Jump to content
FAS Goran
boki

Kopiranje i kodiranje ključeva

Recommended Posts

Axic, mene zanima taj scenario... :)
Koliko je isplativo? Skakavac sa nenarezanim macem sam platio 7e, elektroniku i tu kapsulu sam uspesno prepakovao ali mac ne mogu, razlikuje se onaj deo oko dugmeta koji se okrece, manji je nego na fabrickom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bane, a što ne bi odneo kod strugara da ti obradi fabrički ključ i suzi taj deo?
Ako ti odgovaraju ova kućišta kineska, kupiš još 2-3 komada i miran

si dok imaš Stila.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa eto to mi mozda bude neki plan B :) Nisam razmsljao o tome

 

Kako glupi kinezi ne napravise da se lepo skida mac, nezavisno od tog okruglog dole

 

Gledam po netu da su ljudi narezivanje sa kodiranjem placali od 2500 do 3500 din. A vidim i neke cifre od 8000 :D

Nemam stvarno predstavu koliko bi moglo da kosta samo narezivanje

 

Ma za ovih 7e i da ne uspem nista nije neka steta :)

 

Kinezi mrs' nazad u Japan! :D

Edited by majkicbane

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mislim da je u BG-u brat za GP platio oko 1.000 dinara da mu se prepakuje elektronika sa kapsulom i u tu cenu je bilo uključeno i narezivanje novog mača.

Share this post


Link to post
Share on other sites

U pa to onda i nije mnogo...

 

Ja sam sam prepakovao sve, samo mac ne mogu. Nece da se otvori skroz, kaci negde unutra.

A i ne znam kakav je kvalitet ovog kineskog maca i jel moze uopste da se nareze na to :p

Share this post


Link to post
Share on other sites

Raspitaj se kod ključara po Nišu koliko će ti uzeti za narezivanje mača. Ma i ja i burazer smo narezali taj kineski mač i ne fali ništa, pali auto, otvara ostale brave bez problema.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nepunih 500 dinara :) ali kod mene na Puntu nije ključ skakavac nego običan.

 

1_button_Remote_Key_Fob_case_For_Fiat.jp

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa eto to mi mozda bude neki plan B :) Nisam razmsljao o tome

Kako glupi kinezi ne napravise da se lepo skida mac, nezavisno od tog okruglog dole

Gledam po netu da su ljudi narezivanje sa kodiranjem placali od 2500 do 3500 din. A vidim i neke cifre od 8000 :D

Nemam stvarno predstavu koliko bi moglo da kosta samo narezivanje

Ma za ovih 7e i da ne uspem nista nije neka steta :)

Kinezi mrs' nazad u Japan! :D

Ja sam u Axicevom komsiluku platio 200din i lik mi trazi jos 20e (15e posto imam trasponder) da mi ga ukodira da ga palim. Kupio sam na KP za 1000din ovakav kljuc kao sto je kolega gore postavio ali je pocela plastika da puca :/ tako da on stoji za ne daj Boze. Sve u svemu za oko 25e imas kljuc za paljenje. Pricam za Punta 3, sada za ostalo ne znam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne znam zašto bi plaćao tih 20 eura kad imaš temu na forumu i objašnjeno je kako prebaciti elektroniku iz Puntovog standrardnog ključa (bez tastera za otključavanje/zakljuvanje).

 

https://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?/topic/49509-punto-mk2a-va%C4%91enje-%C4%8Dipa-iz-klju%C4%8Da-otvaranje-klju%C4%8Da/

Edited by Axic

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja hocu da imam 2 kljuca za paljenje. Znam za to.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja svu elektroniku iz kljuca bez problema mogu da prebacim u ovo crno kuciste, treba mi samo narezivanje maca. Sad mislim da nema veze da li je skakavac ili ne, mac je mac :) Jedino sto je kod stila drugaciji ovaj kanal na macu nego kod punta, ali ne verujem da i to ima neke veze?

 

Kad budem u prolazu svraticu kod nekih pa cu da vidim :)

Edited by majkicbane

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imas bre na Miljakovcu 1 za 200kinti narezivanje. Totalno ne bitna stvar da li je skakavac ili obican :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cile, čovek živi u Nišu pa mu Miljakovac nije tako blizu. :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ocu :D
Mene mrzi i ove u Nisu da obidjem :D

 

Ne znam dal uopste da pokusam kod Lukaca... Cenim da je najskuplji, a nije neki posao sto ne moze da odradi bilo koji kljucar?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Preko TT-a se ne vidi odakle je lik, ne znam po cemu sam zakljucio da je iz Bg-a, ali ne verujem da je vise od 300din :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ljudi, pa meni jeftinije da nadjem 3 osobe, podelimo troskove i skoknemo do BG-a pa tamo da narezem kljuc :D

 

Sad sam svratio kod Lukaca, 2000 dinara samo narezivanje :o
Naprica mi tamo nesto da mora kompjuterski, kod Fiata je to tako, bla, bla. Bilo kako drugacije nece to da bude to, i bice samo losa kopija. Reko dovidjenja i prijatno :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

pa po ovome sto ispisaste ispade da je pojeftinilo narezivanje i uparivanje sa kompom nekih 80% ... 

Mislim da to bas nije tako kako pricate ili sam ja malo zaostao u razvoju od kada sam odustao da napravim original kopije kljuca sa tasterom za zakljucavanje vrata ....

Neka me neko prosvetli malo .... :dizzy:  :o  :(  :shock:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma ovde ne treba nikakvo uparivanje. Meni treba samo da se nareze mac, a kompletnu elektroniku prebacujem iz jednog kljuca u drugi

 

A zanima me da li je izvodljivo na osnovu kljuca napraviti cilindar brave, ili na osnovu jedne brave napraviti njenu kopiju?

Edited by majkicbane

Share this post


Link to post
Share on other sites

Drugari, moj burazer je uzeo Ideu na placu i dobio samo 1 kod kljuc... Zvao je neki ovlasceni servis, mislim da su mu rekli da izrada kod kljuca kosta 200-250 evra! Jel neko imao slican problem, i imate li preporuku ko i gde u Bg-u to radi, i koliko se krecu cene... Hvala unapred!  :unworthy:

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Majkicbane: može se uraditi brava prema ključu bez problema

@Nikodim: bravar Petko u 29-og novembra recimo. Cenu ne znam tačno jer zavisi od modela do modela ali je daleko manje od toga (mada mislim da je to cena za ključ sa daljincem za centralnu bravu što košta 250e)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...