Jump to content
FAS Goran
Sign in to follow this  
Irokanji

Skijanje u Bugarskoj

Recommended Posts

Evo ovako , resih da dodam ovde ovo pisanije o skijanju u Bugarskoj, posto se polemise dosta o odlasku tamo kolima.

Mi smo bili na Borovecu, hotel Samokov, naravno kolima jer nam je kao prvo bilo suludo da krecemo busom dan ranije tj u petak, u 10 uvece , da bi tamo bili tek sutradan . Agencije vole jako pravljanje fame oko puta od tacke A do tacke B.

Sami znate koliko vam treba od Beograda do granice sa Bugarskom. Od granice jos 2 sata voznje do Sofije. Mi smo recimo krenuli iz Beograda u 6 ujutro, posle lepo prospavane noci umesto celonocnog klackanja busom. Pogotovo sto je tamo na celoj planini ulazak u sobe u 14 h. I taman smo na vreme i stigli.

Bez ikakvih problema stigosmo u Sofiju, sem sto stvarno treba obratiti paznju na mnogobrojne kontrole brzine na tom putu. Inace sam put je lep, sve fino ravno :) cak i malo dosadno za voznju ali nema rupa , lepo obelezeno sve itd.

Kad smo dosli do Sofije , ukljucujemo se na kruzni put , gde je fanstasticna guzva subotom, kao sad recimo u Beogradu :)

U samoj Sofiji smo pravili pis pus pauzu :lol: i kafu , na OMV pumpi, nakon cega smo zaboravili da ukljucimo farove, pa smo imali bliski susret sa predstavnikom zakona na sred raskrsnice , ali smo uspeli da se dogovorimo za 5 evra i nesto rokovnika i ostalih prigodnih dzidza bidza koji su se kao slucajno nasli u gepeku u vidu pune kese. Hteo covek da nas salje peske do banke pa do policijske stanice da platimo kaznu , pih. A mi iz kola u glas , kao po komandi , jaoj nemoj batko tako ti svega , kasnimo , izgubili smo se ajd ti budi dobar pa nam pokazi put , jel imas decu , evo olovke za njih ajd ziv bio :) i tako odosmo dalje. :)

Prvo smo hteli da poslusamo savet agencije da idemo duzim putem , medjutim , resismo da idemo ipak preko Vitose, milion krivina, al uredno sve ocisceno, a tako su nas plasili da je snega do krova :)

Inace, za voznju praavaaa uzivancija !!! Nije bilo nikakvih rupcaga po putu, priroda divna , lepe krivine , jezero zaledjeno ......milina!

Na samom prilazu planini vec je bilo dosta snega po putu , al nekako utaban pa smo i to prosli bez lanaca.

Sam hotel je super bio , bolje izgleda unutra nego s polja , mada je ogroman. Pravljen u zlatno doba komunizma, sve je megalomanskih dimenzija, sobe su renovirane, hol je ogroman, bazen jedan od najvecih na planini, ima i streljanu i kuglanu i bilijar salu. Sala za rucavanje je isto velika , a klopa kao i hotel , u nenormalnim kolicinama , svega ima da ne poverujes . To je jedini put u mom zivotu daodem na skijanje i ugojim se ! :)

Jos jedna sjajn stvar je sto je hotel tacno naspram gondole. Tamo smo izjnajmili skije, a ostalo je sve nase. I to je bilo jedno od povoljnijih mesta za to , a nalazi se tacno iza gondole. Cini se da je guzva, al to tako brzo ide da ni ne osetis. Sve zicare rade uvek ! Redovno radi ratrak , kao i sto se ciste sve ulice. Nocno skijanje je extra !

Sto se tice ostalih troskova , nije bilo nista skupo mada mi pored polipansiona nismo ni imali potebu da nesto jedemo okolo, po neki sendvic sa strane bas kad se satremo po stazama.

Auto smo na moje navaljivanje ostavili na parkingu ispred hotela , sto nas je kostalo oko 30 evra za 8 dana , parking je cuvan , sa rampom i kamerom. Al to je vise bilo zbog toga sto kad prodju da ciste ulicu auto ti ostane zatrpan do pola vrata, nego zbog neke opasnosti od neke kradje. Inace, pali smo na dupe sta voze Bugari, ne zna se koji je bolji od kojeg , sad ce nas bas da diraju, pih. Eto ti sta su predrasude.

Sve u svemu , sjajan provod, sve koje smo upoznali tamo su bili stvarno ljubazni prema nama i izasli nam u susret za sve sto smo trazili il pitali.

Okacicu i neke slike samo da ih nadjem.

Eto toliko od mene.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Drugar letovao jedne godine u Bugarskoj :rolleyes:

jedna od retkih stvari koja je njemu smetala :thumbdown: je sto imaju neke cudne zacine za klopu,a koji se kod nas ne koriste :no dok ih oni stavljaju u vecinu jela :blink:

E sad nije tacno znao da mi kaze sta je to i kako se zove :huh: ali ih je okusio :X i nije mu se dopalo :veryangry:

Pretpostavljam da kod tebe to nije bio slucaj :question:

Share this post


Link to post
Share on other sites

^^^ Mogu samo da ti kazem da im je hrana skoro ista kao i nasa . Mozda je samo razlika u vrstama mesa koje koriste.

A i ovo je ipak hotel, pa je i hrana prilagodjena da tako kazem "evropskom" ukusu. Znaci, peceno pile je peceno pile :) a i krmenadla je krmenadla :) druga je stvar bas za neki specijalitet, al zaista nismo nasli nesto da nam se nije dopalo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...