Jump to content
FAS Goran
boki

Kopiranje i kodiranje ključeva

Recommended Posts

Ništa bez servisa.

Kod brave stoji kružna antena koja detektuje transponder. Signal dobija od ECU-a. Ako ECU nekim slučajem nema napon , slično se dešava. Napon dobija preko osigurača i releja. Takodje , napon mora biti zadovoljvajući.

zulutapka

Edited by Mijailović P.

Share this post


Link to post
Share on other sites

jel to moze bilo koja fiatova dijagnostika da utvrdi

Share this post


Link to post
Share on other sites

jel to moze bilo koja fiatova dijagnostika da utvrdi

Napone moze i Ecu scan ali ovo oko imobilajzera samo exeminer ili ti original fijatova dijagnostika. I to neko ko zna. Dzabe sprave ako nemaju znanje. Ipak se ti posavetuj sa Risticem iz Zemuna. Ima i sprave a i znanje. Al nije jeftino. Tako je to sa fijatom, zagulili ga sa tim code sistemom snazno, tj. ima mali milion tipova imobilajzera.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tako je to sa fijatom, zagulili ga sa tim code sistemom snazno, tj. ima mali milion tipova imobilajzera.

I za to im hvala. Mirno se spava.

Share this post


Link to post
Share on other sites

zamisli upalio jutros auto ne znam koji mu djavo bio,hm videcemo sta ce biti dalje

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nemoj samo da čekaš da se opet desi jer će se po pravilu desiti kada ti najmanje bude trebalo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da li iko zna, da li se prilikom promene baterije na ključu i one plastike ključa, mora ponovo ukucavati kod, pošto sam prisiljen da promenim bateriju a nemam karticu sa kodovima. Hvala unapred.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mogu slobodno da menjam i kućište ključa i bateriju, a da se ne bojim da ključ neće moći da startuje auto ili da daljinski odključava?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo najboljeg načina da testiraš :) Verovatno ti drugi ključ nema daljinsko? Uzmeš drugi ključ, ako upali, upaliće i ovaj bez daljinskog :laughing: Zezam se malo, slobodno menjaj i nema razlgoga za brigu

Share this post


Link to post
Share on other sites

Lako bi ja, da imam drugi ključ, ali nemam, pa se bojim ako sjebem ovaj, ode fino parica iz džepa dok naprave drugi hehe :D

Da li ima neki tutorial kako se menja ležište ključa i koliko izdrži ovo ležište od kineza :D

Hvala ti puno :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma ne treba ti nikakav tutorial. Okreneš samo onaj šraf za oko 90 stepeni udesno na dođe na "ulock", izvučeš i to je to. Sad za ležište zaista ne znam, ali nema neku veliku struju u sebi, ne trpi nikakav pritisak, ne vidim razlog da ne traje koliko god bude trebalo :)

Izradi još jedan ključ ako ikako možeš, može da bude baš zezunto ako taj izgubiš

Share this post


Link to post
Share on other sites

ima caka to sam procito davno, gurnes kljuc u bravu i das kontakt pa duze od dve sekunde drzis pritisnuto otkljucavanje na daljinskom od kljuca, yo je kad promenis bateriju , to vazi kod nekih kola bez obzira na marku mozda i kod stila. probaj nemozes nesto zajebati, mislim

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma ne treba ti nikakav tutorial. Okreneš samo onaj šraf za oko 90 stepeni udesno na dođe na "ulock", izvučeš i to je to. Sad za ležište zaista ne znam, ali nema neku veliku struju u sebi, ne trpi nikakav pritisak, ne vidim razlog da ne traje koliko god bude trebalo :)

Izradi još jedan ključ ako ikako možeš, može da bude baš zezunto ako taj izgubiš

Jbga, skupo da se napravi novi ključ, pošto moram vaditi i tu karticu, izaći će me, sigurno, preko 150 eura :S

ima caka to sam procito davno, gurnes kljuc u bravu i das kontakt pa duze od dve sekunde drzis pritisnuto otkljucavanje na daljinskom od kljuca, yo je kad promenis bateriju , to vazi kod nekih kola bez obzira na marku mozda i kod stila. probaj nemozes nesto zajebati, mislim

To, nakon što promenim bateriju.. Pokušaću :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako je u pitanju baterija na daljiskom zakljucavanju ne mora da se unosi nikakav kod,ja sam svoj kljuc otvarao bezbroj puta,menjao bateriju i nisam unosio nikakav kod,bar kod mene je tako na kljucu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

mozda da probas pre da vidis sta se desava

inace u subotici duplikat kosta od 30 do 50eura al moras sa kolima doc

Share this post


Link to post
Share on other sites

U kljucu imas nesto nalik crnoj ampulici,to je kod koji svakako moras preneti u kuciste koje nameravas da koristis.mac mozes da prerezes,ili koristis stari,ako je u dobrom stanju,rezanje maca nije skupo.Kod preneses samo iz svog starog kljuca.kod mene je u ampuli,crnoj,

ovako

DSC05117.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja imam jedan problem sa kljucem na cromi. Imam oba kljuca, i oba rade, sve je ok. Ali pedikir, manikir, plus zenski noktic i eto ;) Probusi mi noktom taster za otkljucavanje, samo gumu onu, prekidac radi, sve radi, sve ok, samo sto je guma probijena noktom. Ima li neko ideju kako to da sredim, da li mogu da nadjem da kupim drugo kuciste kljuca ili samo onu gumu da zamenim ili sta :) Necim zalepim, sta kako, glupo je da zbog toga ostanem bez kljuca :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...