Jump to content
FAS Goran
nikola97

Punto - fabrički radio pri uključenju javlja CANCHECK

Recommended Posts

Pozdrav,
Prvi post na ovom forumu i jako bi voleo da mi neko pomogne.
Imam cd player za Grande Punta, ali pri uključenju mi javlja CANCHECK (znam da je to veza sa can bus'om) ali me interesuje da li je to moguce skinuti ili ne. Na euro konektoru nemam dodate can konektore i pri tom cd je GRUNDIG f199. Ukoliko neko zna nekog ko to može da uradi, a kako ne bi smo kršili pravila foruma, molim Vas da mi pošaljete adresu ili telefon na PM.
Hvala puno.

PS: Dve godine vlasnik Grande Punta 1.2 i izuzetno zadovoljan, da kucnem u drvo ni sijalica nije crkla.

Share this post


Link to post
Share on other sites

^^^ E, pa prošlo je kako treba!! :thumbsup: uz svesrdnu pomoć Johna!!

Posle vikenda očekujte slikovnicu u odeljku "Uradi sam".

Hvala još jednom Johne.

PS: OVO NE ZNAJU NI LJUDI SA DRUGIH "Stručnih" foruma.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da ne otvaram temu....

Pitanje : Da li mogu da stavim fabricki Cd mp3 ako nemam fabricki nosac za njega, covek koj prodaje tvrdi da mogu bez nosaca?

Share this post


Link to post
Share on other sites

^^^ E, pa prošlo je kako treba!! :thumbsup: uz svesrdnu pomoć Johna!!

Posle vikenda očekujte slikovnicu u odeljku "Uradi sam".

Hvala još jednom Johne.

PS: OVO NE ZNAJU NI LJUDI SA DRUGIH "Stručnih" foruma.

Pa kad ce ta slikovnica?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da ne otvaram temu....

Pitanje : Da li mogu da stavim fabricki Cd mp3 ako nemam fabricki nosac za njega, covek koj prodaje tvrdi da mogu bez nosaca?

NE

edit:

ustvari fizicki moze, ali ce da ispada iz lezista, plastika da cvrci i bice fenomenalan utisak pod prstima zato sto se cela stvar mrda

Edited by John

Share this post


Link to post
Share on other sites

malo vremena pa rekoh da uradim ono sto je davno trebalo, a to je objasnjenje kako sam povezao GRUNDIG F199 ght 1400 (fabricki cd) u svog grande punta.NAPOMINJEM da za ovaj cd imam kod i da sam radio nije dekodiran.

Ono što vam je neophodno je:

1. strpljenje

2. jedan komad GP

3. kabal dužine 1.5m (lično koristio UTP kat5 ultra thin)

4. euro konektor

5. grundig cd player

Shemu mi je poslao John na šemu mu se zahvaljujem.

Pa da počnem.

Prvo pogledajte shemu, jako bitno na koji će te način povezati CANBUS

e1_TBr_ad729679.jpg

Ovo je shema ukoliko želite da can liniju izvučete direktno sa board-a. bitna stvar je da se can nalazi na konektoru D pinovi 5 i 20

e1_TBr_ad729679.jpg

Ovo je shema ako se odlučite da can povežete preko OBD konektora(ovako sam povezao, mnogo lakše i pristupačnije)

E sad obratite pažnju!!!

PA240259.jpg

Po shemi OBD koriste se dva pina 1 i 9 stim sto je pin 1 CAN A a pin9 CAN B

Ovo je kreativniji deo, privezati dve žice na can a i can b

PA240260.jpg

DRUGI DEO:

Pošto kod mene euro konektor nije imao sve žabice u sebi (kod nekog postoje sve žabice ali nisu krimpovane) morao sam da ili kupim žabice (nisam ih našao) ili da kupim jedan euro konektor pa da ga rasturim, što sam i uradio.

kb61pd.jpg

copyright by Bki

Od ovolikog svežnja žica potrebne su vam samo dve.

Ovde je kreativnost od izuzetne važnosti iz sledećeg razloga; ili će te upotrebiti brute force za izvlačenje žabica sa kablićem (čekić i udri) , ili će te sa dva izuzetno tanka šrafcigera sa strane jedne žice zakriviti žabicu i jednostavno je izvući!

