Jump to content
FAS Goran
nikola97

Punto - fabrički radio pri uključenju javlja CANCHECK

Recommended Posts

Imao u Stilu, igrao se prva dva dana i ono...radi to, pojača...ali nisu to značajna povećanja, naročito po gradu i ne primetiš jer ionako voziš sve manje više brzinama u rasponu od 20 na sat...voziš 30, 50 ili 70.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da li moze "danas" da se lako skine cancheck zastita sa puntovog cd-a posto sam listao internet i neki ljude se zale da nije uspelo. Stavio sam danas pod navodnicima jer su postovi stari po dve tri godine, mozda je napredovala tehnika. Interesuje me neki servis u Nisu za to i kolika bi bila cena? Pozdrav.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moze sigurno, ja sam to na puntovom kasetasu uradio prosle ili cak pretprosle godine i kostalo je 1000 dinara, doduse nije u Nisu nego u Batajnici, ali znaci da moze.

Oni koji se bave dekodiranjem bi trebali to da mogu da odrade.

Meni je uradio kljucar, ali inace radi i dekodiranje plejera, popravke instrument tabli.....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zdravo. Danas sam brisao tablu i (fabricki) radio maramicom i slucajno presao preko dugmeta za uklj/isklj radia i on se upalio i posle nekoliko sekundi sviranja pojavilo se na displeju CANCHECK, ugasio sam radio i opet upalio kada ono isto, par sekundi svira pa zacuti i pojavi se CANCHECK na displeju, onda sam upalio auto pa ponovo ukljucio radio i opet isto. Ovo se desilo kada sam parkirao i ugasio auto (GP 1.2 8v 2012g) posle voznje sa posla i radio je normalno kao i prethodnih godinu i po koliko je kod mene, nikada nisam imao problema sa radiom ni kada sam akumulator skidao sa klema zbog zamene niti mi je ikada trazio kod. Jel ima neko neku ideju o cemu se radi tj u cemu je problem?

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Je l ima neko da zna ko u ns radi skidanje ,"canchecka " sa Blaupunktovog fabrickog radia? 

Na displeju samo to piše. Ne daje mi opciju da ukucam kod. 

 

IMG-0aac2a3d5f19064558001bce1bd7fd30-V.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 5.11.2017. at 4:37 PM, gile smederevo said:

Je l ima neko da zna ko u ns radi skidanje ,"canchecka " sa Blaupunktovog fabrickog radia? 

Na displeju samo to piše. Ne daje mi opciju da ukucam kod. 

 

IMG-0aac2a3d5f19064558001bce1bd7fd30-V.jpg

Ja sam nosio moj fabricki radio od Grande Punta kod Branka na Telep. Istitavanje koda mi je naplatio 1000 din. ukucao sam taj kod i od tada sve radi odlicno vec vise od godinu dana.  Ne znam da li zbog pravila foruma smem ovde da ostavim broj pa cu ti poslati na pp.

Pozdrav

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako gledas pravila, slobodno ostavi kontakt ;) , zatrebace nekome.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo kako se "dekodira" i isključuje "cancheck":

 

 

 

Piece of cake, kad znaš i imaš čime. Obična "on/off" varijanta. Što znači da je proces ujedno i reverzibilan, kome treba... :) 

Edited by Sasa_NS

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zdravo,

 

da se nadovezem na temu, da ne bih otvarao novu.

 

panda 2013.godiste je imala aftermarket cd sa blendom. Prilicno me je nervirao i hteo sam da ga zamenim. Nasao sam fabricki mp3 (continental 139) sa kodom.

 

Medjutim, kada se je udzekao primetio sam tri stvari:

1. konektor za antenu na instalaciji je veci nego zenski na fabrickom uredjaju

2. Za razliku od prethodnog aftermarekt, kada ukljucim auto muzika se ne ukljucuje. Moram da rucno stisnem dugme ON

3. Kada ga ukljucim, ispise se poruka FIAT i nakon 5 sekundi poruka “code error”. Pokusavao sam da ga ukljucim/iskljucim, da ukucam kod, ali nista se ne desava.

 

ima li neko ideju kako mogu ovo da resim?

Share this post


Link to post
Share on other sites

mom kumu se na puntu na CD plejeru pojavilo CANCHEK i znaci jel da mora samo na dekodiranje,nista drugo.Kad je na kontaktu radio svira,kad se upali motor nesvira

Share this post


Link to post
Share on other sites

Drugari ako moze pomoc,u puntu 2 imam fabricki kasetofon,juce sam ubacio fabricki cd blaupunkt radio na kome je pisalo cancheck, odmah nakon toga se radio ugasio i i ugasilo se svetlo kabine i ne pali vise.
Vratio sam stari kasetofon koji takodje sada ne radi kao ni svetlo kabine.
Da li neko zna u cemu je problem?

 

Edited by Ivan
Sredjen format

Share this post


Link to post
Share on other sites

Iz nekog razloga je verovatno pregoreo osigurac za "zivu " struju, tj. tu struju u autu koju imas bez kontakta, za svetlo u kabini, radio...nesto nisi lepo povezao ili je taj cd u nekom spoju. Ako vidis da je pregoreo osigurac ne vracaj taj cd opet, bar ne na isti nacin :)

Послато са SM-A307FN помоћу Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...