Jump to content
FAS Goran
boki

Kopiranje i kodiranje ključeva

Recommended Posts

@MilanLaki

Da, s tim se može napraviti rezervni ključ koji može da posluži za ne daj Bože ;) Meni ne treba jer nemam ovakav ključ, ali volim da se igram pa bih mogao da ga kupim ako ima zainteresovanih pa da se igramo zajedno :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni bi trebao jos jedan kljuc sa kodom kojim bi mogao upaliti auto - Punto mk2b.

Daljinsko zakljucavanje, brave, alarmi i sl mi ne trebaju.

Ako se sigurno moze prekopirati na osnovu ovog kljuca kog koristim, racunajte i na mene.

Ne znam da li se ako mi treba samo kljuc sa kodom mora povezivati i raditi preko ECU?

Ili je to sa ECU samo ako se zeli daljinsko zakljucavanje/centralna brava ... ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

@MilanLaki

pa da se igramo zajedno :D

Dovla znam da na ovom forumu ima "raznih" veza i vezica, ali ja nisam jedan od tih :lol:

Da se skupi nas 10-ak po 10$ i nije neka cifra. Aj Dovla raspitaj se malo :) mene mrzi :rofl: ima i na youtube filmica kako se radi pa mozes da pogledas jer bi verovatno ti bio nas glavni kljucar

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gledao sam ja sve to još kada sam kupovao sadašnju aparaturu. Jedino što me je odbijalo jeste igranje sa ECU, ali pošto sam se izigrao sa ovom igračkom vreme ja da nju odbacim i pređem na novu :) Tako da, ako bude interesovanja uzeću je ja čisto da ne dovedemo u pitanje vlasničku strukturu uređaja ;)

A što se tiče igranja... moraćemo svi zajedno hteli vi to ili ne :rolleyes::harhar:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa dobro, ako moramo da se igramo :)

Dovla sto spominjes ECU, sta tu mora da se odradi? Da se prijavi novi kljuc ili nesto drugo?

Share this post


Link to post
Share on other sites

^ja sam mislio da se transponder, chip ili kako vec klonira ito je to. Sta sad, treba i neka dijagnostika da se to odradi ili sta? Daj Dovla objasni bre do kraja, ne mozemo da se igramo ako ne znamo pravila :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije zanimljivo ako se znaju sva pravila :) Ne treba nikakva dijagnostika, samo ovaj uređaj, klik na ECU i to je to. Našao sam prvu žrtvu za testiranje pa ćemo VIdeti rezultate. Od nedelje će ići naručivanje ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Da se sinhronizuju ključ i ECU ;)

Čekaj, ako se ključ "klonira" tj. napravi potpuno isti kao original, ECU ni neće moći da razlikuje klon od originala, pa onda ni nema šta da se prijavljuje. Oba ključa će ECU da prepozna kao onaj prvi i jedini.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nabavio sam nov kljuc odnosno kuciste sa macem za Punta. U pitanju je kljuc sa daljincem za centralnu (1 dugme) Danas odem kod kljucara da mi narezu samo mac, znaci na MOJ kljuc, i traze mi 2000 i 2500 din (1 radnja je u Super Veru na NBG, a druga kod mene u kraju) Na pitanje zasto je tolika cena dobijam odgovor da je veliki rizik da ne odrade dobro pa time stite sebe :wallbash:

U pitanju je ovaj kljuc

299699239541.th.jpg

Dajte kontakt nekog kljucara iz BG da je povoljniji.

Edited by MilanLaki

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moze li se izraditi kod kljuc za punta II 2003 godiste?

Znaci samo kljuc za paljenje (nema potrebe za centralno itd) Dobili smo samo jedan pa da se obezbedimo za svaki slucaj, vidite kakvo je vreme sad, a kakvo nam ide, ljudi sve rasejaniji iz dana u dan. Da se glava skida vecina bi je negde izgubila! :) Prvi ja :)

Desilo mi se da sam popravljao bravu od gepeka (klimala se nesto) , auto bio zakljucan i sredim ti ja kao stvar kako treba i spustim zadnja vrata i u trenutku kroz staklo ugledam kljuc od kola na oborenom zadnjem sedistu i "klik" ne stigoh da uhvatim vrata! Mogao sam da ujedam :(

Razmisljam da li da lomim bocno staklo ili da odvaljujem bravu. Sve se desavalo van i daleko od Beograda i malom mestu gde je kljucar za ove stvari izmisljen pojam.

Ali sreca u nesreci je ta sto nisam vratio policu i onu plastiku sa unutrasnje strane na vratima tako da sam kroz gepek video bravu dole na dnu. I onda ringeraja, dva sata sam sa nekim zicama kroc keder izmisljao toplu vodu i na kraju je potekla na moju radost.

