Jump to content
FAS Goran
banetv

Fiat Punto mk.2 1.3 MJet - turbina

Recommended Posts

Kod mene se ne cuje kad je hladan,al cim pocne da puni svira ko simfonijski orkestar!

Edited by deki87

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bukvalno identicno se cuje i kod mene, kao sto si rekao Ticma, od 1500 pocne i do 2000 se cuje, ali opet to ja cujem jer sam takav, ne cuje se to da svira nego lagano zavija dok se malo ne ugreje motor. Pretpostavljam da nesto ne valja cula bi se i kada jr napolju toplo i cula bi se celo vreme.

Nije iskljuceno da se mozda nelo crevo malo otvorilo pa da se zato cuje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na engleskom forumu za Grande Punto 1.9 se stalno zale na to zvizdanje, tj fijukanje turbine koje se obicno javlja na 1300-2000 obrtaja.
Dosta njih su kupili puntice nove i pod garancijom su menjali turbine i ne secam se nijednog koji je napisao da mu nova turbina nije fijukala, u nekim slucajevima se cak cula i jace, pa je njihov zakljucak da je fijukanje turbine na GP 1.9 sasvim normalno i da se takva serija turbina ugradljivala, kao i da su zamenske bile sasvim iste.

 

Zvuk je ovakav 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja koliko sam cuo,vozio i vozio se vezano za jtd svima se cuje turbina u malim granicama na malim obrtajima,kad pocne da zvizdi kao kod mene i da se cuje nonstop i da tera ulje e onda je za zamenu ili remont.Udari ovo hladno pa me mrzi da skidam moju da je jebavam....kad je skinem ubacicu slike radova.


Ovom na klip se cuje BAS DOSTA cini mi se vise nego kod mene!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tako se i meni cuje samo mnogo mnogo mnogo tise, samo se kod mene cuje i na vrucem motoru, u stvari, na mom autu se to cuje godinama, a u na proslom kombiju ( koji nije imao turbinu sa promenljivom geometrijom) se tako cula turbina jedno 6godina :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako se ovako kao na klipu čuje da ga 'ebem ako je normalno

Kod mene nema zvukova ovog tipa ni kad je hladan. Malo izraženije čekića ko i svaki kad je hladno ali nakon minut sve 5

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dobro, ovom je zvuk bas izrazen.

 

A to da se cuje kad je hladno, i kod mene je tako, ali daleko da se tako jako cuje, i prestane na oko 2000 obrtaja. Cuje se tako vec vise od 15.000km, i opet je sve ok, bar za sada.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ispalo slučajno. Inače se i naša turbina čuje na 1000 do 2000 okretaja lagano fićka.

Edited by Dražen.OS

Share this post


Link to post
Share on other sites

I meni se cuje mnogo ali mnogo slabije od ovoga na snimku

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja što sam primetio od kada je zahladnelo primetio samo da kada ga upalim ima malo jači čekić u radu, a što se turbine tiče uopšte je ne čujem al itekako osetim da je tu :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kako bre trokira na +5 ako je to ladno sta ce radi na -15...oce da radi nepovezano ako je bas jak minus ili ako nevaljaju grejaci.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisam rekao da trokira nego da motor ima malo jači čekić što je ja mislim normalno jer mislim da na.nižim temp se pomeri ugao paljenja da bi lakše upalio, a to za uzvrat ima malo jači čekić svega 15-tak sec.. Tako se isto manifestuje i na -30

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...