda prijavljuje greske za lambde eto resenja.
Problem sa servisima u Leskovcu je sto su svi svastari.
Probaj u Nisu " dr Fiat" oni su valjda specijalizovani za Fiate.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala na brzom odgovoru. Pojavi se ponekad engine fault ali se izgubi greska sama ubrzo. Stilo je 2004 god ako to ima uopste nekakve veze. Akumulator sam menjao pre neki dan pa sam mislio da se mozda zbog toga javljala greska, ostajao je bio bez struje sa starim akumulatorom. Sad je resetovan, stavljen nov akum, nema nikakve greske da pisu vise.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Probaj da nadjes nekog krstenog majstora sa FiatEcuScan-om,i neka proveri vrednosti lamda sondi,map senzora...
Sta da ti kazem,ja ovde procitam nesto pa odem kod 'majstora' da mu kazem da proveri to,
Sreca da mi je drug majstor pa hoce da poslusa,mada ima majstorske sujete :-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovaj mi je zadnji reko da se pali to za lambda sondu iz razloga sto misli da nije lepo postavljen plin, mislim da je pomenuo taj emulator. Odem kod majstora za plin on kaze pa dobro nije bas najbolje postavljen i moguce je da zbog toga upali tu sondu. Nije to nista, dobro radi smesa i ostalo. Sad je resetovan pa cu da vidim da li ce da se pali ponovo check pa da odem da vidim koja se greska upali. A koji ti je to majstor drug? :) Pre praznjenja akumulatora nije pisao nikakve greske, kad sam skidao kleme, vadio akumlator, punio, vracao pa se on ponovo ispraznio tad su pocele te greske, kupio sam nov stavio, resetovao i sad evo ne pali nista. Da dodjes da provozas ovog mog stila posto vozis isto benzinca duze, pa da vidis kako radi. Ja sam prvi put u fiata seo kad sam ga kupio i pojma nemam kako to uopste treba da radi ali mi nijedan auto pre ovog nije ovako radio. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...