Eto jednog primera sta covek moze sam sebi da uradi!

Ali ubrzo sam ugradio alarm sa daljincem za otkljucavanje i jedan na privezak, a drugi u "sef" kuci :)

Svaka se skola placa!!!

Eto posle ovog posta mozda se neko seti da pogleda gde su mu kljucevi pre nego sto "lupi" gepekom

Edited by Rax011

Share this post


Link to post
Share on other sites

@MilanLaki to je takva glupost, a pritom je objašnjenje još više glupo - pa kakav si ti ključar kad nisi siguran u svoj rad :thumbdown: Probaj u 29. novembra na uglu sa Cvijićevom ima jedan dosta poznat ključar ;)

@Rax011

Svakako da može, samo da stignu uređaji :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

^sada zvao bravarske radnje

samo usluga narezivanja

Petko(29.novembra) - 1500 din

Elezovic bul.Revolucije - 750 din

Ristic Zemun - 1500 din

A da, svi se nesto "naljute" kad kazem da imam svoj blanko kljuc i da mi treba samo usluga narezivanja :)

Moram da proverim jos kod nekog anonimnog koliko ce naplatiti, mada mi odgovara cena Elezovica.

Edited by MilanLaki

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozovi ti njih opet i pitaj koliko je sa njihovim ključem bez koda :D Verujem da će cene biti vrlo zanimljive :)

Inače, ja kada sam narezivao svoj ključ, doduše u nekom totalnom anonimusu uzeli su mi 100rsd čisto radi forme da nije džabe... doduše, moj ključ nije ovaj sa kanalima već onaj klasični kao za obična vrata...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pitao i to :) 3500 din je njihovo kuciste (kao sa slike iz prethodnog posta), prebacivanje transpondera i narezivanje.

Edited by MilanLaki

Share this post


Link to post
Share on other sites

Stilo-gde napraviti rezerni kljuc,dobio sam samo jedan kljuc-rezerni,pa bi napravio jos jedan.

uz stila dobio samo jedan kljuc bez daljinske komande,moze li se taj napraviti,nabaviti,imaju li sva vozila stila daljinske komande za zakljucavanje,covek koji mi je doterao iz italije kaze da ovaj nema,mislio sam da je to deo standardne opreme.

nemam kod karticu , moze li se bez nje napraviti kljuc za daljinsko zakljucavanje i paljenje auta

Share this post


Link to post
Share on other sites

U Beogradu, pitao sam na vise mesta, kopija kodiranog kljuca sa narezivanjem i kodiranjem i sta ti ja znam cime vec, je 10.000 dinara, za punto 2003.

Pre nedelju dana sam bio u Lazarevcu, naletim na nekog kljucara (kad se od setalista sidje stepenicama ka pijaci pa sa leve strane na pola puta otprilike) i pitam koliko para da mi nareze kljuc i kodira.

Odgovor je sledeci, on mi uzima za narezivanje oko 1500 dinara, a za kodiranje treba da odem kod (rece ime al zaboravih) i on ce mi uzeti jos oko 60e. Sto bi znacilo da je u Lazarevcu cela prica jeftinija bar za 20e :D

Edited by radoznali

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ajd , kad neko bude oko-lo Cacka nek pita ... :whistle:

Sto dalje od Bg to jeVtinije ! Ja bih reka' , sto dalje od Vojvodine , BRE ! :thumbsup:

Edited by zulurbr

Share this post


Link to post
Share on other sites

ne znam da lise radi o istom kljucu, ali pre sedam dana sam u jednoj radnji za izradu kljuceva u UZICU pitao i za kodirani kljuc od BRAVA 2001 god, covek gledao kljuc i kod i kaze da novi takav kljuc radi za 2200 din, znaci i narezivanje i kodiranje. Ako nekoga zanima mogu naci i br telefona, inace radnja se nalazi u centru Uzica kod rakijske pijace... :sleeping:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cao narode, kupila sam skoro corsu b, ali sa jednim kljucem, nisam znala tj bolje reci nisam razmisljala o tome da je kodiran kljuc i uradila obican i to 2 kom :-( i sad moram ponovo negde drugde da radim kodiran :-), gde ima najjeftinije u Beogradu, u pitanju je oznaka kljuca 506, znaci opel corsa ´98 godiste

Hvala puno

pozzz

Edited by skygirl

Share this post


Link to post
Share on other sites

Citao sam da uz pomoc "crvenog" kljuca mozes da napravis duplikat, tj. kodiras novi plavi kljuc?

Dovla i ostali, da li zate jeli ovo moguce?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Može i od plavog :) Samo mi pošalji sliku svog ključa (ili ključeva) i sve ću ti reći šta i kako ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...