Kada ste provukli od OBD do mesta gde treba da dodje cd obratite pažnju šta vam je can a i can b i tako spojte sa ta dva kablića koje ste izvukli iz euro konektora, a potom ih ubacite u euro konektor (one žabice morate ispraviti kako se ne bi više vadile). Upalite radio i trebalo bi da umesto CANCHECK izbaci CODE.

I to je to unesite kod koji više nećete morati da unosite :thumbsup:

E sad ima i jedna caka!!!

Board prijavljuje grešku, km sat počinje da trepće (nema razloga brizi). Sa Goranom smo pogledali o čemu se radi i šta je problem; a problem je sledeći:

Board vidi radio i treba ga njemu prijaviti!

Kod mene to nismo mogli da uradimo jer moj GP nije trebao da ima fabrički cd, rešenje ovoga je što ću kad nadjem vremena otići do Gorana kako bi upisali novi software od istog gp koji ima cd.

Možda sam nekom i pomogao

Edited by nikola97

Share this post


Link to post
Share on other sites

Semu nisi ispisao sta je sta na njoj i samo ce da unosi zabunu pa nisi trebao ni da je stavljas.

Cela sustina je od slike OBD konektora pa do kraja.

Al si sastavio uputstvo bukvalno za americke domacice :rofl:

:secret: cim ti ubaci EXAMINER u GP ti pun gas pa da vidimo cemu to sluzi :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kupio ćale Puntov cd, i kod sam našao al nema vajde jer ovi KG Puntići imaju neki džek manje nego original italijanski pa mora da se skida ta glupava CANCHECK zaštita :crybaby:

Ako neko zna ko to radi u NS-u ili bližoj okolini nek napiše ili nek pošalje pm :unworthy:

Edited by neshaoct
spojena tema

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav svima,

vec 15 dana sam ponosni vlasnik punta 1.9 jtd HGT :D , odradio veliki servis, ostala je jos muzika. Nevolja je sledeca, imam fabricki Blaupunkt LOW uredjaj i standardni CD sarzer i pri ukljucivanju se na ekranu pojavi CANCHECK. Mislim da su pozadi svi konektori na svom mestu, ali imam i dva kabla viska (slike su ispod). Unapred zahvalan!

bnn50.jpg bnn51.jpg bnn52.jpg

bnn53.jpg bnn54.jpg bnn55.jpg

Edited by neshaoct
prebačeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

CANCHECK ti je vrsta zastite tj. komunikacicija samog plejera sa kompjuterom auta. Posto tvoj auto nema tu mogucnost, ostaje ti da odnes plejer nekom da ti skine tu CANCHECK zastitu. To ti je oko 10-ak evra. A ona dva kabla sa cetvrte slike su ti od antene i od navigacije. Posto je tvoj punto HGT model on fabricki ima ugradjen CD plejer sa navigacijom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo sta mi se ponekad desi,ukljucim radio i on na ekranu ispise CANCHECK,onda znam da sigurno ni auto ne mogu startovati jer mi ispise CODE.Jedino resenje mi je skidanje kleme minus i ponovno vracanje.O cemu se radi?Ko pravi problem tu,moze li radio da zeza.U pitanju je fabricki CD Blaupunkt,auto Punto 2

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kad se pojavi CANCHECK niti mogu radio upaliti niti auto.Da li moze radio da pravi problem pa se pojavljuje CODE i nemogucnost paljenja automobila?Radio(CD) mi lepo radi i sem toga cancheka nemam s njim nikakvih problema

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imam i ja jedan problemčić (kada već pominjete sve ovo)- mom fabričkom Blaupunkt plejeru je prethodni vlasnik skinuo "CAN Check zaštitu", no plejer sada nije nakačen na CAN mrežu i ne rade mi opcija automatskog pojačavanja zvuka u skladu sa povećavanjem brzine auta, a što bih baš voleo da radi. Ima li nekog načina da to osposobim, odnosno hoće li plejer uopšte i sarađivati sa ECU-om u Classicu? Hoće li mi tražiti posle da ukucavam kod (a koji ne znam, naravno)? Ima li smisla uopšte se akati oko toga?
 

Edited by neshaoct
prebačeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Skidanjem CAN zastite skinut ti je i kod, vracanjem nje ako je to uopste i moguce vratio bi se i kod, mislim da ti je to sve bespotrebna igranka a pri tom meni je glupost to pojacavanje muzike zajedno sa povecanjem brzine.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni zvuči interesantno jer nisam probao kako to u stvari funkcioniše u praksi, ali možda si u pravu...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...