Jump to content
FAS Goran
boole

Materijal za presvlačenje police

Recommended Posts

planiram ovih dana da ubacujem muziku u kola,a busenje police je naravno neizbezno pa bih hteo da dodatno presvucem policu kad sve bude gotovo i tako ustekam zvucnike da se ne vide. zanima me koji je materijal pogodan,kao i da li se za to moze koristiti lepak za parket (cuo sam da on ne ostavlja nikakve fleke,mrlje ili bilo kakve vidljive tragove lepljenja)?

Share this post


Link to post
Share on other sites

treba da nadjes zorzet crne boje on je prozracan da ne zadrzava zvuk a isto toliko gust da se nece videti zvucnici. :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Misli se na "žoržet" naravno, ne na "zorzet" ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

I ako vec lepis onda uzmi lepak u spreju, koriste ga kad menjaju platno na nebu pa verovatno ni on ne ostavlja fleke.

Share this post


Link to post
Share on other sites

imas lepak za tapetare, oni ga koriste za lepljenje mebla i sundjera i ne ostavlja fleke, brzo susi kad stavis materijal na njega a opet ti daje vremena da zategnes i oblikujes materijal, a materijal za oblaganje imas e radnjama elementa.rs koji se koristi za oblaganje zvucnih kutija, ima ga u raznim bojama.

http://elementa.rs/proizvodi_3.php?nivo1=1&nivo2=16&nivo3=164&nivo4=1646

mozes i donju stranu ploce obloziti materijalom za damp ali da njega ne tapaciras, on ce ti eliminisati strane zvukove iz gepeka i ujedno i samo vibraciju ploce, ja planiram time da oblozim sve tapacirunge, stavljao sam ih iza zvucnika sa bocnih strana i dobije lepu dubinu zvuk, kao da je zvucna kutija u pitanju, i radi prelepo.

img0361ux.jpg

Edited by klaywert

Share this post


Link to post
Share on other sites

Samo nemoj kao većina da presečeš šinu odozdo koja daje polici jačinu tj izbaciš 2 parčeta veličine rupe, ja sam npr uradio kao na sledećoj slici, zasekao sam šinu posred rupe, savio je pod nekih 45 stepeni oba kraja (puta dva) a zatim zavario parče metala da spoji sve to, tako da mi sada šina i dalje ima funkciju, polica neće uleći vremenom, samo što više nije prava već zmijolika :)

crveno su parčad koja sam zavario..

98l69.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

^ ako se priblize malo elipse, nema potrebe da se dira kutija uopste :) ... mnogo bolje resenje je s medijapan plocom i zvucnicima usrafljenim u nju. Em se ne vide, em je zvuk mnogo bolji nego kad idu u plastiku.

Samtin` lajk dis:

photo.jpg

photo1.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

@podvarak

mnogo dobro izgleda i jako mi se svidja pa me zanima da li je sve to sto se vidi jedna ili dve ploce(ploca,polica,ploca)?

i ima li smisla zajebavati se i raditi sve to zbog ovoga,odnosno da li ce bar pristojno svirati?

17072010049.jpg

Edited by boole

Share this post


Link to post
Share on other sites

jedna ploca 10mm je stavljena odozgo i to je to ... a za ovu SAL kombinaciju ne znam sta da ti kazem, nisam ih nikad slusao.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Samo nemoj kao većina da presečeš šinu odozdo koja daje polici jačinu tj izbaciš 2 parčeta veličine rupe, ja sam npr uradio kao na sledećoj slici, zasekao sam šinu posred rupe, savio je pod nekih 45 stepeni oba kraja (puta dva) a zatim zavario parče metala da spoji sve to, tako da mi sada šina i dalje ima funkciju, polica neće uleći vremenom, samo što više nije prava već zmijolika :)

crveno su parčad koja sam zavario..

98l69.jpg

Evo ti fotka...

rNkoi.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...